reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

W cenniku mojej kliniki jest że transfer darowanego zarodka kosztuje 5300
Jestem po prostu ciekawa, czy klinika bierze kasę drugi raz za coś za co już zapłaciła inna para. Jeśli nam zostaną zarodki to oddamy je do adopcji, ale chcielibyśmy, żeby faktycznie zostały podarowane i para ponosiła wyłącznie koszty procedury.
Swoją drogą cena za mrożone jajka powala, mimo, że ich wartość jest niewielka, bo się w większości degenerują podczas rozmrażania 😞
 
reklama
Dziewczyny a jeszcze jedno pytanie ,które brały Prolutex zastrzyki czy po nim miałyście bóle brzucha kub skurcze?bo wydaje mi się ,że to on u mnie powoduje te skurcze ,a w ulotce jest taka informacja ,że takie objawy może powodować.Pezyjmuję go od dnia transferu i na drugi dzień ten dyskomfort .Przed transferem go nie bralam i nic nie odczuwałam
Ja brałam 2x dziennie i nie miałam żadnych dolegliwości bólowych po nim. Magnez brałam do porodu. Czy bierzesz pod uwagę ze te dolegliwości to trochę tez stres? Wiadomo, ze po transferze każda z nas się mega mocno wsłuchuje w siebie szukając najmniejszych oznak powodzenia lub porażki.
 
Jestem po prostu ciekawa, czy klinika bierze kasę drugi raz za coś za co już zapłaciła inna para. Jeśli nam zostaną zarodki to oddamy je do adopcji, ale chcielibyśmy, żeby faktycznie zostały podarowane i para ponosiła wyłącznie koszty procedury.
Swoją drogą cena za mrożone jajka powala, mimo, że ich wartość jest niewielka, bo się w większości degenerują podczas rozmrażania 😞
Ja za transfer z adopcją zarodka płaciłam bodajże 14 tys… ale to było z badaniem genetycznym i tymi wszystkimi ułatwieniami typu AH czy Embioglue. I wiem ze drogo bardzo ale jednak cud leży koło mnie.
A propos czy ktoś wie jak pomóc noworodkowi przy zaparciu?? Bo ja już wariuje, zmieniłam mleko, masuje brzusio, podkurczamy nóżki, a kupka ostatnia wczoraj….
 
A co się dzieje? Można ale pytanie czy ma sens drugi lek rozkurczowy? Bierzesz magnez? Ja miałam zalecone spore dawki, MagneB6 forte 3x1
Melapola, jak to jest z tym magnezem? Ja brałam prawie całą ciążę, ale jak lekarz usłyszał że biorę magnez w 3 trymestrze to mnie okrutnie ochrzanił, powiedział że to metal ciężki i mam natychmiast odstawić
 
Melapola, jak to jest z tym magnezem? Ja brałam prawie całą ciążę, ale jak lekarz usłyszał że biorę magnez w 3 trymestrze to mnie okrutnie ochrzanił, powiedział że to metal ciężki i mam natychmiast odstawić
O rety ale wariat :) mi moja doktor, najlepszy w mieście perinatolog i ordynator oddziału o najwyższym stopniu referencyjności zapisała go w mniej więcej połowie ciąży i kazała brać do końca, żeby nie rozpoczęły się przedwcześnie skurcze. Tak zrobiłam. Więc jakby Ci to powiedzieć :)
 
O rety ale wariat :) mi moja doktor, najlepszy w mieście perinatolog i ordynator oddziału o najwyższym stopniu referencyjności zapisała go w mniej więcej połowie ciąży i kazała brać do końca, żeby nie rozpoczęły się przedwcześnie skurcze. Tak zrobiłam. Więc jakby Ci to powiedzieć :)
Czesc! Jak się czujecie razem z małą Anią i jak dajesz sobie radę sama?
Jeszcze jedno pytanie dotyczące magnezu. Jaka dawka i jaki typ magnezu był ci zalecony przez lekarza? Czy to Magne B6 Forte? A jeśli tak to w jakiej dziennej dawce i czy to się zmieniało w zależności od trymestru czy też brałaś tę samą dawkę przez całą ciążę? No i ostatnie pytanie - czy w międzyczasie kontrolowałaś jakoś poziom magnezu w organizmie? Ja brałam magnez prawie całą ciążę, dziecko urodziło się zdrowe, aczkolwiek tak jak pisałam, lekarz bardzo na mnie nakrzyczał i kazał odstawić. Dlatego już gdzieś od 33 lub 34 tyg nie brałam.
 
Czesc! Jak się czujecie razem z małą Anią i jak dajesz sobie radę sama?
Jeszcze jedno pytanie dotyczące magnezu. Jaka dawka i jaki typ magnezu był ci zalecony przez lekarza? Czy to Magne B6 Forte? A jeśli tak to w jakiej dziennej dawce i czy to się zmieniało w zależności od trymestru czy też brałaś tę samą dawkę przez całą ciążę? No i ostatnie pytanie - czy w międzyczasie kontrolowałaś jakoś poziom magnezu w organizmie? Ja brałam magnez prawie całą ciążę, dziecko urodziło się zdrowe, aczkolwiek tak jak pisałam, lekarz bardzo na mnie nakrzyczał i kazał odstawić. Dlatego już gdzieś od 33 lub 34 tyg nie brałam.
hej, mam świeże info co do magnezu. Po dzisiejszych polowkowych mam 460 gr faceta!! kopie , pływa, wszystko Ok i zalecenie magnezu i wapnia :pueria Czysty Magnez i Pueria Czysty Wapn.
 
hej, mam świeże info co do magnezu. Po dzisiejszych polowkowych mam 460 gr faceta!! kopie , pływa, wszystko Ok i zalecenie magnezu i wapnia :pueria Czysty Magnez i Pueria Czysty Wapn.
Który to już tydzień? U mnie był magne b6 forte 3x1 od połowy ciąży do końca. Sam magnez brany bez witaminy b6 nie ma sensu bo tylko w jej obecności się wchłania.
My dajemy sobie radę super ale z wydalaniem nadal kłopot, weszły już czopki glicerolowe i fakt ze po nich kupiszon jest w ciągu 20 minut… natomiast sam z siebie nie idzie.
 
Który to już tydzień? U mnie był magne b6 forte 3x1 od połowy ciąży do końca. Sam magnez brany bez witaminy b6 nie ma sensu bo tylko w jej obecności się wchłania.
My dajemy sobie radę super ale z wydalaniem nadal kłopot, weszły już czopki glicerolowe i fakt ze po nich kupiszon jest w ciągu 20 minut… natomiast sam z siebie nie idzie.
21+5 :-) leci niesamowicie szybko.
A jak laktacja? juz spisana na straty czy jest szansa na odbicie ? i jak noce ? Ania ma
gest i pozwala parę godzin przespac?
 
reklama
21+5 :-) leci niesamowicie szybko.
A jak laktacja? juz spisana na straty czy jest szansa na odbicie ? i jak noce ? Ania ma
gest i pozwala parę godzin przespac?
Rety ale czas goni!! Laktacja na straty ponad tydzien temu, wreszcie mądra decyzja, bo nie mogłam już tak żyć ze biegnę do laktatora zamiast do dzidzi. Ania jutro kończy 4 tygodnie i dziś pierwszy raz na wadze stuknęło 3 kg :) wielka baba. W nocy różnie, zwykle zasypiamy koło północy po jedzeniu, zjada flachę ok 1:30-2:30 i śpi już dużej nawet do 7.
 
Ostatnia edycja:
Do góry