reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Hej dziewczyny, zaczęłam drugie podejście do in vitro, jestem już na końcowe stymulacji, miałam zbadać dzisiaj estradiol i wynik to 6455pg/ml czy to nie są dużo?
Teoretycznie punkcję będę mieć we wtorek lub środę, czekam na info od lekarza bo martwi mnie ten estradiol
 
reklama
Hej dziewczyny, zaczęłam drugie podejście do in vitro, jestem już na końcowe stymulacji, miałam zbadać dzisiaj estradiol i wynik to 6455pg/ml czy to nie są dużo?
Teoretycznie punkcję będę mieć we wtorek lub środę, czekam na info od lekarza bo martwi mnie ten estradiol
Tak ma być przy stymulacji. 😉 Wynik wysoki.
 
A ja jestem po punkcji tym razem jest znacznie lepiej, miałam 25 oocytów z czego 16 nadaje się do zapłodnienia ❤️ więc 6 poszło do zapłodnienia a reszta do mrożenia, w następnym cyklu transfer ❤️ (po pierwszej punkcji miała 6 oocyst z który tylko 2 nadawały się do zapłodnienia)
Super wynik, trzymam kciuki za piękne blastki💚
 
A ja jestem po punkcji tym razem jest znacznie lepiej, miałam 25 oocytów z czego 16 nadaje się do zapłodnienia ❤️ więc 6 poszło do zapłodnienia a reszta do mrożenia, w następnym cyklu transfer ❤️ (po pierwszej punkcji miała 6 oocyst z który tylko 2 nadawały się do zapłodnienia)
Wow! Ale zmiana! Super!
 
Dziewczynki
Kiedy pojawił się świadomy uśmiech u waszych dzieci? I czy fakt, że dziecko jest wcześniakiem może wszystko opóźnić ( wg om 36+5, wg USG 37 )? Mój młody uśmiecha się od urodzenia( ale to nie uśmiech świadomy/społeczny tylko nieświadomy). U nas 7 tygodni równe i póki co uśmiechu społecznego nie ma... Zastanawiam się kiedy mogę się go spodziewać .
 
reklama
Dziewczynki
Kiedy pojawił się świadomy uśmiech u waszych dzieci? I czy fakt, że dziecko jest wcześniakiem może wszystko opóźnić ( wg om 36+5, wg USG 37 )? Mój młody uśmiecha się od urodzenia( ale to nie uśmiech świadomy/społeczny tylko nieświadomy). U nas 7 tygodni równe i póki co uśmiechu społecznego nie ma... Zastanawiam się kiedy mogę się go spodziewać .
Oj Strusio ☺️
Powiem Ci tak... Mój młody każdą nową umiejętność "łapie" na granicy etapu rozwoju (wg mądrych książek). Stresowałam się że jeszcze się nie uśmiecha, nie łapie zabawek,nie przekręca na brzuszek, na plecki (chociaż to i tak zrobił trzy razy w swoim życiu), nie raczkuje, porównywałam go do innych dzieci w moim otoczeniu, zawsze wypadał jako ten gorszy. Wnet mogę powiedzieć, że czasami jakby był opóźniony w rozwoju 🤣 borykałam się z myślami, nawet zaczęliśmy przygodę z fizjoterapeuta ( ale tu akurat plus bo pokazała, jak dzięki codziennej pielęgnacji i zabawie można dziecko motywować do nauki). Jak młody skończył 9mcy powiedziałam "dosyć" on się rozwija w swoim tempie. I teraz jest tak, że jak nauczy się czegoś nowego(ma 14mcy więc teraz czekamy na mowę chociaż tu też daleka droga)bardzo się cieszę ale nie czekam z niecierpliwością. Nauczy się, nadrobi, będzie gotowy, to powie świadomie "mama". Bo póki co to jak Się wkurzy to jest mamamamamama 🤣🤣🤣
Nie zastanawiaj się "kiedy". Nie pytaj, nie porównuj. Ciesz się z każdej chwili razem♥️♥️
Czas szybko mija , nawet nie wiem, kiedy zleciał rok i musiałam wrócić do pracy (pomimo, że chciałam wyjść z domu, teraz doceniam,jaki wspaniałe chwile, pomimo kolek, dyschezji i wiecznym snem jak zając).
Ciesz się chwilą z Dzieciątkiem ♥️♥️ a nawet się nie obejrzysz, kiedy będziesz brać małego po drzemce na ręce a on na twój widok się uśmiechnie ♥️
 
Do góry