reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często kąpiecie swoje niemowlaki?

reklama
Rozwiązanie
Jak w tytule jak często kąpiecie swoje niemowlaki? I w jakim są wieku? Jakich używacie kosmetyków?
Hej, moja właśnie skończyła 3 miesiące i myje ją codziennie już, bo pcha wszystko do buzi, łapie kłaczki z ubrań i robi się coraz cieplej. Używam płynu z tesco fred&flo emolient, ale teraz nie ma go już w moim sklepie ;( jak mała była noworodkien i tylko leżała bezwladnie to kapalam ją 2-3 razy w tygodniu. Ale miałam też zimno w mieszkaniu.
A co myślicie dziewczyny o chusteczkach Waterwipes? Są nasączone wodą w 99%. Czy mogą na codzień zastąpić waciki z wodą?
Na neonatologii pani mówiła by najlepiej miska z wodą i bawełniane płatki. Szczególnie ważne u dziewczynek by dobrze myć pupe po kupię. Ja robiłam tak już z synem. Bo chusteczki podrażniały mu pupe. A po kupce w domu myje pupę szarym mydłem. U nas tylko płatki bawełniane. Tych z wodą też próbowałam. Sprawdzają się na wyjazdy
 
reklama
A co myślicie dziewczyny o chusteczkach Waterwipes? Są nasączone wodą w 99%. Czy mogą na codzień zastąpić waciki z wodą?


Ja je lubię i polecam. Ale czy mogą zastąpić to zależy od preferencji mamy.
Przykladowo ja je używam do pupy i raczek za dnia. Ale jak widzę, ze łapki upackane równo a buzia niczym górnik na przodku (Bułek raz wyjął sobie węgiel z kominka i obgryzal w najlepsze zanim go przyłapałam na przestepstwie) to idę pod kran i myje łapki i buzie. Synek ma obecnie osiem miesięcy a ja już chyba od dwóch używam wody jeśli sytuacja tego potrzebuje.
Z córka było podobnie. Z chwila kiedy wiedziała co to woda to myłam buzie i raczki pod kranem. Chusteczek używałam tylko do pupy i jakichś tam drobnych zabrudzeń.
 
Co dwa dni, chyba że przeziębienie to rzadziej. Urodziłam na jesieni i planujemy kąpać częściej przy letnich upałach.
Kosmetyków używam jak najmniej. Płyn do kąpieli początkowo emolient, teraz już co wpadnie w ręce. Nie kremuje, nie oliwie, pupę nasmaruje w załamaniach Bepanthen, Sudocream lub czymkolwiek przeciw odparzeniom jeśli nie zapomnę i dziecko się nie drze przy ubieraniu.
Co do Waterwipes to ponoć dobry skład i z używania wiem, że rzeczywiście niemal ociekają wodą.
 
Kąpiel codziennie, plus po każdym siku mycie wodą i płatkami, za wyjątkiem sytuacji kryzysowych (podróż itd). Jesteśmy po jednym zakażeniu układu moczowego i mamy świra na punkcie czystej pupy i siusiaka :) Syn 1,5 roku .
 
Kąpiel codziennie, plus po każdym siku mycie wodą i płatkami, za wyjątkiem sytuacji kryzysowych (podróż itd). Jesteśmy po jednym zakażeniu układu moczowego i mamy świra na punkcie czystej pupy i siusiaka :) Syn 1,5 roku .
A jakie były objawy u dziecka zakażenia moczowego? I co w wynikach moczu wskazuje na zakażenie, infekcje?
 
A jakie były objawy u dziecka zakażenia moczowego? I co w wynikach moczu wskazuje na zakażenie, infekcje?

Maluszek miał wtedy 7 tygodni. U nas nałożyło się 2 rzeczy: rotawirus i zakażenie układu moczowego. Dzień wcześniej był bardziej śpiący, a to było dla naszego dziecka akurat dziwne. Myślałam, że ja głupieję i się doszukuję. Ale rano wysoko zagorączkował, płakał tak że nie dało się go uspokoić, oddał 1 rzadki zielony stolec. Właściwie tyle. Zgłosiliśmy się do pediatry, zrobiliśmy badania z krwi i moczu i pokierowano nas do szpitala. Dostał antybiotyk dożylnie i przebiegło to u nas bardzo łagodnie. Już nie gorączkował, nie miał nudności, apetyt mu dopisywał i był radosny, trochę męczyliśmy się z luźnymi stolcami, ale nie był odwodniony.
U małych dzieci zakażenia układu moczowego są bardzo niecharakterystyczne. Dlatego często się o nich myśli kiedy mamy gorączkę bez przyczyny. Badanie moczu u niemowlaka to trudna sprawa, bo woreczki mogą dać nieprawdziwe wyniki, lepiej wyników samemu nie interpretować, tylkk zdać się na pediatrę. O zakażeniu świadczy duża liczba leukocytów w moczu, lub opis usiane pole widzenia albo w zlepach, oraz duża liczba bakterii. Poza badaniem ogólnym moczu robi się posiew moczu.
Po zakażeniu nigdy nie mieliśmy nawrotu. A robiliśmy mocz co miesiąc, zawsze czyściutki. Trauma dla nas, zwłaszcza że tego rota nie my przynieśliśmy dziecku, bo oboje z mężem mieliśmy objawy później niż syn. A gdyby nie to rota, to może i infekcji w układzie moczowym by nie było. A tak to USG brzucha, kontrolne mocze, łażenie po poradniach, nasz niepokój, dziecko wymęczone. Bo to zawsze boją się czy nie ma jakieś wady jak była infekcja w tak wczesnym wieku. Ale szcześliwie nic złego nie wyszło :)
 
A w te dni co nie kąpałas dziecka to przemywałas pupke chusteczkami czy wacikami z wodą?
Ogólnie to przemywałam dziecko całe pieluszką wilgotną, pupcie wacikami ale później jak starsza była córka to poprostu do wanny i prysznicem szybciutko, czasami się "kąpala" w ten sposób kilka razy dziennie, do teraz przy tatusiu tak jest bo inaczej kupy nie lubi zmieniać:p
 
Jeżeli chodzi o higienę intymną dziewczynek to jak to w końcu jest- trzeba rozchylac wargi sromowe i wymywac dokładnie wszystko to co się tam zbiera, tą maź, serek jakby? Czy nie, czy to jest ochrona?
Mi położna mówiła żeby nie ruszać że to co się zbiera w srodku przy wargach sromowych mniejszych chroni dziewczynkę. Mamusie dziewczynek wypowiedzcie się proszę jak Wy robicie
 
reklama
Jeżeli chodzi o higienę intymną dziewczynek to jak to w końcu jest- trzeba rozchylac wargi sromowe i wymywac dokładnie wszystko to co się tam zbiera, tą maź, serek jakby? Czy nie, czy to jest ochrona?
Mi położna mówiła żeby nie ruszać że to co się zbiera w srodku przy wargach sromowych mniejszych chroni dziewczynkę. Mamusie dziewczynek wypowiedzcie się proszę jak Wy robicie
Ja rozchylam i przemywam. Robiłam tak od urodzenia bo niestety i kupa czasami sie tam znalazła.
 
Do góry