reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ile posiłkow na dobę dla pół rocznego dziecka

syrena1605

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2008
Postów
46
Witam

Ciekawi mnie drogie Panie ile posiłków serwujecie swoim połrocznym pociechom.
Otóz moja Ola przechodzi moje wyobrażenie o karmieniu i zastanawiam sie czy jej odżywianie jest poprawne.
Ola dokładnie jest w 7 miesiącu i nadal na cycu, nie jest gruba, natomiast rośnie jak nadrożdżach ma juz 80 cm i waży 9.200 kg.
Dobe zaczynamy o 6/7 i wtedy cycuch, ok 10 kaszka( 2,5 łżki na 75 ml) , o 1 danie badz zupka (130),o 3 deserek (130) , o 5 cyc. 7/8 kaszka(2,5 ł na 75 ml), ok 9/10 mleko z kaszka ok 150 ml ---- w nocy dopiero teraz zaczela mi spac do tego tygodnia karmiona 3 razy cycem od tego tyg tylko raz.
Mysle zę jest to związane z tym ze zaczełam serwowac jej te dwie kaszki na dzien.

Ola jest pierwszym moim dzieckiem... może któraś z Mam ma jakieś sugestie

Pyt nr 2 od kiedy serwujecie dziecku surowe owoce


Pozdrawiam
 
reklama
witaj.Mój synek ma teraz 9 mięsiecy ale gdy był w wieku twojej córci jadł bardzo podobnie,tylko w nocy bardzo często domagał się cycusia więc zdecydowaliśmy o przejściu naa butle i teraz rano ok 7 zjada 210 ml mleka z kleikiem ryżowym ok 9-10 kaszke lub 2serki danonki ok 1-2 obiadek ok 4deserek albo właśnie owoce(zaczęłam mu podawać po 6 miesiącu)no i ok 19.30-20 240ml mleka z kleikiem.czasami jeszcze dostaje butelkę w ciągu dnia,no i zjada biszkopty i chrupki kukurydziane.ja uważam że menu twojej córci jest w porządku ale zawsze można skonsultować sie z pediatrą.spróbuj podawac na początek banany i jabła:)powodzenia
 
Mój Igor je z 4 razy na dobe mleko Bebilon 2 po 230ml na raz, Około 11 deserek cały słoik, o 14 obiadek tez cały słoik, po południu sok bobovita , lub zamiast owoc surowy właśnie.

A przesypia noc całą tylko o 6 budzi się na butle, obali ją i spi jeszcze do 8. czasem dłużej.
 
u nas podstawa to (.)(.) na zawołanie oprócz tego jakiś obiadek czasami deserek no i robię mu herbatki ale zazwyczaj zrobi kilka łyków a potem muszę ją wylać a z tego co wyczytałam w poradniku o owocach to powinno się je podawać wyszorowane sparzone rządkiem i potarte najlepiej na szklanym lub plastikowej tarce
jabłka od 5
jagody od 5
marchew od 5
ziemniaki od 6
porzeczki od 6
maliny od 7
gruszki od 7
winogrona od 9
banany od 10
morele od 10
śliwki od 10
cytrusowe od 2 roku
kiwi od 2 roku
truskawki od 2 roku
daktyle, figi, rodzynki od 2 roku
orzechy,pestki słonecznika od 2-3 roku
lody od 2 roku itd.
 
Ostatnia edycja:
Witam.

Moja mała ma 6,5 miesiąca i waży 11 - 12 kg i ma 84 cm! Je sporo. Jest na piersi.
Rano 8 - 9.00 kaszka
12 - owoc lub deserek, z surowych owoców je banana, winogrono i jabłko
14 - obiedek, warzywka z mięsem
16 - zupka
18 - czasem owoc, chrupek, zwykle cycuś
20 - kaszka bez cukru
i cały dzień cycuś bez ograniczeń.

Czy twoja Ola urodziła się duża?
 
Ostatnia edycja:
Mój synek skączył pół roczku i waży ponad 11 kg !! i ma 74cm
9/10 mleko z kaszką
13 zupka
15 kaszka mleczko ryżowa bananowa
17/18 kisielek lub deserek
20/21 mleko z kaszką
potem w nocy ok 3/4 mleko i po 6 też mleko ... doktorka jednak kazała dawac wiecej zupki .. jakis owoc aby nie jeść aż tak duzo mleka bo jak na pół roku to sporo sobie waży :) ale to pewnie dlatego że nie chce pić samego mleka tylko koniecznie musi być zagęszczone kaszką lub kleikiem.. ehhhh
 
Witam Dla porównania podam schemat mojego okruszka:)) (bo tu same duże dzieci)
maks ma 6 i pół waży 6600 mierzy 68cm. śpi od 20 do 8 je 5 posiłków. Karmię go mlekiem modyfikowanym
I tak mamy :
9.00 śniadanko - kaszka w ilość ok 100 ml
13.00 obiadek - zupka z mięskiem w ilości ok 140 ml
16.30 deserek - kaszka w ilości 140 ml
20.00 kolacja - mleko 120 ml
23.00 na śpiocha podaję mleko czasem uda się wcisnąć 140 ml
Próbuje też w między czasie podać choć soczek bo owocki się już nie mieszczą w brzuszku:)
 
Rany, a mnie się wydawało, że ja kiedy miałam 1 rok i ważyłam 13 kg to byłam dużym dzieckiem...

Moja mała ma 6 miesięcy i kilka dni. Waży 7600, mierzy ok 68 cm. Je 5 razy dziennie.

7:30 ok. 180 ml mleka
10:30 ok. 60 ml mleka i 90 ml kaszki ryżowej
14:30 ok. 120 mleka i pół słoiczka obiadku Gerbera
17:30 ok. 120 ml mleka i pół słoiczka deserku Gerbera albo rozduszone banany
22:00 ok. 210 ml mleka z kleikiem.

W międzyczasie oczywiście herbatki lub rozwodnione soczki.

Może wypowiedziałoby się więcej mam dzieci o gabarytach mniejszych niż popularny tutaj XXL...? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
moj synek ma 7,5 miesiaca waży 9,5kg mierzy ok.80cm.
9.00 kaszka 120ml
10.30 starte jabuszko lub banan
13.30 obiadek gerbera 120ml lub 190ml
15.00 deserek gerbera 120ml lub 190ml
17.30 kaszka 120ml
20.00 zupka 120ml
do picia podaje soczki kompoty a w nocy wode bo maly juz 2 miesiace temu zrezygnował z mleka
 
reklama
Do góry