reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo staliście się?

reklama
8 cykli, niestety ciaza poroniona w 12 tyg. lyzeczkowanie. W 2 cyklu mieliamy zielone swiatlo od lekarza i udalo sie od razu. Obecnie 9 miesiac...
 
A co to znaczy odpuścić ? Daj wskazówki jakieś bo ja od roku nie potrafię a staram się nie myśleć non stop o ciąży 😁😁
przestałam testy robić ciążowe , owulacyjne w sumie wszystko odłożyłam na potem odprezylam się i zajęłam głowę przygotowywaniem do wesela ale wiadomo jak ktoś chce bardzo dziecka to czasem nie da się odpuścić i co ważne przy staraniach może warto udać się do ginekologa
 
Mialas HSG czy laparoskopie? Mialam HSG, ale to wlasnie tylko bylo sprawdzenie czy sa drozne, wyszedl jeden neidorzny, A laparo to chyba zabieg ktory udraznia, mialas laparo?
Miałam HSG przecież mówię. Nie miałam laparoskopi. WysWdl prawu nie drożny. W cyklu w którym zaszłam owulacja.byla.po niedroznej stronie. Takze wszytsko jest możliwe
 
Miałam HSG przecież mówię. Nie miałam laparoskopi. WysWdl prawu nie drożny. W cyklu w którym zaszłam owulacja.byla.po niedroznej stronie. Takze wszytsko jest możliwe
Kurcze sorki, ale wlansie się pogubiłam już. Dzięki za odpowiedź, także w sumie z tym hsg to też nie ma pewności, właśnie ten mój obecny gin mocno wątpi w to badanie. I skoro tka piszesz, to może coś w tym właśnie jest 😉
 
Jak długo staraliście się o dziecko i jakich metod używaliście aby w końcu się udało?
Witam napiszę swoją historię starań i co nam udało się osiągnąć może komuś to doda otuchę.Zaczelismy się starać o dziecko jeszcze przed ślubem bo spolzujac nie zachodziłam w ciążę mając już 28 lat,więc zrobiliśmy prześwietlenie jajowodów były drożne ,następnie kolejne wizyty u ginekologów różnych ,w końcu zdecydowaliśmy się na klinikę invimed toż po ślubie,robiliśmy mnóstwo badań wstępnych na niepłodność jak i po mojej stronie tak i po stronie już męża bez skutecznie minol kolejny rok chodzenia do kliniki i badań cyklu owulacji i nic ,zdecydowaliśmy się na inseminację zrobiliśmy dwie próby nie udane i dalej nic załamania co jest nie tak ,odpuściliśmy kolejne inseminację bo to nie mały wydatek sama inseminacja i badania więc idziemy dalej w tej samej klinice postanowiliśmy zrobic invitro ostatnia deska ratunku niby ale........samo invitro to nie jest o tak hop siuk trzeba przyjmować puregon najdroższy lek który do tych czas przyjmowałam jedna dawka kosztowała prawie tysiąc zł,i okazało się że mój organizm jej nie zaakceptował lek nie zadziałał,na co liekarze po nieudanym invitro powiedział nam przykro mi że nic się nie udało,był rospac żal czemu tak się dzieje tyle starań i na marnie ,odpuściliśmy sobie pozostawiając z myslia że zostaje nam tylko adopcja,ale mój mąż był przeciwny dzidzi z adopcji i proponował spróbować jeszcze raz invitro a może za drugim razem się uda ja odmówiłam byłam już tak zmęczona wszystkim że dałam sobie spokój,ku mojemu zaskoczeniu równo półtora miesiąca po nieudanym invitro sama zaszłam w ciążę nie mogłam uwierzyć że tak samo i jest a tyle prób i starań i nic,otóż nie wszystko co robiliśmy wcześniej to pomogło mi zajść w ciążę bo organizm wreszcie był na tyle pobudzony że zaciol normalnie funkcjonować,czyli wszystkie te nasze starania nie były na marnie.Od samego początku ciąży brałam dufaston ciąża to był wielki stres czy wszystko dobrze ,ale jak to mówią Bóg jest dobry dla każdego coś przygotował i donisilam ciążę.wymarzona córeczka urodziła się zdrowa obecnie ma już wprawie 6 lat ,teraz jestem w kolejnej ciąży 13 tydzień dziś mam mieć pierwsze USG i też zaszłam dopiero po 6 latach ale już bez leczenia .Czy to cud czy los sama nie wiem ale chcę powiedzieć że warto się starać mimo nie powodzen bo każdy podany lek to już kropeczka sukcesu .Powodzenia wszystkim kto się stara o maleństwo nawet jak się nie udaje wszystko co robicie to założenie już fundamentu na poczęcie dzidzi.wiem trudno żyć ze świadomością utraty ciąży no też między czasie leczenia poroniłam to było jeszcze przed invitro i wiem co czują kobiety którym po zabiegach się nie udało ale mija czas i wszystko wraca na swoje tory.My kobiety silne więc może mój przekaz komuś doda nadziei że nie wszystko tak czasami jak nam się wydaje.Pozdrawism serdecznie .
 
reklama
Do góry