reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

a wiec skoro u mnie na 90 % dziewuszka to bedie IGA -Jowita ;] Maz sie uparl na igę ;] hihi wiec niech mu bedzie haha

[h=3]Iga[/h]Imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Znaczenie: ignis - ogień; Imię oznaczające osobę o płomiennym sercu, pełną ognia wewnętrznego, żaru myśli i uczuć, gotową do poświęceń bez granic. Polski odpowiednik tego imienia to Żegota. Osoba o tym imieniu jest sprawiedliwa, ambitna, posiada stały charakter, ma wyczulony honor, jest uczuciowa, sprawiedliwa, poważna. W sposobie bycia tkwi w niej coś z ognia, bowiem nieraz jest raptowna w swych poczynaniach, innym razem znowu powolna, melancholijna. Z gruntu to kobieta o stałych zasadach, dyplomatycznym sposobie bycia, dbająca o dobro swojego imienia. Nie rzuca słów na wiatr, postanowienia realizuje z żelazną konsekwencją. Osiąga wybitne sukcesy w nauce i w swoim zawodzie. Służy przykładem innym ludziom, którym także udziela pomocy. Iga nie jest zazdrosna, złośliwa ani nerwowa. Bywa uosobieniem staropolskiej gościnności. Chętnie uczestniczy w biesiadach, podejmuje gości. W rodzinie jest prawdziwym przywódcą rodu.
 
reklama
jak się ma skojarzenia z konkretnymi osobami to naprawdę może być ciężka sprawa z wyborem imienia - zupełnie jak w Kabarecie Moralnego Niepokoju :rofl2:
przestałam patrzeć w ten sposób jak porównałam trzech Mariuszy jakich znam, są zupełnie inni, ciężko mi choć jedną cechę wspólną znaleźć
 
atomówka mój też chciał Aleksandra :sorry: ale nie przeforsował :-D

Dobra wiadomość jest taka że do pół roku imię można bez problemu zmienić bez podania przyczyny :-)

Mini - ja sobie tego nie wyobrażam..Jagoda miała 1mc i już reagowała na swoje imię, a jak 6mc to ona wiedziała że jest Jagoda...
 
nooo dokladnie, ja tez sobie nie wyobrazam, zeby po pol roku nazywania dziecka jakos tam, nagle zaczac mowic inaczej, moje dziecko by dostalo pomieszania zmyslow.

Kasiurek- no i super!! po tych Waszych dziwnych wynalazkach :sorry2:, ktorych juz nawet nie pamietam, to Iga czy nawet Jowita jest pieknie!!!
tricia- Laura i Klara pieknie, tylko dziwnie jakos jak ludzie zdrabniaja; Laurka.
 
Dziewczyny nie chodzi o to żeby zmieniać imię po pół roku , tylko jak daliśmy dziecku na imię np Ania a widzimy po tygodniu że kompletnie do naszego dziecka nie pasuje to można zmienić bez podania przyczyny na takie które nam bardziej odpowiada :tak:
 
Olavip Aleksander mi sie podoba choć troszkę długie, bo i nazwisko raczej w tych długich
Ja bym na malucha wołała Aleks i taka wersja mi się podoba, ale Olek to dla mnie masakra a tak zapewne wszyscy by na niego mówili więc się stawiam :p
No cóż czasu jeszcze dużo pewnie dojdziemy do porozumienia
 
Jak Lenka dalej sie uprze z tym ptaszkiem to bedzie Leonek:-D
a jednak
laugh.gif


renia ja dodatkowo jestem nauczycielką to każde imię mi się kojarzy z jakimś moim "ananasem" :-D


mój brat chciał dać synowi na imię Klaudiusz ale na szczęście pierwsza urodziła się córka - Klaudia
 
Ostatnia edycja:
uwielbiam imię Leon :)
Mój dziadek Jan ma na drugie Leon - z resztą każdy na niego Leon mówi od zawsze... Jan się nie przyjęło nikomu:)
Fajne imię dla fajnego faceta - jak bum cyk cyk :D
 
reklama
Do góry