reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię, którego nie chciałabym nadac swojemu dziecku

TEOFIL to moim zdaniem najbrzydsze i najbardziej krzywdzące imię jakie można nadac chłopcu, bo chyba skojarzenia są jednoznaczne:/

KRZYSZTOFA,GENOWEFA,HONORATA i TEKLA ...nic tylko sobie strzelic w łeb z takim imieniem

Mam 10 letnią kuzynkę Teklę- nie zamierza sobie strzelić w łeb,jest TOLERANCYJNĄ,MĄDRĄ,POZBAWIONĄ UPRZEDZEŃ młodą osóbką.I jedno wiem napewno- choćbyś miała według Ciebie najpiękniejsze imię to niestety pozostaniesz ograniczoną mentalnie ksenofobką.Imię tego nie zmieni.
 
reklama
Jardan ten wątek jest po to aby każdy mógł wyrazić swoją opinię!!!Trochę chyba przesadzasz z tym "pozostaniesz ograniczoną mentalnie ksenofobką".
Jak Ci się temat nie podoba to nie zaglądaj!!!
 
Anno wyrazić opinię nie jest jednoznaczne z obrażaniem.Warto mieć trochę taktu i kultury,żeby wyrażać opinię w sposób nie ubliżający innym.
Aha- i mój nick to Jadran
 
Że tak zapytam - z czym się tak jednoznacznie kojarzy ten Teofil?
Może niezbyt "na czasie", ale u mnie jakichś brzydkich skojarzeń nie wywołuje:eek:

Ja nie nazwałabym córeczki Lucyną. Być może wynika to z tego, że znam jedna panią o tym imieniu i nie darzę jej sympatią :) A imiona mają często to do siebie, że im przypisujemy jakąś twarz i w zależności od uczuć jakie w nas wzbudza - albo je lubimy, albo nie.
Chłopczyka - Helmut. Hmm.. Nie umiem wyobrazić sobie małego Helmutka :D
 
Witam
Ja uważam że imię jako-tako powinno pasować do nazwiska. Uczennica mojej siostry nazywa się Dolores Miednica, a częsty gość hotelowy znajomych Alfons Wojewódzki... Moim zdaniem brzmią komicznie.

Nie dałabym na imię dziecku NIkola, Angela, Sandra, Samanta, Oliwia, Brajan,Kevin, Daniel, Damian, Alan. Zdecydowanie preferuję imiona na dobre zakorzenione w polskiej tradycji i mam Emilkę, Konradka i Michasia...
 
reklama
Jadran ten wątek jest po to aby każdy mógł wyrazić swoją opinię!!!Trochę chyba przesadzasz z tym "pozostaniesz ograniczoną mentalnie ksenofobką".
Jak Ci się temat nie podoba to nie zaglądaj!!!
A ja popieram Jordan. Co innego jest wyrazić swoją opinię i napisać "Nie podoba mi się imię ..." a co innego napisać tak jak marchewka87 "...nic tylko strzelić sobie w łeb z takim imieniem". Wyrażając swoją opinię róbmy to tak by nie zranić innej osoby. Ale to tylko moje skromne zdanie na ten temat ;-)
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry