reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Ich pierwszy raz" czyli nowe umiejętności naszych pociech

nasza Lenusia tez probuje zwrocic na siebie uwage jak rozmowa toczy sie bez niej :) w sumie gadanie to ona ma po mnie i czesto sama zacheca do rozmowy zaczepnymi odglosami :) czesto mowi "mama" wiem ze to jeszcze bez zrozumienia ale czasami gdy mowi "mama" np. jak sie obudzi i mnie klepie po plecach (bo spimy razem) albo jak dluzszy czas siedzi sama w pokoju i pokrzykuje "mama" to az sie w duchu smieje ze moze juz cos rozumie?? :)
najlepszy jest widok jak tatus wraca z pracy... dziecko dostaje szalu, prawie ze skory wyskoczy i potem juz na krok go nie odstepuje :)
 
reklama
a moja Lenka wczoraj po raz pierwszy zachowała się jakby już miałą roczek ;D jadłyśmy flipsy i Lenie skończył się jej chrupek a mój jeszcze wystawał mi z buzi no i ta spryciara patrzy na mnie,potem na chrupka i cap złapała go ,wyciągając mi go z buzi i sama zaczęła wcinać :o świetne uczucie :D
 
Oj Karolinko wiem co masz na myśli. Właśnie wczoraj byliśmy w szoku jak Kasia odwrotnie bo wkładalła mi do buzi biszkopta. Tata jej dał, a ja "Kasiu daj mamie, bo ty jesteś jeszcze za mała" i otwierałam buzię a ona myk- jednego gryza i reszztę dla mamy i tak trzy biszkopty żeśmy "opędzlowały" ;D

Ale z pierwszych dokonać wczoraj pod większym wrażeniem byłam gdy Kasia trzymając się chodzika (ale z zewnątrz, nie była w środku) , który unieruchomiłam nogami, przesunęła się przy jednym boku (zrobiła kilka kroczków sama bokiem) na rogu się zachwiała ale drugi róg też pokonała bokiem CAŁKIEM sama. Szła do zamka który zwisał z torby nad chodzikiem ::) Byłam w szoku ::)
 
Wikusia już popełza parę metrów do przodu, i obraca się dookoła własnej osi, oj!trzeba już na nią uważać!
 
Maciej chyba w końcu nabył umiejętność przewracania się z plecków na brzuszek. Dzisiaj udało mu się to zaledwie 3 razy ale dobry początek mamy chyba za sobą ;D
 
Kasia dziś złapana za rączki (stałam z tyły) przeszła cały pokój- bez zatrzymywania się- równo krok za krokiem. Aż sapała z wysiłku a może podekscytowania. Zatrzymywała się tylko gdy spojrzała na swoje stopy i zdumiona gubiła rytm ::) Ale chodzk nie jest "cacy" woli mamę za przewodnika ;D

Poza tym kilka dni robiła "papa" ale przestała, więc nie wiem czy to było "świadome" :( Jednak umiejętnością którą już tu się chwaliłyśmy tj karmienie mamy chrupkami- posługuje się nadal ;D Wystarczy że otworzę buzie- wkłada mi swojego chrupka. To tak niesamowite uczucie ::) Tak jakby pozawerbalnie chciała powiedzieć "kocham cię i się z tobą podziele" ;D
 
Dziś znów Kasia doskonaliła chodzenie. Ja nie czuje nóg, a to jedyna czynność która uwalnia ją od płaczu. Dziś po raz pierwszy stojąc sobie przy wersalce, jedną ręka się trzymając, drugą bawiąc, upuściła zabawkę i schyliła się po nią (kucnęła) i znów się podniosła. Trochę się zachwiała ale się nie przewróciła (oczywiście byłam z tyłu w pogotowiu jakby co ::)
 
Emih niezła agentka i zdolniacha z tej twojej kruszynki. Mój Macio nawet jeszcze nie raczkuje. No proszę rośnie ci dzidzia na medal :laugh:
 
moja Maja ostatnio usilnie ćwiczy wstawanie, najlepiej jej to wychodzi w łóżeczku przy szczebelkach, dziś tak się bidulka przy tym zmęczyła, że zasnęła mi przy jedzeniu
a wczoraj zauważyłam że potrafi sama usiąść, a jeszcze kilka dni temu mówiłam do męża, że nie obniżamy łóżeczka, bo ona jeszcze sama nie usiądzie :)
i umie już pa pa i cześć :)


 
reklama
Macio jak go sie posadzi to chwile siedzi sam a jak sie przewraca to ma taka radoche ;D ponadto uwielbia pianinko jak mu sie pokarze ze naciska to gra to potem robi to sam
 
Do góry