reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

No właśnie mnie się podobają te staropolskie imiona:tak:. Za to np nie nazwałabym dziecka imieniem typu Nikola, Brajan czy Kewin itp.
Wykluczyliśmy imiona najbardziej popularne, aby nasz synek nie był dziesiątym w klasie Kacprem, Filipem czy Kubą. Tym samym sposobem wykluczyliśmy imiona, które mają nasi znajomi czy rodzina oraz te, które nam się "kojarzą" oraz zbyt wymyślne, no i na razie pozostały te dwa typy;-).
Pewnie byłoby łatwiej, gdyby jakieś imię nam się szczególnie podobało, a że mnie się podoba tylko Agatka, to synka przecież tak nie nazwiemy:pP
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja jestem za Jasiem :tak: Wiele odmian, a i dzieciaki na podwórku chyba sobie z niczym nie zrymują - chociaż to ich tam wie;-)
U mnie będzie Lenka;-)
 
Witam kobietki.

U mnie inna sytuacja, bo ja z Polski, narzeczony z Indii, a synek urodzony i wychowany w Anglii, taze imie angielskie jak najbardziej. Wiec sie pochwale -od poczatku mialo byc JESSICA/JESSY (Oba sliczne, oboje jestesmy za, oba imiona oznaczaja dar od Boga). Takze czekamy na Ciebie... :)
 
Cytat: AWRU
Napisał megid
mamy wielki dylemat... w sumie to chyba ja mam bo moj M powiedzial ze mam zdecydowac :/ podobaja nam sie dwa imiona Mateuszek i Rafałek. Znacie jakies osoby z takimi imionami?? jacy sa?? a moze ktore imie bardziej sie Wam podoba??

wg Kabaretu Moralnego Niepokoju najlepsze męskie imię :-D:biggrin2::-D:biggrin2::-D

yyyy nie rozumie...:confused: czy ktorys z nich ma na imie Rafał??
 
Ostatnia edycja:
U nas będzie na pewno Maja...zastanawiamy się tylko nad drugim imieniem ale chyba będzie Zuzanka:-):-).
 
Cytat: AWRU
Napisał megid
mamy wielki dylemat... w sumie to chyba ja mam bo moj M powiedzial ze mam zdecydowac :/ podobaja nam sie dwa imiona Mateuszek i Rafałek. Znacie jakies osoby z takimi imionami?? jacy sa?? a moze ktore imie bardziej sie Wam podoba??

wg Kabaretu Moralnego Niepokoju najlepsze męskie imię :-D:biggrin2::-D:biggrin2::-D

yyyy nie rozumie...:confused: czy ktorys z nich ma na imie Rafał??
Jest taki skecz - nazwy Ci nie podpowiem - śmieszny, gdzie się okazuje, że w zasadzie nie ma dobrego imienia dla dziecka bo każde jest beznadziejne i można się z niego wysmiewać. No i na koniec zostaje bodajże właśnie Rafał
 
No właśnie mnie się podobają te staropolskie imiona:tak:. Za to np nie nazwałabym dziecka imieniem typu Nikola, Brajan czy Kewin itp.
Wykluczyliśmy imiona najbardziej popularne, aby nasz synek nie był dziesiątym w klasie Kacprem, Filipem czy Kubą. Tym samym sposobem wykluczyliśmy imiona, które mają nasi znajomi czy rodzina oraz te, które nam się "kojarzą" oraz zbyt wymyślne, no i na razie pozostały te dwa typy;-).
Pewnie byłoby łatwiej, gdyby jakieś imię nam się szczególnie podobało, a że mnie się podoba tylko Agatka, to synka przecież tak nie nazwiemy:pP

Jaś, Staś, Antoś to też b. popularne imiona, chyba nawet bardziej niż Filip, czy Kacper. Co prawda wszystkie ładne, ale jak dla mnie za popularne. A Kuby to juz chyba żadne imię nie przebije, tzn popularności tego imienia :tak:
Wróciła moda na te "stare" imiona, a mnie i tak najbardziej się podobają te z moich szkolnych lat, czyli bez Franków, Jasiów, Stasiów itp. Pamiętam jak dziwnie brzmiały te imiona kiedy jakas koleżanka przedstawiała mi np. swojego chłopaka, czy brata, bo akurat zdarzyło się, że ktoś jakimś trafem takie miał nadane.

Helenka, Hania, Danusia, Gabrysia, Tosia (od Antoniny) też mi się kojarzą z młodością moich rodziców i nie są to moje typy, ale niektóre ładne.
Poza tym wiele z tych imion, to moda. Nie tylko zatem te "obce" należą obecnie do modnych, ale te nasze "stare", czyli z młodości naszych rodziców.
No, oczywiście zależy jeszcze która z Was ile ma lat :tak: Bo np różnica miedzy mną, a którąś z Was może być nawet do 15 lat, a wówczas i lata rodziców mogą być różne, czyli czas nadawania imion różny.

Ufff, ale wywód :-D

Moja Ola i Ala też chyba stały się jakieś popularne, lecz nie tak bardzo, a jeszcze tych kilka lat temu tak nie było. Ale za to jak krzyknę na Nie po imieniu, to nie obejrzy się pół osiedla, przynajmniej na razie :-D

buźka
 
reklama
estragon, a Agatka, to bardzo ładne imię. A skoro ma być synek, to pomyśl o Jacusiu zatem ;-)
Pamiętasz: Jacek i Agatka :-)

dobranoc, buźka
 
Do góry