reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często i w jakiej ilości karmić 2 tygodniowe dziecko mlekiem modyfikowanym?

Dołączył(a)
25 Kwiecień 2024
Postów
9
Czuje że za to pytanie wyleją się na mnie pomyje, ale trudno może ktoś coś doradzi. Kamiłam córkę swoim mlekiem, ale od początku mam go za mało. Ustaliliśmy z naszą położna, że będe karmić na kiedy dziecko będzie chciało i mogę max 4 razy na dobę dokarmić córkę mlekiem modyfikowanym około 40-50 ml przy każdym dokarmieniu. Dziś jednak prawie straciłam pokarm. Musimy podać więcej modyfikowanego. Do położonej nie mogę się dodzwonić. Moje pytanie: czy w internecie istnieje wiarygodne źródło z którego mogę dowiedzieć się ile razy na dobę i w jakiej ilości ml mogę karmić dziecko?
 
reklama
Czuje że za to pytanie wyleją się na mnie pomyje, ale trudno może ktoś coś doradzi. Kamiłam córkę swoim mlekiem, ale od początku mam go za mało. Ustaliliśmy z naszą położna, że będe karmić na kiedy dziecko będzie chciało i mogę max 4 razy na dobę dokarmić córkę mlekiem modyfikowanym około 40-50 ml przy każdym dokarmieniu. Dziś jednak prawie straciłam pokarm. Musimy podać więcej modyfikowanego. Do położonej nie mogę się dodzwonić. Moje pytanie: czy w internecie istnieje wiarygodne źródło z którego mogę dowiedzieć się ile razy na dobę i w jakiej ilości ml mogę karmić dziecko?
Skąd wiesz, że prawie straciłaś pokarm? Jestes kp czy kpi?

Jeżeli chcesz karmić mm, to karmisz wtedy kiedy dziecko chce i tyle, ile dziecko chce.
Myslę, ze ten limit dokarmiania wynika z tego, ze im więcej mm podajesz, tym bardziej cierpi na tym Twoja laktacja, bo nie stymulujesz piersi, tylko podajesz butlę.

Może skonsultuj się z cdl?
 
Karm na żadanie. Zrób np. 90 ml i jak wypije i się będzie domagać więcej, to zrób więcej, a jak wypije mniej to też nie wpychaj na siłę. Nie trzymaj się na pewno sztywnych norm jakie podają producenci mm. Słuchaj maleństwa i będzie dobrze :)
 
Czuje że za to pytanie wyleją się na mnie pomyje, ale trudno może ktoś coś doradzi. Kamiłam córkę swoim mlekiem, ale od początku mam go za mało. Ustaliliśmy z naszą położna, że będe karmić na kiedy dziecko będzie chciało i mogę max 4 razy na dobę dokarmić córkę mlekiem modyfikowanym około 40-50 ml przy każdym dokarmieniu. Dziś jednak prawie straciłam pokarm. Musimy podać więcej modyfikowanego. Do położonej nie mogę się dodzwonić. Moje pytanie: czy w internecie istnieje wiarygodne źródło z którego mogę dowiedzieć się ile razy na dobę i w jakiej ilości ml mogę karmić dziecko?
Karm na żądanie tak jakbyś karmiła piersią.
Chyba, że chcesz walczyć o kp (nie namawiam) to możesz umówić się właśnie z cdl.
 
Do góry