reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Mam prośbę do wszystkich kobiet….; -). Pomożcie mi w pisaniu pracy licencjackiej.

Jestem studentka 3 roku zdrowia publicznego i mam do przeprowadzenia ankietę sprawdzająca świadomość kobiet na temat odpowiedniego przygotowania organizmu do prawidłowego rozwoju płodu.

Badam dwie grupy kobiet. Kobiety będące w ciąży z pierwszym dzieckiem i kobiety w grugiej i kolejnej ciąży.

Bardzo proszę o pomoc.

Odezwij sie na mój adres e-meilowy natkawalczak@wp.pl i przesle ankietę do wypełnienia-potrzebna mi każda ilość ankiet… a wręcz jak najwięcej się da dlatego jak możesz to prześlij tą ankietę do swoich koleżanek. Na wypełnione ankiety czekam do 25 maja gdyz po tym terminie na podstawie tych ankiet pisze dalej prace licencjacka.

Bardzo mi pomożecie, gdy wypełnicie tą ankietę.

Pozdrawiam i czekam na informacje zwrotną.
 
reklama
Dzięki dziewczyny za info, nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje tyle sposobów liczenia. Myślałam, że jestem w trzecim miesiącu pod koniec a okazuje się, że jeszcze tydzień muszę poczekać na czwarty:-p
 
Ja liczę wg tego co pisał Fijałkowski, ciąża od poczęcia do narodzin trwa 38 tygodni. To 9 miesięcy i dwa tygodnie. Termin wyliczany przez wszystkie kalkulatory pokrywa sie z tymi danymi. Prowadzę dokładne zapiski każdego dnia, nie musze główkować który sposób obliczania daty porody jest słuszny. Dziwi mnie nieraz, że różne książki podają podział tygodni na miesiące ciąży w taki sposób, że niektóre miesiące mają 4 a niektóre 5 tygodni...gdzie tu logika? Wolę trzymać się Fijałkowskiego.
 
witam! w szkole mialam taki przedmiot jak 'fazy zycia czlowieka' i tam mnie uczono ze ciazy nie przelicza sie w miesiacach kalendarzowych a w miesiacach ksiezycowych. miesiac ksiezycowy trwa 28 dni


[FONT=Arial, sans-serif] [/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif] [/FONT]
 
Ostatnia edycja:
A ja sobie liczę tak:

moje tygodnie ciąży są liczone od 10 sierpnia 2008r.:

od 10.08 do 10.09 minął miesiąc
od 10.09 do 10.10 minął drugi miesiąc
od 10.10 do 10.11 minął trzeci miesiąc
od 10.11 do 10.12 minął czwarty miesiąc
0d 10.12 ... zaczynam piąty miesiąc ... :) i jestem w 18 tygodniu ciąży

;-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-)
 
Hej, jestem tutaj nowa,ale cieszę się że do was dołączyłam :tak:Tyle ciekawych rzeczy można się dowidzieć.Też miałam problem ile tyg.a ile to miesięcy?A teraz dzięki Wam mam jasną sytuację,Super :-) Pozdrawiam !
 
reklama
Do góry