reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Ech ci moi znajomi to wogole maja dziwne podejscie do dziecka.jak bylismy u nich na Boze Narodzenie to skarzyli sie ze mala okularow nosic nie chce no przy nas kiedy nalozyla na chwilke oprawki to mowili o jak on smiesznie wyglad aitd.No i moj maz nalozyl te oprawki i siedzial tak jakis czas no i pozniej ona zalozyla i juz od tego czasu problem z okularami zostal rozwiazany.teraz maja problem z nocnikiem nie dziwie sie bo ja bylm tez kupki nie robila na srodku pokioju w dodatku w obecnosci obcych .
 
reklama
nie wiem czy wiekszosc rodzicow nie zdaje sobie sprawy z faktu, ze dzieci odkad zaczynaja byc swiadome swojego ciala i ego zaczynaja byc bardzo wstydliwe. Ja np. wstydzilam sie sciagnac skarpetki w przedszkolu na gimnastyce korekcyjnej, bo zawsze wszystkie dzieciaki biegaly w kapciach i skarpetkach wiec stopek swoich nie widzielismy. Wtedy myslalam ze to taka czesc ciala jak np. pupa, ktorej sie generalnie nie pokazuje :-D

Ania ja czytam bo sie wyjatkowo nudze. ;) naszla mnie taka refleksja, czy fachowe slownictwo z logopedii oraz szczegolowego nazewnictwa w dziecinie rozwoju dziecka wystepuje u wszystkich oczytanych rowniez w jezyku holenderskim podczas wizyt w lokalnym CB czy ta wiedza konczy sie tylko na jezyku polskim ?
:eek:
 
Ufff, doczytałam Was dziewczyny;-) Troszke się rozpisałyście:tak:

W Krakowie pogoda super, tzn. cieplutko, Janek cały czas w krótkim rękawku i w bermudach:-D W ostatnim tygodniu zrobił niesamowite postępy. Już całkowicie wszystko rozumie co do niego mówię, a nawet reaguje np. podnieś Janeczku tą zabawkę, podaj to mamie:-) hehe Niesamowite to jest! I stara się robić pierwsze kroczki, trzymając się stołu podejść do mamy, która jest 2 kroczki za nim.

Dzisiaj troszke był marudny, bo kolejne ząbki wychodzą...także padam, bleee...

W tą sobotę robimy wcześniejsze urodziny. Porobię foty, to potem Wam pokażę jak się udała impreza.

P.S. AniuH, czekamy na foty z wesela!!!!:-)
 
dzien dobry...

Ayni ja czytam bo musze:-p:-D ale twoje zdanie jest dla mnie stanowaczo za dlugie:rofl2: zeby je zrozumiec z rana wiec ... nie wiem o co pytasz...:zawstydzona/y::-)

ja mam znowu mala obsuwe w czasie wiec zmykam,pa...
 
Dzien dobry!!

Widze ze znowu goraco bylo na forum. Boje sie napisac co ja o tym wszytskim mysle.

Dziecko w szkole, drugie dziecie spi a ja patrze na DDTVN. Musze zaraz do Belastingu jechac zaplacic podatek za nasze auto bo jutro ostatni dzien a niestety nie udalo sie nam sprzedac :-(
 
Witam
Oj kobitki znów wymiana zdan ... ciekawostki moznna poczytac i nie przybierac tego az tak do siebie:happy: Mi to wsio ryba czy Milusia gaworzy czy cos innego robi;-)Pieknie sie rozwija i to mi wystarcza....:tak:
Aniu gratulacje dla Viktorka duzy chlopak z niego:tak:
Hague fajny wozek , no za pere mies tez sie bede musiala rozgladnac za jakims..:tak:
Nana no nic dziwnego ,ze dziekco nie chce rocic do nocnika jak jest w centru uwagi:baffled:Moja znajoma naewt do kuchni brala mala z nocnikiem, oni ( i czasem my) jedli pysznosci a mala robila siku lub cos innego:szok::baffled:

Gosiu wyzdrowialas juz?

oto moja sukienka nie wyglada tu jakos ekstara ,na zywo duzo lepiej:tak:
Product Detail | H&M NL

Milenka wczoraj miala gorszy dzien i prawie wcale nie spala ,tylko na rekach..
 
Cześć dziewczyny!
Proszę powiedzcie mi czy wy w ciąży też siusiałyście co pół godziny? Jeszcze w dzień jakoś daję sobie radę ale jak w nocy wstaję 5 lub 6 razy to już nie idzie się wyspać :) Czy to mija czy tak będę miała przez całą ciążę?
 
Anetko a ile zaplaciliscie podatku:confused::baffled: szkoda, ze nie udalo wam sie sprzedac, lub chociaz wywiezc tego auta do Polski.... :baffled:
My kiedys tez chcielismy miec na polskich blachach, ale ostatecznie zdecydowalismy sie na holenderskie, zeby sie nie stresowac i nie miec pozniej problemow..
 
reklama
Oj ANETKO no szkoda ze nie udalo sie wam sprzedac.My wlasnie zamierzamy kupic autko na holenderskich blachach a to nasze ukryc narazie bo nie morzemy .
DIANA tak tak siusianie to tylko jedna z atrakcji ciazowych ,poczekaj na reszte:-D
 
Do góry