reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hity i kity - lista wyprawkowa

reklama
Moim zdaniem niezbedne:
- krem do pupy - linomag
- krem do buzi (na skore sucha i na brzydka pogode) - lipobase
- do kapieli - mydelko bambino lub emolienty (np emolium, jak sucha skora)
- do czyszczenia noska - sol morka +frida/katarek
- wkladki laktacyjne - lansinoh
- krem na odparzenia, popekane brodawki - bepanthen
- karuzelka na lozeczko - nie wczesniej niz w ok. 2 miesiacu :)

Nie polecam:
gruszki do nosa - nie dziala:)
pudrow i zasypek
koldry i poduszki - niemowlak jest za maly. m.w. do roku czasu nie powinien spac na poduszce - rozek i kocyk wystarcza


Wyprawka Bobasa
Wyprawka Bobasa: Kosmetyczka bobasa, czyli jakie kosmetyki są niezbędne dla noworodka?
Wyprawka Bobasa: Jak urządzić pokój dla niemowlaka?
Wyprawka Bobasa: Dokumenty do pobrania
 
Dziewczyny, dzięki za ten wątek. Ja wszystko kupuję pierwszy raz, więc na pewno Wasze rady będą pomocne.. Ale zdębiałam jak zobaczyłam ile tak na prawdę rzeczy trzeba kupić! :)
 
My kupiliśmy już sporo ubranek - wszystkie na allegro, raz, że ja nie mogę chodzić po sklepach, dwa - bo mam słabość do brytyjskich ciuszków, które bardzo mi się sprawdziły przy pierwszym dziecku i posłużyły jeszcze córkom mojej kuzynki. Może to niepatriotyczne, ale polskie ubranka nie wyrobiły sobie u mnie najlepszej opinii. Na allegro można w przystępnej cenie kupić mothercare czy nexty.
 
Ostatnia edycja:
Misia - zgadzam się z tobą - angielskie ubranka, nawet używane służyły nam dłużej i lepiej niż polskie.

Po rozmowach z mamami trójki maluchów dochodzę do wniosku, że ilość potrzebnych rzeczy maleje z każdym kolejnym bobasem. I to bynajmniej nie dlatego, że część już mamy. Po prostu doświadczenie sprawia, że często wymyślne gadżety odchodzą w kąt.
Polecam maluchom wszystkim - starszym i młodszym - kołysanki usypianki, które wykonują Turnau i Umer. Delikatna aranżacja, spokojne głosy, Hania była zauroczona tymi dźwiękami. Mi też się przy nich lepiej spało :-D
 
oj zgadzam się polskie ciuchy istny koszmar, nie dość że człowiek płaci po 20 - 30 zł za bodek to jeszcze po pierwszym praniu szmata do podłogi jest..., też kupowałam też na allegro konkretne firmy.
 
No przyznaję racje, jeszcze te markowe w polsce jako tako ale już te inne firmy bobas czy dzidziuś itp. jedno dwa prania i nic z tego nie zostaje. Angielskie moja mała obnosiła i kuzynki córa i teraz na dzidziusia czekają. Moja miała większość angielskich miała tylko to co od dziadków czy jednych czy drugich było polskie i moja mama jak zobaczyła te ciuszki to stwierdziła że już takich rzeczy kupować nie będzie, stwierdziła że woli mi kase przelać abym ja tutaj coś kupiła. Polecam wam zarejestrowanie się na eBay - one of the UK's largest shopping destinations wielu sprzedających wysyła za granice a ceny są dużo niższe po funcie można kupić wiele ślicznych markowych ciuszków.
 
Ja teraz będę tez musiała skorzystać z allegro. Mam kilka koszy posegregowanych ubranek ale dla dziewczynki, a teraz będzie chłopak, więc nic nie mam :szok:

Co do zakupów ja polecam rożek, długo mi służył. Mała czuła się owinięta bezpieczniejsza, szczególnie przy kołysaniu co uwielbiał robić mój mąż. A i jak sie dawało mniejszym dzieciom po trzymać malucha to lepiej w rożku.

Absolutnie hit dla mnie to seria Linomag. Szczególnie olejek do kąpieli. Nawet teraz czasami używamy i lekarze chwalili od zawsze że skórka jest męciutka i nawilżona. Nie trzeba już niczym innym smarować.
 
dochodzę do wniosku, że ilość potrzebnych rzeczy maleje z każdym kolejnym bobasem.

to prawda, choć ja przy pierwszym dziecku i tak listę wyprawkową okroiłam do wg mnie niezbędnego minumum, teraz wiem, że można mieć jeszcze mniej na start i dac radę! Na dobra sprawę mi teraz wystarczyłyby na pierwszy miesiąc tylko pampki, kilka ubranek, woda przegotowana, oliwka i rożek. I duuuużo cierpliwości :))

Zajączek, u nas też rożek dość długo służył i Kubuś lubić być w nim opatulony, uspokajał się. Pewniej też się go trzymało, bo główka niestabilna i latała na wszystkie strony, a ja niewprawna byłam i bałam się, że mu krzywdę zrobię.
serię Linomag też chwalę i polecam, jest super, bo bez chemii w składzie:)
 
reklama
a mój Jasiek (urodzony w styczniu) bardzo krótko był zawijany w rożek:-) mam 2 szt. i nie kupię nowego bo zastanawiam się czy latem dziecko będzie chciało być takie pozwijane??

kota----------masz rację (z każdym dzieckiem potrzeby maleją) bo ja wszystkiego nakupowałam dla Jasia jak głupia :-) ubranek, zabawek i różnych duperelek :-) części ubranek nie założyłam ani jeden raz, zabawki kupione "na wyrost" ;-) wszystko bez sensu :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry