reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam, jestem skołowaną mamą półrocznej córki. Mała waży 7.4kg, mierzy ok 70cm. Ostatnio ze zgrozą zauważyłam, że czubek główki córcia ma na poziomie krawędzi oparcia fotelika 0-13, poza tym ubrana w średniej grubości kombinezonik ledwo się wciska. Jesteśmy posiadaczami dwóch samochodów (oba z isofixem), między którymi musimy przemieszczać fotelik: mercedes C 204 kombi z 2009 oraz skoda octavia combi też z 2009. Szukamy fotelika tyłem do kierunku jazdy, którego montaż byłby stosunkowo prosty (chętnie z isofixem), rozkładającego się do spania (czasem czekają nas dłuższe trasy). Nabylibyśmy już BeSafe iZi Kida lub Combi, gdyby nie ta dość pionowa pozycja oparcia... Recaro Polaric, którego dotąd nie widzieliśmy na żywo, podobno jest wąski (to jeszcze mały problem, nasza córka też), ale też nieco niższy (i tu już boli, bo miesiąc temu córcia była na 97 centylu z długością i raczej niska nie będzie patrząc na nas ;-) ). Maxi Cosi Mobi nie ze względu na montaż. Graco Duologic nie ma w Polsce, Belogic nie jest na isofixa. Czy Romer Dualfix ma jakieś testy, bo nie mogę znaleźć? Czy jego oparcie jest raczej wyższe czy niższe w porównaniu do innych rwf-ów? Moje długie dziecko na pewno wyrośnie z takiego fotelika zanim dobije do 18kg, pytanie tylko o ile szybciej... W desperacji myślimy nawet o BeSafe iZi Plus, mimo że bez isofixa - na internecie montaż wygląda na łatwy - a jest pozycja do spania, przy tym dziecko by nam tak szybko z niego nie wyrosło (np jeśli zachowa obecne tempo przybierania na wadze, 9kg osiągnie za 3-4 mce i pewnie będzie jej wtedy wystawało pół głowy ponad oparcie fotelika 0-13). Cena nieistotna. Czy ktoś ma jakieś pomysły, ja właśnie jestem na etapie totalnego zgłupienia....

Mi jedyne co przychodzi do głowy to zakup dwóch dobrych fotelików. Wiadomo pieniądze nikomu na drzewach nie rosną, ale jesli jest możliwość to lepiej dobrać każdy do danego auta i niech w nim spokojnie siedzi przypięty choćby w najbardziej skomplikowany sposób. Przy każdej przekładce można popełnić jakiś błąd w końcu często robi się to w pośpiechu z marudzącym maluchem pod pachą. Sama mam ten sam dylemat i poluję na Izi Plusa do przymiarki. Najpewniej skończy się na 2szt. jeśli tylko na wysokość będzie wystarczająco duży. (Mam jeszcze omc 3 latka, którego wożę w mobim ale skończył się już ze względu na właśnie długość oparcia - nie polecam dla większych dzieci). Warto ewentualnie jeszcze przejrzeć ofertę britax-roemer. max way i max fix są dość ciekawe, i multitech2 choć ten mimo, że wysoki to dość pionowy więc raczej dla starszego dziecka. I na pewno przymierzyć do auta.... każdego auta. ;)
 
reklama
Ja mam krótkie pytanie interesuje mnie bezpieczny fotelik i zarazem wygodny dla dziecka jestem w stanie wydac wiekszą gotówkę dziecko na dzien dzisiejszy waży 10 kg ma 8 miesiecy.myslalam o cybex pallas 2 fix(podobn jest w czołówce najbezpieczniejszych fotelików ale jakos nie było go w linku który Pan podał wiec nie wiem co o nim myslec)maxi cosi tobi oraz romer king plus?chyba ze ma pan inna propozycje :)z góry dzikuję :)

Zanim Pan założyciel się wypowiem tylko zmienię nieco tok myślenia. 8miesiecy zdecydowanie nie przodem!!!! I wystrzegać się poduszkowców (pallas) ponieważ wyszły niedawno bardzo kontrowersyjne wyniki badań podważające ich dobre oceny w testach ADAC. Póki sprawa nie wyklaruje się i nie zmieni się procedura ich testowaniania, radze unikać tego rozwiązania. Dwa posty wyzej wymieniono kilka godnych modeli tyłem do kierunku jazdy- polecam ten kierunek ;)
 
