reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hormony

Dołączył(a)
8 Luty 2023
Postów
3
Hej , tu wszytskim może coś mi doradzicie 😐, sytuacja wygląda tak że od 4 miesiacy mam strasznie dziwne okresy( bardzo liche i bardzo słabe ) , byłam z tą sprawą u dwóch ginekologów , jeden się nie przejął zbytnio a druga babeczka dała mi skierowanie na badania tsh , prolaktynę, ft3 ft 4 itp , typowy panel hormonalny, zrobiłam te badania i wszytsko w normie gdyby nie to że prolaktyna o 188 podwyższona , ale miesiac temu robiłam badania w diagnostyce i prolaktyna wynosiła 16.5 ml więc norma , czy ta prolaktyna może tak skakać?? Babeczka ginekolog powiedziała że moje miesiaczki mogła być związane z hiperprolaktykiemią i tak właśnie wpisała w rozpoznaniu , na usg nic nie wyszło... nie przejmowałabym sie tymi miesiączkami bo to na plus w sumie że takie liche ale te dwa miesiace to były dosłownie same plamienie tylko przy podcieraniu, inne tsh i inne hormony w normie, z racji wspolzycia zrobiłam też bete też ujemna , więc tutaj przyczyną nie może leżeć, nie wiem co mam robić może doradzicie mi ktoś może bym w podobnie sytuacji
 

Załączniki

  • Screenshot_20230208-173650_Drive.jpg
    Screenshot_20230208-173650_Drive.jpg
    43,7 KB · Wyświetleń: 472
reklama
Tak, prolaktyna wydziela się skokowo, więc mogą być takie różnice.
To już troszke zgłupiałam , wizyta u endokrynologa dopiero za 3 tyg 😐, a skoro prolaktyna może tak skakać a ja mam plamienia zamiast okresów to sama nie wiem co może mi być skoro wszytsko w normie , ginekolozka powiedziała że jednorazowy czy dwurazowy skąpy okres nie powinien nie pokoić ale utrzymujący się stan jest już wskazaniem do diagnostyki , a ja wszytskie hormony w normie , hcg ujemna , usg w normie 😐, już sama nie wiem
 
To już troszke zgłupiałam , wizyta u endokrynologa dopiero za 3 tyg 😐, a skoro prolaktyna może tak skakać a ja mam plamienia zamiast okresów to sama nie wiem co może mi być skoro wszytsko w normie , ginekolozka powiedziała że jednorazowy czy dwurazowy skąpy okres nie powinien nie pokoić ale utrzymujący się stan jest już wskazaniem do diagnostyki , a ja wszytskie hormony w normie , hcg ujemna , usg w normie 😐, już sama nie wiem
Masz podstawową diagnostykę póki co. Poczekaj na lekarza i zobacz, co powie lekarz.
 
Witam, nie wiem czy na dobry wątek trafiłam. Od dłuższego czasu staramy się o dziecko robiłam badania krwi na testosteron prolaktyna i progresteron wyszły nie ciekawe 🤨 moja gin po zobaczeniu wyników kazała mi brać przez 3 miesiące castagnus ( 6 opakowan) po 3 miesiącach mam jeszcze gorsze wyniki 😣 dołączę pliki wyników może ktoś też tak miał ? I może coś pomóc ? Badania krwi robiłam w 16 dzień cyklu
 

Załączniki

  • IMG_9632.jpeg
    IMG_9632.jpeg
    144,4 KB · Wyświetleń: 38
  • IMG_9631.jpeg
    IMG_9631.jpeg
    92,9 KB · Wyświetleń: 37
Witam, nie wiem czy na dobry wątek trafiłam. Od dłuższego czasu staramy się o dziecko robiłam badania krwi na testosteron prolaktyna i progresteron wyszły nie ciekawe 🤨 moja gin po zobaczeniu wyników kazała mi brać przez 3 miesiące castagnus ( 6 opakowan) po 3 miesiącach mam jeszcze gorsze wyniki 😣 dołączę pliki wyników może ktoś też tak miał ? I może coś pomóc ? Badania krwi robiłam w 16 dzień cyklu
W obu przypadkach byl 16dc?
 
reklama
Kilka lat temu miałam zbyt wysoki poziom prolaktyny. Objawiało się to bólem piersi - przez cały miesiąc piersi były tkliwe, bolesne. Udałam się z tym problemem do endokrynologa, zlecił jeszcze kilka innych badań i następnie przepisał Bromergon, który później zmieniliśmy na Dostinex. Udało się jakoś tę prolaktynę ogarnąć.
Castagnus to jakiś ziołowy specyfik i może w Twoim przypadku to za mało, żeby uregulować wyniki?
 
Do góry