reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

Ja też nie chciałam dawać bardzo popularnych imion, ale też nie chciałam bardzo niezwykłych i mam Radka, Artura i Roberta - imiona raczej popularne w naszym pokoleniu, ale w pokoleniu dzieci niekoniecznie.
 
reklama
Moi mają w sumie rzadko występujące obecnie imiona:
córka - Dorota
syn - Marcin

U nas decyzja w sprawie imion była podejmowana pod koniec ciąży, bo nic nam się nie podobało...
 
Mam syna Ignacego i moim zdaniem to imię wcale nie jest aż tak popularne, w przedszkolu nie ma drugiego chłopca o takim imieniu, a wśród znajomych tylko jedni też mają Ignasia :)

To się nie zawsze sprawdza. Ja mam syna Jana i na żadnym etapie swojej edukacji (żłobek, przedszkole, podstawówka) nie spotkał się z drugim Jankiem 🤷‍♀️ mimo, że to imię od lat wygrywa we wszystkich rankingach.

Jego siostra - Barbara w swoim roczniku była gdzieś bliżej setki. A w przedszkolu były 4 Basie 😅🤡
 
Mi z imion dla chłopców podobają się: Teodor, Olgierd i Gilbert może mój drugi syn któreś z nich otrzyma. Jeśli miałabym córkę to Łucja jest moją faworytką, ewentualnie Rozalia, Cecylia lub Honorata.
 
Do góry