reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak interpretować wynik Beta HCG??

olecha445

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2024
Postów
15
Witam, mam wazne pytanie.
Zaczeła spozniać mi sie miesiaczka. Po 3 dniach spóźnieniu zrobilam testy, wyszły z bardzo jasną kreską. W 5 dniu po spoznieniu miesiaczki, czyli 2 dni od tamtych zrobionych testów zrobiłam kolejne 2- wyszły raczej pozytywne, poniewaz kreski były mocniejsze. Dziś o 7.10 byłam na badaniu z krwi BETA HCG- wynik wyszedł 84. Nie wiem co myśleć… Ostatnia miesiączka była 12.03.2024. podkreslam że z meżem staramy sie o dziecko i od 2-4 marca brałam lek miovelia pro zalecenie od lekarza. Czy beta wskazuje na ciaze? ktory to by mogł być tydzien? Jak to zrozumieć, pomożcie :(
 
reklama
Witam, mam wazne pytanie.
Zaczeła spozniać mi sie miesiaczka. Po 3 dniach spóźnieniu zrobilam testy, wyszły z bardzo jasną kreską. W 5 dniu po spoznieniu miesiaczki, czyli 2 dni od tamtych zrobionych testów zrobiłam kolejne 2- wyszły raczej pozytywne, poniewaz kreski były mocniejsze. Dziś o 7.10 byłam na badaniu z krwi BETA HCG- wynik wyszedł 84. Nie wiem co myśleć… Ostatnia miesiączka była 12.03.2024. podkreslam że z meżem staramy sie o dziecko i od 2-4 marca brałam lek miovelia pro zalecenie od lekarza. Czy beta wskazuje na ciaze? ktory to by mogł być tydzien? Jak to zrozumieć, pomożcie :(
Tak beta potwierdza betę. Jest to wczesna ciąża zrób kolejną betę po 48 h i sprawdzisz przyrost.
Gratulacje.
 
Wczesna ciàża? Orientujesz sie jaki to by mogłbyć tydzien? Akurat jutro mam wizyte u ginekologa ktorą miałam juz zaplanowaną 2 tyg temu :)
Wiek ciąży liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki a nie na podstawie wyniku bety. Trafiłaś na sam początek ciąży. Wg om jest to 5+0. Być może owulacja Cię się przesunęła i ciąża jest młodsza bo wynik jednak trochę mały. Powtórz po 48 h.
 
Wczesna ciàża? Orientujesz sie jaki to by mogłbyć tydzien? Akurat jutro mam wizyte u ginekologa ktorą miałam juz zaplanowaną 2 tyg temu :)

Aby lekarz mógł cokolwiek zobaczyć w USG beta mysi być min 1000 a najlepiej to z 1500. Czyli u Ciebie lekarz kompletnie nic nie zobaczy.

Skoro okres Spóźnia Ci się dziś 6 dzień powinnam mieć 4+6tc natomiast beta jest dość niska wiec obstawiałabym, że ciąża jest z tydzień młodsza.

Powtorz betę po 48h i dorzuć progesteron to będzie można coś więcej zobaczyć.

Wizytę przełożyłabym o 2-3 tygodnie
 
reklama
Rozumiem, dziekuje. Zrobie aktualizacje tutaj za pare dni, tygodni. Zobaczymy co bedzie, aż strach :/

Ale po co masz mieć strach, bo nie kumam?
Zrób betę po 48h z progesteronem i będziesz wiedziała.

Mam trójkę dzieci, 4 razy byłam w ciąży - dziecko może umrzeć na każdym etapie, nie tylko ciąży. Jak masz żyć w strachu do śmierci, to polecam terapię
 
Do góry