reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

In vitro 2024 - refundacja

U mnie 8tc byl zarodek ale nie było serduszka 🥺
A po 1 transferze po 1 wizycie gdzie był pęcherzyk (beta ponad 2 tys) zaczęłam krwawić i tego dnia już beta była niższa😏
W dwóch przypadkach po odstawieniu luteiny dostałam krwawienie 3 dni później i obyło się bez łyżeczkowania
Ojej to u Ciebie już dużo dalej było, takie to przykre :( ale grunt, że mamy siłę walczyć dalej 💕
 
reklama
Tak to samo powiedziałam mężowi, że gdybyśmy poczekali to dzisiaj byśmy świętowali 🙈
Dlatego ja z tych co robią betę 5/6 dpt 🤪 🙂↕️
Mój mąż to by w ogóle mnie na krew nie puszczał tylko czekał na lekarza, co z tego jak na 1 wizycie lekarz potwierdzi pęcherzyk a za dwa tygodnie może być nic z tego.. ciężkie życie 😏
 
@amusedxxx bardzo mi przykro 😞😞 wysyłam dużo ciepłych myśli, trzymaj się tam
Sad Best Friends GIF by Lisa Vertudaches
 
Na rynku dostępne są dwie formy koenzymu Q. Większość badań naukowych przeprowadzanych jest na ubichinonie. Jest to utleniona forma, czyli taka, która wiążę cząsteczkę tlenu i bierze udział w syntezie energii. Ubichinol to forma zredukowana, bez tej cząsteczki tlenu, co czyni go doskonałym przeciwutleniaczem. Ubichinol znajduje się głównie we krwi i limfie (krąży w organizmie), natomiast w komórkach, gdzie mają miejsce procesy metabolizmu, koenzym Q, w zależności od potrzeby, przekształca się między obiema formami nawet kilka razy w ciągu sekundy
 
reklama
Niezależnie od tego, czy jest to ubichinol czy ubichinon, koenzym Q jest tak samo absorbowany przez nabłonek jelita, a w organizmie, przekształca się stale między obiema formami. Zatem zaleca się stosowanie formy tańszej, bardziej stabilnej, którą łatwiej wyprodukować, czyli ubichinonu. Tym bardziej, że nie ma dowodów na wyższość ubichinolu.
 
Do góry