reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
No właśnie też mam taką wiedzę ale z drugiej strony się naczytałam o ciążach pozamacicznych z dużymi przyrostami... o ile w ogóle możliwa jest ciąża pozamaciczna w invitro... Może się cofnąć zarodek do jajowodu?

No nic, bety już badać nie będę, za 2 tygodnie w piątek mam usg, zobaczymy czy zarodek się nie zagnieździł w bliźnie po cc, teraz to mój kolejny niepokój.
Może, teoretycznie wskaźnik ciąż pozamacicznych po in vitro jest wyższa niż przy ciążach naturalnych. Ale nadal nie jest to duży odsetek.

Ale ryzyko zagnieżdżenia w bliźnie jest za to niższe, bo zarodek jest podawany daleko od blizny zawsze i nawet jak się przemieszcza to rzadko tak bardzo i to w kierunku blizny.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie też mam taką wiedzę ale z drugiej strony się naczytałam o ciążach pozamacicznych z dużymi przyrostami... o ile w ogóle możliwa jest ciąża pozamaciczna w invitro... Może się cofnąć zarodek do jajowodu?

No nic, bety już badać nie będę, za 2 tygodnie w piątek mam usg, zobaczymy czy zarodek się nie zagnieździł w bliźnie po cc, teraz to mój kolejny niepokój.
A jaki masz progesteron? 🙂
 
Pytanie do dziewczyn które miały transferowane zarodki uzyskane przed refundacją:

Płaciłyście teraz za wizytę kwalifikującą ?
Za badania itd ?

Moja klinika twierdzi że dopiero wizyty monitorujące są refundowane i transfer …

Jeśli byśmy podchodzili od nowa do całej procedury to mama wszystko za darmo …

Gdzie tu sprawiedliwość …
 
Tupta sobie powoli.
w poniedziałek 447
w środę 1122
Wczoraj 2022

W czwartek na usg był pęcherzyk adekwatnej wielkości (na 5+1 był pęcherzyk 5+2), na razie pusty (ale to adekwatnie do momentu), zobaczymy co będzie w tym tygodniu.

Pytanie do dziewczyn które miały transferowane zarodki uzyskane przed refundacją:

Płaciłyście teraz za wizytę kwalifikującą ?
Za badania itd ?

Moja klinika twierdzi że dopiero wizyty monitorujące są refundowane i transfer …

Jeśli byśmy podchodzili od nowa do całej procedury to mama wszystko za darmo …

Gdzie tu sprawiedliwość …
Napiszę do Ciebie na priv, bo u mnie ta sama sytuacja ☺️
 
Przykro mi, ale nic z tego. Wygląda to natomiast trochę jak beta spadkowa, robiłaś wcześniej testy?
o ile w ogóle możliwa jest ciąża pozamaciczna w invitro... Może się cofnąć zarodek do jajowodu?
Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Ale nie martwiłabym się tym na Twoim miejscu w tym momencie, ciąże z ivf są z reguły dość dobrze zaopiekowane (sama prowadziłam ciążę do 5-6mca zarówno w klinice jak u „normalnego” lekarza, miałam więc wizyty 2 a nieraz i 3 razy w miesiącu :) ), jeśli pojawi się jakaś anomalia to lekarze to szybko wyłapią. Na początku ciąży beta przyrasta znacznie, mówi się, że wynik powinien się co najmniej podwajać - co najmniej, czyli więcej też jest ok :) a może los przyniesie Ci podwójne szczęście? ;) 🍀
Napiszę do Ciebie na priv, bo u mnie ta sama sytuacja ☺️
A mogłabyś napisać tu? Ja jestem jeszcze przed kontaktem z kliniką ale też chciałabym wiedzieć.
Zresztą u nas to jest ciągła sinusoida, raz jestem gotowa dzwonić do kliniki natychmiast a raz myślę sobie - o nieeeeee, jedno to aż nadto 🤣🤣
 
reklama
Pytanie do dziewczyn które miały transferowane zarodki uzyskane przed refundacją:

Płaciłyście teraz za wizytę kwalifikującą ?
Za badania itd ?

Moja klinika twierdzi że dopiero wizyty monitorujące są refundowane i transfer …

Jeśli byśmy podchodzili od nowa do całej procedury to mama wszystko za darmo …

Gdzie tu sprawiedliwość …
Zgłaszam się😊 3 zarodki z poprzedniej procedury przed refundacją.
1. Wizyta kwalifikacyjna była za darmo, jak każda kolejna. Za badania rowniez nie płaciliśmy. Tramsfer w ramach refundacji.

Płaciłam tylko za leki przed i po transferze oraz atosiban.
 
Do góry