reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipotrofia u wcześniaka

reklama
lekarze sami nie wiedzą jeden mówi tak,drógi inaczej.
porobie mu jakieś badania,dobrze że mamy wspaniałą Pediatrę,zawsze da skierowanie jak gdzieś potrzebujemy
 
Krzyś, dzieci ważą przeróżnie, a może mały był spuchnięty tuż po porodzie?
Np. mój Wojtek był, ważył 850gr podczas urodzenia (25tc) ale jak już opuchlizna zeszła to ważył 650gr.
A czy mały rośnie i przybiera chociaż odrobinkę ale w miarę regularnie?

Wojtek ma obecnie 2lata 8 miesięcy i 11kg nie umie dobić.
Od stycznia przybrał jakieś pół kilo. Ale uczono mnie, że nawet te 100gr na miesiąc jest ok, bo przybiera. Rosnąć też rośnie, pomału ale rośnie, nawet lepiej niż przybiera.
Wszędzie go pełno, spala chyba więcej niż je ;)

Ale oczywiście, jak masz możliwość i tym bardziej wspaniałego lekarza, to porób mu wszelkie badania.
Dużo zdrówka!

A, jeszcze, co do zajścia w ciążę wg miesiączki, czasem wydaje się, że jest inaczej niż jest, nie tylko u mnie ;) choć jestem taki przykładem z ciążą z Wojtkiem, byłam przekonana, że już dawno po owulacji a tymczasem Wojtek jest :D choć spodziewany termin kolejnej miesiączki miałam wtedy już za jakiś tydzień.
 
Apropo wagi to moje bliźniaki urodzone w 31+1tc Milosz 1700gr Milenka 1620gr po44cm długie i Milence wpisali hipotrofia a Miloszkowi nie, dziwne to bo lekarze pytali czy jestem pewna co do tyg.ciąży, bo dzieci duże jak na ten tydzien
Ale może to pomyłka, bo z wypisów wynika, że mam dwoje bliźniaków pierwszych
 
Do góry