reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Nie mam zależności. Są czasem rano, czasem wieczorem. Raz słabsze raz mocniejsze…
Ja mam różnie,w weekend było w miarę ok,ale za to głowa mnie bolała 😵‍💫a dziś od rana mdłości znów.także nie tak,ze codziennie i cały czas

Pytam bo ostatnio w piątek wymiotowałam jak kot a dzisiaj nic tylko mnie 1h temu lekko pogoniło do WC 🙈
Zastanawia mnie skąd takie umiarkowane wymioty :)
 
reklama
Jestem już po wizycie, według miesiączki 6+4, ale w USG widoczny tylko pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy… Od lekarza dowiedziałam się właściwie tylko tyle żeby przyjść za 2 tygodnie na kontrole… Z tego co rozumiem z USG to pęcherzyk ma już ponad 2 cm, czy na tym etapie nie powinno już być zarodka? Zobacz załącznik 1519698
Nie widzę dokładnie co to za pomiar ten d1, zwykle bodajże GS to średnica pęcherzyka a to masz niepomierzone :(
Mi mówił gin że jak jest pęcherzyk zoltkowy to już nie będzie pustego jaja, może to Cię jakoś uspokoi. Więcej nie umiem powiedzieć bo sama właśnie porównuję zdjęcie z pierwszej ciąży i obecnej, najlepsze że wg pecherzyka byłam w dokładnie tym samym dniu 😅 5+6, ale za pierwszym razem był zarodek 0,26cm, a ostatnio nie było albo nic mi o tym nie wiadomo. A jak się przyglądam to totalnie nic nie widzę na żadnym zdjęciu.
Tak to wyglądało u mnie, po lewej pierwsza ciążą z zarodkiem, po prawej obecna.
IMG20230424195002.jpg

Ja mam dwa takie krwiaczki obok ciąży właśnie takie pęcherzyki z płynem - nie zabronili niczego tak samo tylko właśnie na progesteronie trwać zwłaszcza że plamie większość czasu
Uff to dobrze że masz podobne zalecenia.
Dobra dziewczyny więc proszę odp na ten post z terminami wizyt to stworzę listę której potem będę pilnować na bieżąco 😎 można dodać orientacyjny termin porodu póki co - będziemy potem modyfikować 🙂
Wizyta 05.05, termin 20.12.23 :)
 
Ja za całkiem w porządku znosiłam, poza zmęczeniem miedzy 15-17 że usnę wszędzie gdzie się da. To bol piersi ale mija, bóle w podbrzuszu też mijają.
Jedyny niepokojący mnie objaw że puchnę w zatrważającym tempie (a pilnuje tego co jem, nie obzeram się, ograniczam weglowodany) a normalnie jest gorzej niż przed okresem.
Spodnie robią się ciasnawe. Uda napeczniale, brzuch dookoła, palce u rąk jak kartofle aż obrączkę ściągnęłam.. nie wiem co się dzieje i 3 kg + ...
 
Ale zawsze można znaleźć informacje o tym, że jakiś lekarz powiedział czy zdecydował inaczej... Trzeba by więc rzeczywiście wszystko i każdego kontrolować...
Co do Twojego leczenia - myślę, że na pewno mówimy tu o konkretnym poziomie zaufania. Moja "stała opieka" polega na tym, że miałam transfer 9 marca, a jutro mam pierwszą (!!!) wizytę. Leczenie jest korespondencyjne i identyczne dla wszystkich ;-) Więc mamy tu zbiorową fabrykę dzieci na Duphastonie... :confused:.
9 marca miałaś i dopiero masz pierwsza wizytę ….. czy chodziło Ci o kwiecień ?
 
Dziewczyny mające mdłości/wymioty macie je codziennie z tą samą siła czy są dni kiedy macie spokojny dzień? :)
Jestem na 7t2d
Kiedy trochę zgłodnieję - czuję delikatnie mdłości. To oznacza że muszę natychmiast zjeść pomidora :) Z doświadczenia pierwszej ciąży wiem że to początek czegoś większego :)
 
reklama
Nie widzę dokładnie co to za pomiar ten d1, zwykle bodajże GS to średnica pęcherzyka a to masz niepomierzone :(
Mi mówił gin że jak jest pęcherzyk zoltkowy to już nie będzie pustego jaja, może to Cię jakoś uspokoi. Więcej nie umiem powiedzieć bo sama właśnie porównuję zdjęcie z pierwszej ciąży i obecnej, najlepsze że wg pecherzyka byłam w dokładnie tym samym dniu 😅 5+6, ale za pierwszym razem był zarodek 0,26cm, a ostatnio nie było albo nic mi o tym nie wiadomo. A jak się przyglądam to totalnie nic nie widzę na żadnym zdjęciu.
Tak to wyglądało u mnie, po lewej pierwsza ciążą z zarodkiem, po prawej obecna.
Zobacz załącznik 1519740

Uff to dobrze że masz podobne zalecenia.

Wizyta 05.05, termin 20.12.23 :)
Bardzo mnie pocieszyłaś... Bo ja już wyczytałam, że przy pęcherzyku 25mm, jeżeli nie ma zarodka to na pewno będzie puste jajo a tak to mam jeszcze nadzieję! Bardzo dziękuje <3 Umówiłam się jeszcze na 2.05 (bo do 8 maja to bym chyba oszalała) i z tej wizyty nie wyjdę bez odpowiedzi na pytania!
 

Podobne tematy

Do góry