reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

jelśli rodzice są polakami, to w USC mogą odmówić nadania dziecku niepolskeigo imienia.
a poza tym? imię musi pasowac od nazwiska. i jakies szumne imię bedzie dziwnie prezentowało się z normalnym polskim nazwiskiem. a proste imię pasuje i do prostego nawzwiska, jak i do bardziej "wytwornego" - podkreśli je.
są piękne imiona typowo polskie jak i takie międzynarodowe.
Courtney, Ashley i Kate
jak sobie wyobrażasz wymowę tych imion przez dzieci, np w przedszkolu?
Kurtnej? Aszlej?
 
reklama
joł :cool2::cool2::cool2:

dodam, ze Parisa urodzila sie w Polsce
rejestrowana w Polsce
i nawet nie mielismy wtedy pojęcia, ze "przejedziemy sie" na dłużej do UK ;-)
a Madd na szczescie urodzil sie w UK, bo w Polsce byśmy mieli duży problem, zeby dać mu takie imie
- wybraliśmy mu takie imię zanim jeszcze urodziła jego starsza siostra, wiec emigracja tu nie za wiele miała do rzeczy...

o gustach sie podobno nie dyskutuje
ale juz nie raz nasłuchałam sie, ze lepsze są "normalne" imiona...
ok - jeśli ktoś tak uważa to super
ale czym jest norma??
to co wczoraj było nienormalne - jutro może stać się zwyczajne...
szczerze? wolałabym, zeby nie było za dużo Maddoxów i Parisek :-)

ja uważam że to rzecz gustu - bo osobiście nie podobają mi sie pewne "dziwne" imiona
te spolszczone, ktore wypisałście Panie troszke wcześniej



Pozdrawiam
Magda - najzwyklejsze imię na świecie :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No wlasnie,to rzecz gustu.Ja w Polsce nie mieszkam i nie mam polskiego nazwiska takze nie bede miala takich problemow.Zreszta mnie sie podobaja imiona polskie,ktore idzie" przerobic"i takie"przerobione"tez mi sie podobaja bo brzmia podobnie...
 
Ostatnia edycja:
włacze sie do dyskusji;-)


z wiekszoscia sie zgodze - kwestia gustów...tylko np. dzieci w przedszkolu czasem potrafia byc nietaktowne/niemiłe...i np. ze wzg na "dziwne" imie - w jakis sposób odrzucic/zdyskryminowac dziecko o nietypowym imieniu..ja chyba tylko tego sie obawiam..ale z drugiej zas strony- zawsze i wszedzie moze sie trafic ktos..komu imie..tudziez cos innego sie nie spodoba.ot wsio:rofl2:

u mnie od zawsze było wiadomo, ze jak córeczka(a marzyłam o coreczce)- to, ze bedzie to Klaudia....lubie imiona, które wymawia sie w kazdym kraju tak samo..i podobnie pisze..Uniwersalne...
z meskich ..na chwile obecna dalabym Gracjan

obecnie mieszkam w UK
 
dopiero zauwazyłam i sobie przypomniałam, ze i ten wątek ponad 2 lata temu ja zakladalam:rofl2:..i tez wciaz zywy:-)..

a wracajac do tematu- dla dziewczynki chyba na chwile obecna wybralabym Karolina?..bo jak podoba mi sie Wiktoria..tak po prostu..nie dałabym - jak dla mnie wkoło za duzo os.je nadaje ..wsrod znajomych same Wikule i Julki:baffled::-D
 
Imię dla dziecka to rzecz gustu.
Mi sie podoba do :
Dziewczynki: Oliwia, Klaudia , Wiktoria, Weronika, Daria ( ale mojemu przyszłemu mężusiowi podoba sie z tej listy tylko Oliwka)
Chłopca: Gracjan, Fabian, ( no ale mojemu sie takie wymyślne jak on to stwierdził imiona sie nie podobają, co miesiąc mówi czy jest już Stasiu w brzuszku, hmm i tak juz do tego stasia przywykłam, tylko czy moje dziecko jak dorosnie nie bedzie mi miało za złe takiego imienia:(

Pozdrawiam
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Na pierwszym usg powiedziano nam, że jest chłopak więc był Szymek. Ale dzidzia zrobiła nam psikusa i podobno jest dziewczyna :-). I tu mam duży problem!! Bo ciągle jest coś nie tak z tym imieniem :crazy:. Myślimy nad Julką, Oliwią i Mają. Ale ciągle nie wiemy jeszcze :no:..........

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry