reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Maluszków :)

Witajcie mamuśki!

W związku z tym, iż troszkę już przeszliśmy z naszym maluszkiem w tym amniopunkcję - wiemy na bank że będzie to chłopiec (o czym marzyłam od zawsze ;) ). Zastanawialiśmy się nad imionami już od jakiegoś czasu. Zakładaliśmy na początku iż jak urodzi się dziewczynka to będzie miała na imię Kamila. Stało się inaczej tak więc z Kamili zrobił się Kamilek ;) Drugie imię troszkę mniej typowe...znalazłam wśród męskich imion Oktawiana i tak już zostało....Tak więc od momentu odebrania wyników z amniopunkcji mówimy do naszego maleństwa Kamiś...co udzieliło się już rodzince ;)

Buziaki dla wszystkich mamusiek ;)
 
reklama
Adaimię żeńskie pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim znaczy: upiększać się, stroić się. Imię Ada jest wymieniane w Biblii w pierwszej księdze Starego Testamentu gdzie jest jedną z żon Lemecha i matką Jubala. W Biblii jest także mowa o Adzie, matce flecistów i grających na harfie (Rdz. 4, 21). Imię często mylone z Adrianną lub Adelajdą, z racji na funkcjonujące w języku polskim zdrobnienia.

Wysłałam to mojemu mężowi na maila:-) pisząc, żeby szukał drugiego etatu, bo jak druga gwiazda będzie sie tak stroić i upiększać to tatuś nie da rady finansowo..;-);-);-)
 
U nas będzie jednak wiktoria.

Bardzo mi sie bodoba zosia, a ostatnio helenka, ale to sliczne imiona dla dziewczynki malej ale jakos do doroslej kobiety mi nie pasuje.
 
To wielce prawdopodobne że będzie synek ;)
Ja tak miałam przy pierwszej ciązy imię dla córci wybrane a z synkiem wogóle nie mogłam sie zdecydowac i jakos tak instynktownie wiedziałam że bedzie córa ;)
Teraz dla synka szybciej imie byo wybrane niz dla córy i zobaczymy jak będzie ;)

Hmm to u mnie podobnie dla chłopca imię wybrane z łatwością, a dla dziewczynki jakoś pod górkę, a mam przeczucie że to będzie chłopiec, choć mój mąż się śmieje że na mojej intuicji nie można polegać, bo zawsze mówiłam że bedę czuła że zaszłam w ciążę a tu zoonk , szok !! nic !! wielkie zaskoczenie:-) więc może ma rację:-p


Dziewyczny, ja podobnie jak Wy dla dziewczynki imie mam już wybrane - Amelia Olga (Olga po prababci) , a dla chłopca nie mam zielonego pojęcia? Myślałam o Dominiku lub Adasiu ... ale jeszcze póki co jest mi ciężko zdecydowac;/ Mój mąż na razie mówi, że jeszcze przyjdzie czas na wybór imienia i nie chce jeszcze ze mna na ten tamat prowadzic dyskusji... a ja już bym chciala widziec , chociaz jaka płec, no.... taki niecierpliwiec ze mnie ;p
 
Jeny, ja też mam już mętlik w głowie z tymi imionami. Gabryś u nas odpadł totalnie i teraz mój S przestawił się na Ernesta - mojego faworyta na początku, ale z czasem jakoś mniej mi się podoba. Myślałam też o Dawidzie lub Oskarze, ale nie przemawiają do mnie za bardzo i już sama nie wiem, chyba wezmę, skleję parę litrerek i wymyślę sama jakieś imię, bo już mnie to zaczyna dobijać, nie wiem jak mam się do brzuszka zwracać :wściekła/y:.
A jak moja mama zaczęła podtykać mi swoje pomysły... o załamka!!! Jeremi, Teodor, Bernard... chyba się podrażnić ze mną chciała :-D
 
reklama
ellancz coś wymyślisz..tylko nie Teodor:baffled: życzę powodzenia w szybkim znalezieniu imienia dla synka..
ja też miałam dylemat, opierałam się tej Adzie..a teraz jakoś już przywykłam i jak myślę o brzuchu to mówię Ada:-) chociaż jeszcze czasami mam tak, że sobie myślę a może coś innego? ale to chwilowo..
 
Do góry