Mi jedyne co przychodzi do głowy to zakup dwóch dobrych fotelików. Wiadomo pieniądze nikomu na drzewach nie rosną, ale jesli jest możliwość to lepiej dobrać każdy do danego auta i niech w nim spokojnie siedzi przypięty choćby w najbardziej skomplikowany sposób. Przy każdej przekładce można popełnić jakiś błąd w końcu często robi się to w pośpiechu z marudzącym maluchem pod pachą. Sama mam ten sam dylemat i poluję na Izi Plusa do przymiarki. Najpewniej skończy się na 2szt. jeśli tylko na wysokość będzie wystarczająco duży. (Mam jeszcze omc 3 latka, którego wożę w mobim ale skończył się już ze względu na właśnie długość oparcia - nie polecam dla większych dzieci). Warto ewentualnie jeszcze przejrzeć ofertę britax-roemer. max way i max fix są dość ciekawe, i multitech2 choć ten mimo, że wysoki to dość pionowy więc raczej dla starszego dziecka. I na pewno przymierzyć do auta.... każdego auta. ;)

Dziękuję! Zapomniałam tylko napisać o jednej bardzo ważnej rzeczy - otóż jestem muzykiem, dość często wożę w samochodzie wysoooki instrument, siedzenia muszą być wtedy złożone, więc zamontowanie fotelika na stałe żadnym cudem nie wchodzi w grę. O Max Wayu czytałam opinię, że jest jeszcze bardziej pionowy niż BeSafe (Combi był jedynym do tej pory, jaki udało nam się znaleźć w dwóch dużych sklepach, i przymierzyć do dziecka oraz samochodów; nawet MC Mobi nie było...). Za to wczoraj wytropiłam na necie sklep, który teoretycznie posiada i Dualfixa, i iZi Plus, jutro tam zadzwonię, czy rzeczywiście, to byłoby super. Tylko skąd mam wiedzieć, że Romer Dualfix jest rzeczywiście bezpieczny, skoro wygląda na to, że nie przeszedł jeszcze żadnych testów? Wierzyć producentowi na słowo?... Przyznaję, że jestem ciekawa tego iZi Plusa - boję się sytuacji, że córcia wyrośnie mi z fotelika do 18kg mając np 13, i co wtedy??? Czekam też na odpowiedź z fotelik.info co do posiadanych rwf-ów, jesteśmy gotowi zapłacić za przymiarkę byle było tylko co mierzyć... Mętlik w głowie kwitnie ;-)
 
dzieki za odp :) w pierwszym odwiedzonym przez nas sklepie tez mi sprzedawca zdecydowanie odradzil cybexa i fotelik 9-36,wiec mam juz jasnosc ze 9-18 kg ale tylem do kierunku jazdy?nie jestem pewna czy moje ciekawe dziecko zeche tak siedzieć do przysłowiowych 18 kg :) choc mamy z mężem świadomość ,że to najbezpieczniejsze foteliki...wybór jest ogromny a decyzja bardzo trudna.a co myslicie o romer king plus?pomóżcie!!! :)
 
dzieki za odp :) w pierwszym odwiedzonym przez nas sklepie tez mi sprzedawca zdecydowanie odradzil cybexa i fotelik 9-36,wiec mam juz jasnosc ze 9-18 kg ale tyłem do kierunku jazdy?nie jestem pewna czy moje ciekawe dziecko zeche tak siedzieć do przysłowiowych 18 kg :) choć mamy z mężem świadomość ,że to najbezpieczniejsze foteliki...wybór jest ogromny a decyzja bardzo trudna.a co myślicie o romer king plus?pomóżcie!!! :)

Uwierz mi, że wszystkie dzieciaki sa ciekawskie w tym wieku i to jest dobra wiadomość dla fotelika RWF. Siedząc tyłem dziecię ma pogląd przez szyby boczne i tylne do tego obraz jest spokojniejszy, bo nie miga w tak szalonym tempie wiec jedzie się spokojniej. Siedząc przodem widzi oparcie przedniego fotela i ucho kierowcy- mało ciekawy widok. Uprzedzenia są w naszej głowie, bierz pod uwagę, że Twoje dziecko nie zna innego sposobu jazdy niż tyłem, więc to dla niego byłaby naturalna kontynuacja.
Na swoim przykładzie powiem, że to ja mam problem z lokalizowaniem wszystkich autobusów, koparek, karetek, piesków itd o których bycie jestem informowana z loży vip ;) King plus jest ok o ile pasuje do samochodu, ale nie wsadziłabym w niego dziecka młodszego niż 1,5 roku.
 
Mieszkam w stolicy Polski, he he. IZi Plusa w żadnym sklepie nie ma. Natomiast właśnie dziś przyjedzie do fotelik.info, we czwartek przymiarka, obejrzymy tam jeszcze Romera Max Fixa. Dualfixa jednak się boję, wygląda fajnie, lecz to dość nowy patent, ciekawe czy ta obrotowość wytrzymuje na blokadzie na przykład podczas, tfu tfu, dachowania... Bardzo jestem tej przymiarki ciekawa!
 
reklama
Do góry