reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ile powinien jeść noworodek?

littlebunny1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Marzec 2024
Postów
24
Hej. Urodziłam w 36 tygodniu córkę 2850 gram. Przy wypisie ze szpitala 2660. Zalecenia ze szpitala co do karmienia mamy takie: co 3 h również w nocy czyli 8 dziennie i zwiększać o 5 ml dziennie na każde karmienie. Mała ma dziś 9 dni. Doszliśmy do 60 ml i ona nie chce tyle jeść. W nocy jeszcze jako tako, ale w dzień odmawia dalszego jedzenia po 30 ml. Nie wiemy co robić dalej, położnej jeszcze nie było. Każdy mówi co innego. Jedna siostra która niedawno urodziła mówi żeby wmuszać jedzenie, druga żeby nie zmuszać i się cieszyć że daje pospać i że obudzi nas jak będzie głodna. Nie wiem jak z wagą, zamówiłam, ale ma przyjść dopiero w poniedziałek. Jak było u was?
 
reklama
Ja miałam wagę. Dziecko także budzić musiałam co 3h. Córka jadła max 20-25ml w pierwszym miesiącu.
Ja bym nie wciskała, tylko pozwalała zjeść tyle ile ma ochotę. Martwiłabym się gdyby wogóle jeść nie chciała.
 
Na ten moment twoje dziecko ma zoladek wielkosci moreli i pomiesci w sobie max 45-60 ml. Wszystko wyglada ok. Jesli robi kupe, siusia i jest pogodna to nie ma co sie martwic. Polozna powinna sie pojawic do 48h od wypisu ze szpitala. Moze do niej zadzwon i poinformuj, ze juz wyszliscie.
 
reklama
Na ten moment twoje dziecko ma zoladek wielkosci moreli i pomiesci w sobie max 45-60 ml. Wszystko wyglada ok. Jesli robi kupe, siusia i jest pogodna to nie ma co sie martwic. Polozna powinna sie pojawic do 48h od wypisu ze szpitala. Moze do niej zadzwon i poinformuj, ze juz wyszliscie.
Dzwoniłam. W poniedziałek wyszliśmy, a w piątek powiedzieli mi że dokumenty ze szpitala jeszcze nie doszły. Czekamy więc.
 
Do góry