reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych najmłodszych

reklama
Szukam inspiracji .... po głowie chodzi mi Zosia , Basia .... ale jeszcze nie rozmawiałam na forum rodzinnym ( mąż i córka bo syn za mały ) więc dylemat jest
 
Ja lubie imiona takie niepospolite dlatego tak ciagne by syna nazwac Iwo. Jakas dziwna jestem ale zawsze robie na opak inaczej niz inni. Jak 7 lat temu wymyslilam ze corka bedzie miala na imie Nadia to rodzina wielkie oczy dziadki foch zevtyle ladnych imion polskich a ja jakies ruskie czy jakies wymyslam. Nawet maz na poczatku nie byl przekonany. No ale jak ja sie upre....teraz imie jest juz popularne i na dworze sa male Nadie ale u corki w przedszkolu w ciagu 4 lat chodzenia nie bylo zadnej. Na podworku tez nie. Wsrod znajomych tez. No i teraz w szkole na 5 klas tez jest jedyna.
Maz chce teraz Antosia po dziadku...imie ladne b mi sie podoba ale Antosiow to u nas dostatek chocby wsrod znajomych
Takze u nas temat imienia to na razie temat tabu bo tylko sie klocimy i nic ustalic nie mozemy
 
Kitki rozumiem Cię doskonale :) ja tez bardzo lubię niepospolite imiona, takie które nie nosi co 5 dziecko :) Nie wiem czemu tak co parę lat następuje moda na dane imiona i rodzice, wszyscy - dosłownie wszyscy, nadają tylko te co są na fali, kompletnie ignorując inne. Gdy pracowalam w PL w przedszkolu 6 lat temu to byl wielki boom na Julki, Oliwki, Maje, Oliwierow, Szymkow i Kubusiow. W ostateczności w grupie 20 osobowej miałam tylko dzieci o ww imionach i zaledwie jedną Martusie i Mateuszka. Nie powiem, to są ładne imiona, podobnie jak inne Zuzie, Nikole (nie wiem czy tak się odmienia ;) ), ale czemu zgadzać się by nasze dziecko bylo jednym z wielu? Każdego wybór, ja jednak w pewnych kwestiach cenię sobie oryginalność :)
My szukaliśmy imienia, które będzie nam się podobać ale tez przyjmie się w tutejszym miejscu bo do PL nie wracamy. Nie chcę dziecka zanglikanizowac na siłę, ale wiadomo, ze będzie mu łatwiej nosząc imię, z którego wymowieniem nie mają problemu koledzy czy nauczyciele w szkole.
 
I u nas problem z imieniem. Tez nie chce pospolitego ale też nie dziwnego. Na tapecie Iwo, Kaj, Noel no i męża Oliwer. Był Milan i Mieszko. Ale żadne mi do końca nie odpowiada. I narazie jest....po prostu synek.
 
U nas jest pierwsza corcia Łucja Helena
Synek Wojtuś Leon i teraz bedzie Maksymilian Ksawery :D

Wspolczuje wam dziewczyny ale to nic strasznego wkoncu dojdziecie do kompromisu ;))
 
klaczek Milan piękne imię, było jedną z moich kilku opcji, ale mąż zawetowal.

bluelovi naprawdę śliczne imiona wybraliście dla wszystkich dzieci :) Łucja nadałam sobie na bierzmowaniu na trzecie imię bo tak bardzo mi się podoba :)
 
My nasza Julie nazwaliśmy Julia w okresie kiedy bylo to bardzo popularne imię. Pomimo tego w przedszkolu na trzy grupy jest tylko nasza Julka, w okolicy tez nie ma żadnej.
W tej i pierwszej ciąży bardzo szybko chciałam wybrac imię, nie wiem dlaczego ale jak tylko znalam Plec to byl dla mnie priorytet.
 
U nas chyba zostanie Otylia tak mój wybrał a ja jakoś nie sprzeciwiał się... Mi na myśl przyszła Aurelia też mu się podoba. Mamy synka Oliwera i mam wnerwa bo tatuś nazwał sobie synka a wszyscy i tak przekrecaja jak chcą i non stop poprawiam :p
 
reklama
Aurelia ladne imie. I Lucja tez. Oba rozwazalismy przy dziewczynce

Martita - to dobrze trafiliscie. U mojej corki w przedszkolu w grupie byly 4 Julie a teraz w klasie na 16 dzieci sa 3 Julki 2 Zosie. 2 Marysie. Nadia. Kaja. Klara. Pola. Wiktoria i 4 chlopcow :)
 
Do góry