reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
witam... pogoda dalej do d...

kasik, enni trzymam kciuki za wasze IUI... teraz tylko czekać

upuściłam dziś trochę więcej krwi i oddałam do zbadania AMH:-p
wyniki za ok 10 dni
miłego dnia
 
reklama
Hejka

Ja Was cały czas podczytuję ale nie mam weny do pisania.

Mam pytanko czy któraś z Was brała Castagnus?? Ziołowy lek.
 
kasik ja go kupiłam i już miałam brać ale zrezygnowałam po przeczytaniu ulotki... jednak to nie było dla mnie ale na innym wątku kilka dziewczyn brało i im pomagał
masz jakieś wskazania do brania go? sama wymyśliłaś czy gin ci poradził?
 
hej Dziewczyny :-)

Mam pytanie, chciałabym zbadać progesteron w 20-22 dniu cyklu, ale od wczoraj biorę luteinę. Zaburzy mi wynik?
To samo jeśli chodzi o lh do fsh w 7-9 dniu cyklu, zazwyczaj w tym czasie jestem już stymulowana, to też będzie przeszkadzało?

Miłego dnia.
 
yoanna no do badania chyba lepiej nie brać żadnych leków ale pewności nie mam... ja badałam lh i fsh w 2 dc więc może wtedy zbadaj a potem stymulacja...
 
Jane lekarz mi polecił by wydłużyć fazę ciałka żółtego u mnie trwa około 9 dni więc troche za krótko. Zobaczymy co dalej na razie wyszły mi wyniki nie mieszczące stę w normiw w ATPO i DHEAs zobaczę w poniedziałek co endokrynolog na to.
 
Dzięki dziewczyny. Tego się obawiałam. No to badanie progesteronu w tym cyklu odpada... i w sumie nie wiem kiedy będzie możliwe (właściwie w każdym cyklu biorę luteinę albo duphaston z nadzieją wiadomo na co). A lh i fsh w 2dc mam zrobione, ale ostatnio któraś z Was pisała, że żeby zbadać zależność to najlepiej 7-9dc, stąd moje pytanie.
Wygląd na to, że na razie się nie pobadam ;-)
 
kasik ja też mam krótką tą fazę ale nigdy mi lekarz tego nie proponował... sama tak sobie wymyśliłam ale ja nie mam plamień w środku cyklu ani żadnych innych "przypadłości", progesteron mam w normie i praktycznie każdy lekarz twierdził, że to, że mam krótką tą fazę to tak po prostu jest...dlatego nie chciałam brać casta bo bałam się, że jeszcze sobie cykl rozreguluję... al ile można bardziej;-) a Ty masz niski progesteron? Ile twa u ciebie fl? Podobno na wydłużenie fl dobra jest wit. b6 ale ja brałam kilka miesięcy i nic to nie dało.... ale to pewnie zależy od organizmu.

yoanna
niestety czasami, żeby się zbadać trzeba cykl sobie jeden na to poświęcić bez leków...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć!!!

Enni
witaj. Wg mojego lekarza nie czujemy momentu pęknięcia. Czujemy jak się naciąga, rozciąga pęcherzyk ale nie samego pęknięcia więc wg tej teorii wcale nie był pęknięty więc głowa do góry, jest szansa. Moi lekarze (bo w sumie teraz mam ich dwóch), twierdzą też, że jeśli jeden pęcherzyk pęknie to wytwarza jakieś hormony, przez które ten drugi pęcherzyk nie liczy się już. Ale widzę, że Twój lekarz i lekarz Yoanny mają inne teorie więc kto wie gdzie ta prawda :confused2: :confused:

Kasik36
no to super że teraz trafiliście. Też mam takie ryzyko przy braniu gonalu. Ale przed każdą IUI podpisuje umowę na wykonanie iui, gdzie jest podane, że w razie gdy będzie zbyt duża liczba pęcherzyków to iui nie zostanie wykonana. W sumie to każda z nas ponosi takie ryzyko przed każdą iui. Trzymam kciuki byś nie musiała już podejmować tej decyzji &&&&&&&&&

Yoanna, co do badań to uważam tak jak Kasik81, która musi jednak do nas częściej pisać bo tu widzę jakieś dziwne badania miała? Kasik te badania to do ivf?
Yoanna mi gin kazał robić te badania pomiędzy 2 a 4 dc

Dziś wzięłam pierwszą dawkę gonalu... jest tam info o działaniu niepożądanym w postaci torbieli i teraz mam strasznego stracha... i oczywiście już się boje iui a raczej efektów po niej :-(
 
Do góry