reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Ja polecam ręczny laktator Avent. Szybko i bezbolesnie-miałam wcześniej kilka innych i płakałam normalnie taki ból! Odciagałam 2 m-ce cały pokarm bo córeczka leżała w szpitalu;-)
 
reklama
zdecydowanie ręczny ale jak tylko doraźnie to elektryczny mzoe byc pod warunkiem ze sam ssie, a te elektryczne z malymi silniczkami typu nuk mają tylko przycisk do ssania.masakra! sutki po 2 dniach zorane na maksa!
jesli chodzi o ręczny to super jest aventa i canpol lovi z rączką.
 
a ja powiem inaczej - najlepszy laktator to Medela Mini Electric. Ma regulowaną siłę ssania więc brodawkom nic nie grozi, można wyregulować sobie siłę ssania jaka najbardziej nam pasuje.
Jak planujesz wrócić do pracy po urlopie macierzynskim i często odciagac mleczko to tylko elektryczny, inaczej - ręcznym się zamęczysz.

Przy pierwszym dziecku miałam ręczny Avent Isis i po 3 dniach sprzedałam - byłam po cięciu i musiałam ostro walczyć o wywołanie laktacji - ręczny wogóle się nie sprawdził.. teraz kupiłam elektryczny (produkty Medeli są rekomendowane przez poradnie laktacyjne) i udało mi się utrzymac laktację pomimo, że w 4 dobie po urodzeniu musiałam odstawić dziecko od piersi (brałam leki przeciwko wirusowi półasca).
 
Ja też po cesarce w dodatku przedwczesnej-nerwy, stres nie miałam mleka w ogóle -az przyszła do mnie pani z poradni laktacyjnej i przyniosła mi własnie ręczny aventa. Używałam laktatora co 3godz przez 10 min przy każdej piersi i na drugi dzień było juz mleczko:-) Miałam w domu zwykły ręczny-masakra, przy elektrycznym ściągałam pare kropel:no:Po 2 dniach kupiłam aventa i potem ściagałam co 3 godz po 100ml z każdej piersi:tak::tak:
 
Mam pytanie. kiedy mam ściągać pokarm żeby maluszkowi starczyło mleczka jeszcze zanim wyjde z domku? Czy mogę ściagać po trochu i mieszać sciągnięty pokarm? Np.wychodze jutro i dziś cały dzien po trochu ściągać bede do tego samego pojemniczka? tak można? I jeżeli wychodze na 5 godzin to ile mleczka tak około będę musiała ściągnąć synkowi? Pomóżcie..... Jestem swieżą mama:tak: i potrzebuje rady .
 
Jezeli chodzi o sciaganie i ilosc pokarmu to wszystko zalezy od tego ile masz go . Jezeli dzidzia jest jeszcze malutka i ma ok 1 mies to zaduzo tego pokarmu i tak nie masz wiec jak dasz dzidzi cycusia to wypije to co masz. Wiec jakbys chciala zaraz sciagnac to pewnie udalo by Ci sie tylko 10 ml co ma karmienie jest za malutko. Jezeli dzidzia czesto je to pokarm to niezdazy sie w duzej ilosci naprodukowac.Co do mieszania to o ile wiem niemozna dodawac po trochu. Trzeba sciagnac dana ilosc i wlozyc do lodowki (czy zamrozic) Jak ja odciagalam to bylam w stanie sciagnac ok 120 ml ale jak juz karmilam 3-4 mies i wtedy mialam nawal pokarmu, bo wczesniej to malutki wszystko wypijal. i jedynie dalo sie sciagnac po nocy bo pokarmu bylo troche wiecej.
Wiec ciezko jest okreslic ile masz sciagnac....... Taki los jak sie karmi cycusiem to dzidzia musi byc blisko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Glamour jesli musialam gdzies wyjsc bez malego, a byl jeszcze tylko na piersi, to sciagalam po kazdym karmieniu, albo miedzy karmieniami. Zawsze do jednej butelki.W dobe udawalo mi sie zbierac ok 100-130ml.To byly jednorazowe przypadki. Pamietaj, ze ilosc mleka, jaka sciagniesz laktatorem nijak sie ma do ilsci mleka w Twoimch piersiach, tzn. nie jest to zaden wyznacznik. Dziecko swoim ssaniem pobudza u Ciebie hormony- prolaktyne i oksytocyne, ktore odpowiedzialne sa za wytwarzanie i wydzielanie pokarmu. Niestety laktatory rzadko powoduja pobudzenie wydzielania tych hormonow. Najlepszym laktatorem jest wlasne dziecko ;-)
 
Do góry