reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo powinno karmić się niemowlę mlekiem matki

JestemMamą

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2019
Postów
98
Drogie mamy, piszę do Was z pytaniem, jak długo powinnam karmić swoje dziecko własnym pokarmem. Niektórzy zalecają pół roku inni mówią, że jak najdłużej.
Mamy jeszcze dużo czasu, bo moja córeczka ma dopiero dwa miesiące, ale chciałabym sie już nastawić i zapytać kiedy można wprowadzać inne rzeczy do jadłospisu i jakie najlepiej?
 
reklama
Rozwiązanie
Twoje dziecko jest jeszcze tycie, za jakis czas bedzie coraz mniej tych karmien.KP nie jest latwe, ale za jakis czas bedzie ich mniej i moze Twoj stosunek sie do tego zmieni. Daj sobie jeszcze troche czasu nim podejmiesz ta decyzje lub nawet okreslisz konretny termin, ze dotad a nie dalej.
Wszystko zależy od tego czy Ty będziesz chciała nadal karmić piersią i czy dziecko będzie chciało. Teoretycznie wg zaleceń WHO nowe pokarmy po pół roku. Chociaż ja wprowadzałam jak córka skończyła 4 miesiące i uważam, że wyszło nam to na dobre.
 
Ze swojego punktu widzenia chcialabym napisac, ze jezeli udalo Ci sie kp na poczatku( a to dla wielu najtrudniejsze) to ja bym zachecala, zebys moze chociaz do roku pokarmila dziecko??? Oczywiscie wszystko zalezy od Ciebie samej. Sama karmilam swoja mala ponad dwa lata. Teraz jestem w ciazy i nie sadze zebym kolejne dziecko karmila, az tak dlugo, ale to czas pokaze. Diete rozszerzalam jak mala miala chyba ok 5.5msc chociaz wydaje mi sie , ze ona byla gotowa na stale produkty odrobine wczesniej.... kolejne dziecko bede obserwowac i rozszerze diete odwazniej i troszeczke szybciej. Ale to tez czas pokaze
 
Nie chce brzmiec jak wariatka ale pokarm z piersi to nie tylko jedzenie dla malucha to takze bliskosc i ukojenie.... dla mnie warte grube miliony gdy dziecko jest odrobine starsze zabkuje lub choruje i zamiast bujac spiewac itp wycagasz cycka i spisz. Ale oczywiscie wszystko zalezy od Ciebie samej Twojego dziecka i miliona innych rzeczy. Posiadanie jednego dziecka nie uczynilo mnie ekspertka w tej dziedzinie
Dziele sie po prostu swoimi spostrzezeniami i doswiadczeniem pozdrawiam
 
Drogie mamy, piszę do Was z pytaniem, jak długo powinnam karmić swoje dziecko własnym pokarmem. Niektórzy zalecają pół roku inni mówią, że jak najdłużej.
Mamy jeszcze dużo czasu, bo moja córeczka ma dopiero dwa miesiące, ale chciałabym sie już nastawić i zapytać kiedy można wprowadzać inne rzeczy do jadłospisu i jakie najlepiej?
Przez rok mleko mamy jest podstawą diety. Po tym czasie zaleca się kontynuację do końca drugiego roku życia lub dłużej jeśli mama i dziecko chcą.
Tyle zalecenia. Wiadomo minimum to takie pół roku choć każda ilość jest ważna, choćby to było tylko jedno karmienie na sali po porodzie.
Dietę najlepiej zacząć rozszerzać po ukończeniu pół roku.

W temacie nowych pokarmów polecam Ci tą stronę dietetyka dziecięcego - a to on jest specjalistą od diety dziecka, nie pediatra. Tu tabelka, ale tabela zawsze jest skrótem myślowym. Poczytaj też odnośniki zawarte od tabelka
Link do: rozszerzanie diety - ściągawka - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny
 
Ostatnia edycja:
Nie chce brzmiec jak wariatka ale pokarm z piersi to nie tylko jedzenie dla malucha to takze bliskosc i ukojenie.... dla mnie warte grube miliony gdy dziecko jest odrobine starsze zabkuje lub choruje i zamiast bujac spiewac itp wycagasz cycka i spisz. Ale oczywiscie wszystko zalezy od Ciebie samej Twojego dziecka i miliona innych rzeczy. Posiadanie jednego dziecka nie uczynilo mnie ekspertka w tej dziedzinie
Dziele sie po prostu swoimi spostrzezeniami i doswiadczeniem pozdrawiam
Normalnie jakbym czytala o sobie. Tylko moja mala ma 18 miesiecy i teraz jestem w ciazy i pomalu zaczyna się etap odstawienia i tez zapowiedzialam wszem i wobec ze napewno nie bede karmić tak dlugo. Ale to fakt zabkowanie choroba cycus jest na wszystko
 
Przez rok mleko mamy jest podstawą diety. Po tym czasie zaleca się kontynuację do końca drugiego roku życia lub dłużej jeśli mama i dziecko chcą.
Tyle zalecenia. Wiadomo minimum to takie pół roku choć każda ilość jest ważna, choćby to było tylko jedno karmienie na sali po porodzie.
Dietę najlepiej zacząć rozszerzać po ukończeniu pół roku.

W temacie nowych pokarmów polecam Ci tą stronę dietetyka dziecięcego - a to on jest specjalistą od diety dziecka, nie pediatra. Tu tabelka, ale tabela zawsze jest skrótem myślowym. Poczytaj też odnośniki zawarte od tabelka
Link do: rozszerzanie diety - ściągawka - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny
Dziękuje :)
 
reklama
reklama
Do góry