reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna udo czy brzuch?

Alkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2022
Postów
172
Witajcie! :)
Biorę heparynę od 7tc, obecnie kończę 11tc, ale wyszła mi na brzuchu w miejscach wkucia swedzaca wysypka. Czy któraś z Was też tak miała??
Kontaktowałam się że swoim lekarzem - zalecił zmianę miejsca robienia zastrzyków na udo :( ciężko mi było przekonać się do brzucha, a teraz słabo mi jak myślę o udzie :p czy któraś robi może w udo? W które miejsce dokładnie?? Bardziej boli w brzuch czy w udo??
Pozdrawiam <3
 
reklama
Witajcie! :)
Biorę heparynę od 7tc, obecnie kończę 11tc, ale wyszła mi na brzuchu w miejscach wkucia swedzaca wysypka. Czy któraś z Was też tak miała??
Kontaktowałam się że swoim lekarzem - zalecił zmianę miejsca robienia zastrzyków na udo :( ciężko mi było przekonać się do brzucha, a teraz słabo mi jak myślę o udzie :p czy któraś robi może w udo? W które miejsce dokładnie?? Bardziej boli w brzuch czy w udo??
Pozdrawiam <3
Ja jestem w 31 tygodniu. Początkowo robiłam głównie w brzuch. Od około 20 tygodnia przeszłam na zastrzyki w udo. Pierwsze bardzo bolały bo robiłam to nieumiejętnie. Trzeba robić odrobinę bardziej w kierunku zewnętrznej części uda. W przypadku zrobienia bardziej w kierunku wewnątrznym bardzo boli i promieniuje do krocza. Trzeba bardzo mocno złapać skórę i najlepiej wbić się w takie jakby jaśniejsze miejsce. Kwestia praktyki i potem idzie bezboleśnie.
 
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i rady <3 dziś nie dałam rady (poszło w brzuch) ale może jutro się UDA :D
 
A czy smarujesz sie czyms np na rozstepy? Bo u mnie w pewnym momencie tez zaczela pojawiac sie wysypka na brzuchu i jak przestalam smarowac to znikała. Ja narazie 26 tc i jakos tez nie umiem sie przestawic na udo.
 
A czy smarujesz sie czyms np na rozstepy? Bo u mnie w pewnym momencie tez zaczela pojawiac sie wysypka na brzuchu i jak przestalam smarowac to znikała. Ja narazie 26 tc i jakos tez nie umiem sie przestawic na udo.
Mam z organic balsam do ciała na rozstępy, ale bardzo rzadko go używam, ale odstawie może zniknie - bo strasznie mnie swędzi :/ napisze Ci o swoich odczuciach jak mi się uda przejść na udo, czy jest tak strasznie :) bo prędzej czy później chyba I tak będę musiała :/
 
Ja teraz jak widac brzuch to bardziej robie w boczki i narazie nie mam siniakow ani nie boli strasznie, mam nadzieje ze tak zostanie jak najdluzej i nie bede musiala szukac narazie alternatyw🙈
 
reklama
Ja teraz jak widac brzuch to bardziej robie w boczki i narazie nie mam siniakow ani nie boli strasznie, mam nadzieje ze tak zostanie jak najdluzej i nie bede musiala szukac narazie alternatyw🙈
Hej, udało mi się przełamać :p drugi raz dziś zrobiłam w udo..muszę przyznać że jest inaczej jak w brzuch...ale chyba lepiej. Zastosowałam się do rad Genadii i jest całkiem ok :) ciężko mi się przełamać żeby się wbić, ale potem jest spoko :) także jakbyś kiedyś musiała zmienić miejsce zastrzyków to pociaszam - nie ma tragedii ;)
 
Do góry