reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wykresu temperatur

reklama
Progesteron miałam robiony 3 marca. Wynik wyszedł 48 nmol przy normach do 50. Czyli owulacją była, ale czy to progesteron na ciąże to się okaże wkrótce 😉
 
Nie obserwowalam cyklu od początku, ale owulacje miałam gdzieś między 23 - 25 dnia lutego, bo bolały mnie wtedy jajniki. Czyli jestem między 14 a 16 dniem po owulacji.

Ale gdyby był to spadek progesteronu, czy temperatura wtedy by również nie spadła? Dzisiaj nawet delikatnie podskoczyła
Hej dziewczyny. Zrobiłam dzisiaj test. Wyszły 2 kreseczki... 😍Najpierw lekko blade, ale po jakimś czasie zrobiły się wyraźne. Jednak dobrze czułam. Warto ufać intuicji. Bardzo się cieszę, ale też dochodzą nowe obawy, aby wszytsko było dobrze. Pozdrawiam Was ciepło 😘
 
Cześć dziewczyny! Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się pod ten.
Pierwszy miesiąc mierzę temperaturę. Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, w pochwie.
W tym cyklu robiłam też testy owu, które wyraźnie wykazały pik 19 dc. W tym też dniu był seks. Dzień wcześniej miałam bardzo dużo płodnego śluzu, więc to chyba był szczyt. Do tego w 19 dc bolał mnie charakterystycznie jajnik. Więc myślałam, że wstrzeliliśmy się idealnie w owu.
Ale pomiar temperatury mnie trochę zastanawia, bo ten wyraźny wzrost mam dopiero od 3 dni 🤔 czy wg tego wykresu da się odczytać kiedy była owu? Czy 19dc czy 3 dni temu?
Cykle mam 32 dn, kalendarzyk owu wyznaczył też na 19dc.
Oprócz podwyzszonej temp, mam też ból piersi, typowe po wyrzucie progesteronu 🙂 będę wdzięczna za interpretację.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210517_193639_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    Screenshot_20210517_193639_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    223,3 KB · Wyświetleń: 48
Wrzucę jeszcze większy wykres, bo nie zauważyłam, że tam ucięło kilka dni
 

Załączniki

  • Screenshot_20210517_205218_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    Screenshot_20210517_205218_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    231,7 KB · Wyświetleń: 46
Cześć dziewczyny! Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się pod ten.
Pierwszy miesiąc mierzę temperaturę. Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, w pochwie.
W tym cyklu robiłam też testy owu, które wyraźnie wykazały pik 19 dc. W tym też dniu był seks. Dzień wcześniej miałam bardzo dużo płodnego śluzu, więc to chyba był szczyt. Do tego w 19 dc bolał mnie charakterystycznie jajnik. Więc myślałam, że wstrzeliliśmy się idealnie w owu.
Ale pomiar temperatury mnie trochę zastanawia, bo ten wyraźny wzrost mam dopiero od 3 dni 🤔 czy wg tego wykresu da się odczytać kiedy była owu? Czy 19dc czy 3 dni temu?
Cykle mam 32 dn, kalendarzyk owu wyznaczył też na 19dc.
Oprócz podwyzszonej temp, mam też ból piersi, typowe po wyrzucie progesteronu 🙂 będę wdzięczna za interpretację.
Wrzucę jeszcze większy wykres, bo nie zauważyłam, że tam ucięło kilka dni
A czy jest możliwe, że 14.05 coś zaburzyło pomiar temperatury?
Jakim termometrem mierzysz? Z dwoma miejscami po przecinku?
 
A czy jest możliwe, że 14.05 coś zaburzyło pomiar temperatury?
Jakim termometrem mierzysz? Z dwoma miejscami po przecinku?
Też właśnie próbuje sobie przypomnieć ten pomiar... Mierzę takim jak kiedyś były rtęciowe, tylko teraz nie mają rtęci. Może wtedy źle strząsnęłam🤔😔 no i 14 maja to była sobota, dłużej spałam czy to ma znaczenie?
 
Daj fotę z widocznymi pomiarami (albo rozpisz datami 6 temperatur przed testem owu i resztę aż do dzisiaj) i powiedz czy stosujesz jakaś konkretną metodę.
 
Też właśnie próbuje sobie przypomnieć ten pomiar... Mierzę takim jak kiedyś były rtęciowe, tylko teraz nie mają rtęci. Może wtedy źle strząsnęłam🤔😔 no i 14 maja to była sobota, dłużej spałam czy to ma znaczenie?
Pomiar o tej samej godzinie powinien być wykonywany.
 
reklama
Też właśnie próbuje sobie przypomnieć ten pomiar... Mierzę takim jak kiedyś były rtęciowe, tylko teraz nie mają rtęci. Może wtedy źle strząsnęłam🤔😔 no i 14 maja to była sobota, dłużej spałam czy to ma znaczenie?
Czyli masz tylko jedno miejsce po przecinku, a to ma znaczenie.
Jeśli mierzylas później, to taki pomiar należy pominąć, choć później temperatura powinna być raczej wyższa niż niższa. U mnie zawsze było tak, że mierzyłam między 7:30-8:30 i było ok. Przy większych odchyłach było widać różnicę w pomiarach.
 
Do góry