reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Irlandzkie mamy 2011

reklama
Hej kobitki



Mam ogromna prosbe do tych z was które rodziły naturalnie w Irlandii i mialy epidural o napisanie mi tutaj lub (zeby nie zasmiecac) na priv jak to wyglada. Czy boli samo wkucie, jak dlugo trzeba potem lezec i wszelkie inne informacje (skutki uboczne, wady, zalety) Kolezanka jest przed porodem i sie zastanawia nad tym znieczuleniem, ja nie mialam i nie potrafie jej pomóc. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
 
Jola ja tak rodziłam.
Ogólnie jest duża ulga. Ja miałam straszne bóle że nie mogłam wytrzymać. W końcu przyszedł lekarz i po chwili nic nie czułam. Samo ukucie w sumie mało boli ponieważ bóle krzyża są tak silne że nic gorszego nie ma, jedynie dobrze by było gdyby jej mąż był z nią bo podczas wkuwania nie można sie ruszac trzeba byc nieruchomo, mój mnie trzymał. ból szybko przeszedl ale dziwe uczucie bylo nie czuc nog hihi. ja urodzilam prawie o 19 i male kroki robilam juz wieczorem. a skutek uboczny mialam taki ze kilka dni po porodzie dretwialy mi troche nogi. ale polecam mimo wszytko
 
jola ja tez mialam podawany epidural. najpierw znieczulaja miejsce gdzie ma byc wklucie a po chwili wkluwaja sie i podaja epidural. mnie trafil sie swietny lekarz, ladnie trafil w przerwe miedzy skurczami i wogole nie czulam wklucia. uczucie faktycznie dziwne jak nie mozesz ruszyc nogami. Skutkow ubocznych nie mialam.

 
my juz z powrotem na wyspie, tzn juz jakis czas, ale tesciowie byli i jakos czasu nie bylo by czytac i pisac....

tak jak wczesniej pisalam, ze moja nie chce smoka, to teraz juz nie ma wyboru. jak jej piastka trafila do buzi a wraz z nia kciuk, to zaczela go ssac. wiec teraz probuje zastapic go smoczkiem, ale jak tylko smoczek wypadnie to od razu kciuka do buzi bierze... sprobuje z niedrapkami moze...
 
reklama
nawet dobrze byliśmy ubrani

:-D:-D:-D

Biedna babinka,pewnie ma złe doświadczenie ze swoimi dziećmi

tak samo pomyslalam ;)

Moze zle sobie wychowala te dzieci skoro teraz tak narzeka...

z drugiej strony tez moze byc. chociaz tesciowa ma nas za malo rodzinych i nie dbajacych o rodzicow tylko dlatego, ze mieszkamy w Irlandii.

jola, ja mialam. i powiem, ze gdby obiecali mi epidrual na wejsciu do szpitala moglabym rodzic codziennie :) samo wklucie mnie nie bolalo - ogolnie mozliwe dlatego, ze bol przed podaniem epidrualu byl na tyle silny, ze wklucia juz nie czulam. jedyny problem to brak czucia w nogach (szczegolnie w jednej) - musialam mocno nogi podtrzymywac w trakcie porodu, stac sama nie moglam tuz po, i na drugi dzien uczucie wiotkich nog - to chyba jedyne skutki uboczne.

zanim zdecydowalam sie na epidrual czytalam, ze nie jest wskazany bo nie czujesz skurczy, co moze spowolnic akcje porodowa. otoz bolu jako takiego nie czulam, ale czulam kiedy skurcz sie zblizal - tak jakby kots naciskal mi na brzuch od gory i pchal. polozna powiedziala mi, ze jesli epidrual jest dobrze podany, to nie powinnas czuc bolu w ogole, jedynie ten "nacisk", ale bezbolesny. jesli czujesz bol - powinni poprawic zastrzyk (mi poprawiali, bo czulam bol po prawej stronie).

ale tak na prawde kazdy organizm jest inny.
 
Do góry