reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Inozytol

Nasturtium

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2022
Postów
10 262
Warto brać Waszym zdaniem? Kupiłam sobie preparat z mio inozytolem i l acysteiną, kończę drugie opakowanie i zastanawiam się, czy warto dalej kupować …
Jakie suple polecacie, może coś sugerowali Wam lekarze?
Mam na myśli takie wpływające pozytywnie na płodność.
 
reklama
Powtórzę tu informacje uzyskane dzięki forumowym koleżankom :-) - najlepszy będzie suplement który zawiera odpowiednią proporcję mio-inozytolu do chiro-inozytolu (40:1). Generalnie polecany jest przy PCOS. W niektórych przypadkach rozregulowuje cykl.
 
Powtórzę tu informacje uzyskane dzięki forumowym koleżankom :-) - najlepszy będzie suplement który zawiera odpowiednią proporcję mio-inozytolu do chiro-inozytolu (40:1). Generalnie polecany jest przy PCOS. W niektórych przypadkach rozregulowuje cykl.
Ja PCOS nie mam, ale nie wiedziałam, że może rozregulować cykl, rozwiniesz?
 
Ja PCOS nie mam, ale nie wiedziałam, że może rozregulować cykl, rozwiniesz?
To wszystko, co wiem 🤷‍♀️. Najczęściej dochodzi do wydłużenia cyklu o kilka dni na początku przyjmowania. Ale nie wszyscy reagują tak samo. Z dobrych suplementów często polecany to Pueria Uno albo Pregna Start, z dobrym składem. Kwas foliowy to oczywiście podstawa. Alec te nie wpływają bezpośrednio "na płodność" jako taką, tylko przygotowują do ciąży.
Najważniejsza jest dobra diagnostyka, zdrowy tryb życia.
Pytaĺaś, jaki środek polecali lekarze - mnie osobiście żaden. Gdy zapytałam embriologa, co przyjmować na poprawę płodności, powiedziała, że odpowiedni tryb życia wystarczy...
Kiedyś endokrynolog polecił mi Inofolic Combi, właśnie z inozytolem, ale raczej dla celów komercjalnych 😉
 
Do góry