reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak nauczyć 3 latka korzystania z nocnika !!?

Meliska123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
46
Hej. Mój syn w lipcu skonczy 3 latka,a wciąż załatwia się do pampersa :( .
Jest dzieckiem komunikatywnym,bardzo dużo mówi wręcz buzia mu się nie zamyka😆.
Jeśli chodzi o siusiu to nie ma z tym problemu.
Całe dnie chodzi w majtkach,gdy chce siusiu,przyjdzie powie,albo sam się rozbierze i pójdzie się załatwić. Tak samo jak gdzieś jedziemy czy jesteśmy na spacerze, też mówi .
Problem jest z 💩. Nie jest wstanie usiąść na nocnik by ją zrobic. Po prostu jak za chce mu się,przychodzi i krzyczy ze chce kupe i przynosi pampersa.Mowie mu ze robi się na nocnik tak jak siusiu,to krzyczy ze nie ,że chce pampersa. Niewiem już jak go tego oduczyć.. może wy macie jakieś sposoby ?
 
reklama
Spróbuj przekonać go do toalety.
Nie wiem, kup nakładkę jeśli potrzeba i powiedz, ze może toaleta będzie lepsza?
Ja z moja córka tez przeszłam mały Wietnam jeśli chodziło o odpieluchowywanie ale ja postanowiłam, ze jak już zaczelam to wracać do pieluch nie będę.
Moja córka miała wtedy nieco ponad trzy lata, sporo już kumala, ale uparła się, ze kupy nie zrobi. Siku tak ale kupy nie.
No to ja tez się uparłam, ze pampersow już nie założę i jakos poszło. Wypadków było mnóstwo, niektóre akcje były zrobione celowo (potrafiła stanąć na środku pokoju i zrabac się w majtki patrząc mi prosto w oczy) ale kupiłam sobie herbatkę z melisy i byłam nieugięta niczym Mur Chiński.
No i poszło. Teraz to już jest w pełni odpieluchowana prawie pięciolatka.
 
U nas jak corka jeszcze w pieluszce, robila kupke to zawsze sie kryla, gdzies pod stolem, za drzwiami itp, wiec jak zaczelismy odpieluchowanie przy drugim podejsciu bo pierwsze nie wypalilo:p to od pierwszego dnia mowilam jej ze moze nocnik zabrac tam gdzie potrzebuje zeby zrobic kupke. Pierwsze dwa razy tarmosila go za drzwi wlasnie, i zrobila bez problemu, chcialam uniknac wstrzymywania, pozwolilam zeby zrobila tak jak czula sie lepiej, tlumaczac oczywiscie ze lepiej w lazience jak my wszyscy i juz pozniej nie miala problemu, oswoila sie.
Syn natomiast na nocnik nigdy nie usiadl, odrazu korzystal z toalety, nie wstrzymywal potrzeb itd.
Z kazdym dzieckiem trzeba troche inaczej podejsc do tematu i znalezc sposob.
 
Od razu warto przejść na toaletę, bo w przedszkolu nie mają nocników 🙂 można wytłumaczyć, że taki duży chłopak robi kupę tak jak rodzice- na wc 🙂 warto spróbować
 
Hej. Mój syn w lipcu skonczy 3 latka,a wciąż załatwia się do pampersa :( .
Jest dzieckiem komunikatywnym,bardzo dużo mówi wręcz buzia mu się nie zamyka😆.
Jeśli chodzi o siusiu to nie ma z tym problemu.
Całe dnie chodzi w majtkach,gdy chce siusiu,przyjdzie powie,albo sam się rozbierze i pójdzie się załatwić. Tak samo jak gdzieś jedziemy czy jesteśmy na spacerze, też mówi .
Problem jest z 💩. Nie jest wstanie usiąść na nocnik by ją zrobic. Po prostu jak za chce mu się,przychodzi i krzyczy ze chce kupe i przynosi pampersa.Mowie mu ze robi się na nocnik tak jak siusiu,to krzyczy ze nie ,że chce pampersa. Niewiem już jak go tego oduczyć.. może wy macie jakieś sposoby ?
3 latka to może na kibelek? Tak jak robi mama i tata, to może być jakaś zachęta. Dzieci również chętnie korzystają z nakładek.
Trzeba być konsekwentnym, my oduczamy się nocnego karmienia i dopiero widzę że największe efekty są kiedy jest się nieugiętym. Najlepiej schować pampersy, żebys ani ty, ani dziecko nie miało ich na widoku.
Syn uczęszcza do jakiejś placówki?
 
Ja właściwie tym razem nie miałam takiego problemu bo odzwyczaił się od pieluch sam ale na allegro są takie pisuarki plastikowe z przyssawkami. Nasz 4latek uwielbia do tego sikać. Mamy taką żabke.

Sorry teraz zauważyłam że z sikaniem nie ma problemu. Ten upał mnie wykańcza. Ale może komus się przyda.
Screenshot_20220630-142516.png
 
Do góry