reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Zastanawiam się czy w ogóle nie odpuścić tej drugiej dawki, zrobić poziom przeciwciał i podejść do transferu. Tylko pytanie czy będę mogła się zaszczepić jeszcze raz jakby od początku podwójną dawką np. po ciąży...
 
reklama
Zastanawiam się czy w ogóle nie odpuścić tej drugiej dawki, zrobić poziom przeciwciał i podejść do transferu. Tylko pytanie czy będę mogła się zaszczepić jeszcze raz jakby od początku podwójną dawką np. po ciąży...
Moja przyjaciółka zaszczepiła się 1 dawka nie wiedząc ze jest w ciąży. 2 dawka dopiero po 3 miesiącach jak okazało się, ze szczepionki są „bezpieczne” w ciąży. Mówi, ze nie ma na ta chwile zapisu co robić w takich przypadkach i wszędzie jest to uznawane. To samo dotyczy osób które po pierwszej dawce zachorowały na covid. Nie mogą w terminie przyjąć drugiej dawki. Może ostatecznie (co nie jest na razie nigdzie zapisane) będzie 3 dawka dla takich osób.
 
Zastanawiam się czy w ogóle nie odpuścić tej drugiej dawki, zrobić poziom przeciwciał i podejść do transferu. Tylko pytanie czy będę mogła się zaszczepić jeszcze raz jakby od początku podwójną dawką np. po ciąży...
Dokładnie to Ci chciałam napisać. Ja szczepilam się dlatego 1 dawką Jonsona bo miałam już przeciwciała i lekarz powiedział że jedna dawka mi w zupełności wystarczy. Przez tego covida popadamy wszyscy chyba w psychozę trochę 😳 zrób te przeciwciała i zobacz ile tego masz. Ja jak bym miała wybierać to był zrezygnowała z drugiej dawki.
 
Moja przyjaciółka zaszczepiła się 1 dawka nie wiedząc ze jest w ciąży. 2 dawka dopiero po 3 miesiącach jak okazało się, ze szczepionki są „bezpieczne” w ciąży. Mówi, ze nie ma na ta chwile zapisu co robić w takich przypadkach i wszędzie jest to uznawane. To samo dotyczy osób które po pierwszej dawce zachorowały na covid. Nie mogą w terminie przyjąć drugiej dawki. Może ostatecznie (co nie jest na razie nigdzie zapisane) będzie 3 dawka dla takich osób.
Mój lekarz powiedział żeby nie szczepić się w pierwszym trymestrze ciąży. Ogólnie z tego co słyszę to ginekolodzy rekomendują szczepienie e 3 trymestrze
 
Karola ale przełożyli Ci bez problemu? Dzwoniłaś na infolinię? Będziesz się szczepić w ciąży czy już po? (i czy to wtedy ma sens?)
Kochana możesz zalogować się na swoje konto pacjent gov pl, anulowac to szczepienie i zapisać się przez pacjenta na kolejny termin
 
Karola ale przełożyli Ci bez problemu? Dzwoniłaś na infolinię? Będziesz się szczepić w ciąży czy już po? (i czy to wtedy ma sens?)
Ja po prostu poszłam osobiście i odwołałam. Nie można tego zrobić przez infolinie. Pani była w szoku, ze chciało mi się przyjść, bo powiedziała, ze wystarczyłoby, ze nie przeszłabym na umówiony termin. Jeśli będę w ciąży to planuje zrobić w 2 trymestrze przeciwciała i skonsultować z lekarzem. Jeśli da mi zielone światło na szczepienie to się zaszczepie :)
 
reklama
Do góry