reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Cześć.
Nieśmiało zakładam temat dla forumowiczek z terminem na grudzień 2023 🥰 U mnie na ten moment 1 albo 2 grudnia - kalendarze różnie mi pokazują.
Czwartek i piątek miałam blade kreski, w piątek beta - poki co mała, 13, potwierdziła ciążę.
Po ponad 1.5 roku starań pierwszy raz zobaczylam prawdziwe 2 kreski :)
Chciałabym dołączyć. Druga ciąża, termin na 9 grudnia. 🙂
 
A to nie ruchy? Bo było by to możliwe :)
Mnie często brzuch bolał w pierwszej ciąży, zwłaszcza w nocy. Różnego rodzaju bóle to były, kłujące, ciągnące, skurcze. W tej ciąży mam tak samo. To normalne, macica sie rozciąga, a jak dziecko bardzo ruchliwe, tak jak moje, to tym bardziej wszystko można odczuwać.
 
Wydaje mi się że nie , do tej pory ruchy są bardzo wyraźne i łatwo je rozpoznać czasami wydać takie wybrzuszenie jakby to wiem że to dziecko ale od paru dni również twardnieje mi brzuch , zwłaszcza w nocy , budzi mnie to często ;(
I nie smuć się tym twardnienim brzucha. To też całkiem normalne. Mi co chwilę twardnieje, a w nocy to praktycznie zawsze. W obu ciążach. A po jednej stronie widać wybrzuszenie, bo tak się dziecko układa.
 
Mnie często brzuch bolał w pierwszej ciąży, zwłaszcza w nocy. Różnego rodzaju bóle to były, kłujące, ciągnące, skurcze. W tej ciąży mam tak samo. To normalne, macica sie rozciąga, a jak dziecko bardzo ruchliwe, tak jak moje, to tym bardziej wszystko można odczuwać.

Ale po co mi to tłumaczysz jak ja jestem w 4 ciąży? 🤣🙈
 
Ae
Ale po co mi to tłumaczysz jak ja jestem w 4 ciąży? 🤣🙈
Ale w sumie do Twojego postu też mogłaby być to odpowiedź, bo ruchy dziecka nie bolą. Może pod koniec ciąży, kiedy dziecko jest duże i uderzy Cię w pęcherz 😅 no to wtedy może zaboleć, ale na tym etapie ciąży ruchy napewno nie powodują bólu. 😁
 
Ae

Ale w sumie do Twojego postu też mogłaby być to odpowiedź, bo ruchy dziecka nie bolą. Może pod koniec ciąży, kiedy dziecko jest duże i uderzy Cię w pęcherz 😅 no to wtedy może zaboleć, ale na tym etapie ciąży ruchy napewno nie powodują bólu. 😁

Mnie bolą i są dla mnie nieprzyjemne 🤷‍♀️
Ale być może lepiej mnie znasz 🙈
 
reklama
Mnie bolą i są dla mnie nieprzyjemne 🤷‍♀️
Ale być może lepiej mnie znasz 🙈
No ruchy nie bolą, napewno nie na tym etapie ciąży. To, że Ci się tak wydaje, nie znaczy, że tak jest. Ból musi mieć inną przyczynę. Ruchy mogą być nieprzyjemne dla niektórych kobiet, tak jak napisałaś, ale dalekie jest to od ,,bólu". Nie mówię, że znam Ciebie lepiej, ale wiem po prostu i mam tą wiedzę, że ruchy na tym etapie ciąży nie mają prawa boleć. Ból najczęściej wynika z rozciągającej się macicy i naciągających się więzadeł i może być bardziej odczuwalny przy ruchach, ale nie występuje tylko przy ruchach dziecka, bo same ruchy nie są odpowiedzialne za ból. Poza tym dziecko jest za małe jeszcze, żeby powodować ból kopniakami.
 

Podobne tematy

Do góry