reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam ;)
Mój synek ma 5 m-cy i w związku z tym, że jest "długi" nie mieści się już praktycznie do fotelika 0-13kg (mamy X landera x car, poza tym ma uszkodzony styropian) Zastanawiam się nad kupnem fotelika 0-18kg Cocnord Ultimax bez isofixu czy będzie to w miarę dobry wybór? Czy może inny fotelik byłby lepszy? Proszę o radę ;)
 
reklama
Witam ;)
Mój synek ma 5 m-cy i w związku z tym, że jest "długi" nie mieści się już praktycznie do fotelika 0-13kg (mamy X landera x car, poza tym ma uszkodzony styropian) Zastanawiam się nad kupnem fotelika 0-18kg Cocnord Ultimax bez isofixu czy będzie to w miarę dobry wybór? Czy może inny fotelik byłby lepszy? Proszę o radę ;)

Ciężko mi sobie wyobrazić że 5mczne dziecko nie mieści się w 0-13. Moja młodsza gadzina jest sporo ponad siatkami centylowymi jak na wzrost tak i na wage i mamy jeszcze troche zapasu (cybex aton3). Wyznacznikiem jest górna krawędz fotelika i można go używać dopóki główka jest poniżej jej. Ale uszkodzone styropiany to zupełnie inna sprawa i nie należy takiego fotelika używać.
Konstrukcja tego ultimaxa ma już prawie 10 lat i przechodziła testy wg starych procedur, a i tak w nich nie uzyskał jakiś oszałamiających wyników. W ogóle jest to jeszcze gdzieś w sklepach?? Co innego najnowszy ultimax ,ale ten ma mocowanie tylko z ISO-Fix. Jeśli ma być montaż na pasy to może beSafe izi combi albo izi kid...albo najnowszy izi plus, który od tego tygodnia jest w sklepach (0-25kg tyłem! ). W Roamerach też jest ciekawy chocby maxway .
a najlepszy będzie ten który da sie stabilnie zamontować w aucie;)
 
Dziękuję za podpowiedź ;)
Ale Concord Ultimax bez isofix są z 2011 i 2012 roku więc nie są to jakieś mega stare foteliki ;) Jutro do sklepu się wybieram i zobaczę ;)
 
Pani pisze o modelach tapicerek odświeżanych co roku, a ja o roczniku konstrukcji i sposobie jej testowania. Pochodzi z 2005, gdy testy były o wiele bardziej liberalne, stosowano mniej zaawansowane manekiny i procedurę określania obciążeń.
Jeśli już coś z opcją montażu tyłem, a taka opcja jest zdecydowanie jedyną w tym przypadku to może do 18kg ? ;) Zawsze to dłużej bezpieczniej będzoe ;) Powodzenia w przymiarkach!
 
Witam, chciałabym prosić o radę. Mam problem z wyborem fotelika otóż nie wiem jakie kryteria powinny być spełnione przez dziecko aby mogło jeździć przodem do kierunku jazdy a w hurtowniach które odwiedziłam mogłam liczyć na małą pomoc wszyscy twierdzą, iż musimy się przemęczyć w nosidełku, ale to nie takie proste ponieważ moje dziecko po prostu prawie się zanosi w nosidełku jak mamy gdzieś jechać. Mój syn ma 8 miesięcy waży ok 9 kg siedzi dobrze sam(nie chwieje się po minucie:)) zaczoł raczkować. Powiem szczerze nie stać mnie na kupno kilku fotelików więc zastanawialiśmy się nad kupnem fotelika 9-36 miesięcy ale nie wiem czy może w takim podróżować. W którymś ze sklepów powiedziano nam, iż dziecko musi już chodzić aby mogło jeździć w takim foteliku - może wie Pan jak to fachowo wygląda?
 
Kryteria mówiące o tym że musi chodzić, siedzieć, wiązać buty i śpiewać wlazł kotek są tak samo miarodajne. Choć najbardziej trzymałabym się tego z wiązaniem butów czyli ok. 4 lat.
Dziecko właśnie do tego wieku (a właściwie do 8-9lat) ma niezrośnięta miednicę i niewyprofilowane kręgi szyjne, tak jak mają to dorośli. Proces ten kończy się dopiero tak naprawdę w wieku dojrzewania. Wcześniej w miejscu kości są struktury chrzęstne, które nie są w stanie przenosić większych obciążeń i łatwo je uszkodzić. A więc im dłuzej tyłem tym lepiej ponieważ taki sposób zabezpieczenia dziecka w razie najpoważniejszych w skutkach zderzeń czołowych i bocznych przekazuje na te elementy najmniejsze obciążenia. To czy dziecko siedzi czy stoi to kwestia koordynacji, motoryki i wypracowania odpowiednich grup mięśni.
Fotelik 9-36 odpada z dwóch względów. Jest przodem to raz, dwa nie mają one takiej pozycji spoczynkowej jak 9-18 wiec 8 miesięczniak będzie w nim podróżował z wiszącą głową jak tylko przymknie oko .
Ja bym się rozejrzała za jakims 9-18/25 tyłem do kierunku jazdy. Jak dziecię siądzie wyżej i nieco bardziej pionowo powinno być spokojniejsze. Przy usadowieniu przodem do kierunku jazdy może być dodatkowo przestymulowane szybko zmieniającym się obrazem i dopiero zacznie się jazda. Dociągajcie mocno uprzęż to wtedy dzieci czują się bezpieczniej ( i są bezpieczniejsze!!!)
 
Proszę o radę jaki fotelik wybrać. Córcia właśnie skończyła 7 m-cy, waży 9 kg, siedzi bez podparcia chociaż sporadycznie traci równowagę. Fotelik 0-13 jest już za ciasny (jest dość wąski, a córcia raczej okrągła:) ).
Zależy nam żeby jak najdłużej jeździła tyłem - ze względów bezpieczeństwa. Z drugiej strony w samochodzie nie ma zbyt dużo miejsca i fotelik montowany tylko tyłem raczej odpada. W związku z tym chcieliśmy kupić fotelik montowany najpierw tyłem , a potem przodem.
Zastanawiamy się nad Maxi Cosi Milofix, bo dobrze wypadł w testach bezpieczeństwa. Czy to dobry wybór?
Czy jest jakaś alternatywa trochę przystępniejsza cenowo :) ?
 
Witam, jestem skołowaną mamą półrocznej córki. Mała waży 7.4kg, mierzy ok 70cm. Ostatnio ze zgrozą zauważyłam, że czubek główki córcia ma na poziomie krawędzi oparcia fotelika 0-13, poza tym ubrana w średniej grubości kombinezonik ledwo się wciska. Jesteśmy posiadaczami dwóch samochodów (oba z isofixem), między którymi musimy przemieszczać fotelik: mercedes C 204 kombi z 2009 oraz skoda octavia combi też z 2009. Szukamy fotelika tyłem do kierunku jazdy, którego montaż byłby stosunkowo prosty (chętnie z isofixem), rozkładającego się do spania (czasem czekają nas dłuższe trasy). Nabylibyśmy już BeSafe iZi Kida lub Combi, gdyby nie ta dość pionowa pozycja oparcia... Recaro Polaric, którego dotąd nie widzieliśmy na żywo, podobno jest wąski (to jeszcze mały problem, nasza córka też), ale też nieco niższy (i tu już boli, bo miesiąc temu córcia była na 97 centylu z długością i raczej niska nie będzie patrząc na nas ;-) ). Maxi Cosi Mobi nie ze względu na montaż. Graco Duologic nie ma w Polsce, Belogic nie jest na isofixa. Czy Romer Dualfix ma jakieś testy, bo nie mogę znaleźć? Czy jego oparcie jest raczej wyższe czy niższe w porównaniu do innych rwf-ów? Moje długie dziecko na pewno wyrośnie z takiego fotelika zanim dobije do 18kg, pytanie tylko o ile szybciej... W desperacji myślimy nawet o BeSafe iZi Plus, mimo że bez isofixa - na internecie montaż wygląda na łatwy - a jest pozycja do spania, przy tym dziecko by nam tak szybko z niego nie wyrosło (np jeśli zachowa obecne tempo przybierania na wadze, 9kg osiągnie za 3-4 mce i pewnie będzie jej wtedy wystawało pół głowy ponad oparcie fotelika 0-13). Cena nieistotna. Czy ktoś ma jakieś pomysły, ja właśnie jestem na etapie totalnego zgłupienia....
 
reklama
Ja mam krótkie pytanie interesuje mnie bezpieczny fotelik i zarazem wygodny dla dziecka jestem w stanie wydac wiekszą gotówkę dziecko na dzien dzisiejszy waży 10 kg ma 8 miesiecy.myslalam o cybex pallas 2 fix(podobn jest w czołówce najbezpieczniejszych fotelików ale jakos nie było go w linku który Pan podał wiec nie wiem co o nim myslec)maxi cosi tobi oraz romer king plus?chyba ze ma pan inna propozycje :)z góry dzikuję :)
 
Do góry