reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Pytanie do dziewczyn z małymi dziećmi, a jest Was tu trochę :p też macie problem z ochroną brzucha? Wiem że jeszcze wszystko siedzi głęboko pod wzgórkiem łonowym, ale ja już zaczynam uczyć syna żeby uważał na brzuch. I kiepsko nam to idzie 😅
On uwielbia się do brzucha przytulać, albo kłaść się na mnie, coś go zainteresuje to leci po mnie, nie patrzy. Nieraz łokcie mi wbija czy to przy żebrach, czy to przy pachwinach, no masakra. Czuję że będzie niezłe wyzwanie żeby to ogarnąć.

Noo i dobrze, uspokoisz się trochę. Mam nadzieję że mi lekarz nie walnął żadnej ściemy z tym pustym jajem. Też mnie lekko martwi brak zarodka.
Jednak u Ciebie myślę, że jeśli lekarz nic nie mówił to raczej nie widział nic niepokojącego.

Podziwiam że Ci się chce to ogarniać! Ja zawsze uciekam od takich rzeczy 🙈

Ja mam co prawda starsze dzieci, ale nie specjalnie jest łatwiej. O ile mój 12 latek nigdy nie był zbyt uczuciowy. O tyle jego 8 letnia siostra nadrabia za dziesięcioro. Jest HNB (high need baby) oraz WWO (wysoko wrażliwa osoba) i na maxa. mamusiowa więc ciężko jej trochę wytłumaczyć, czemu nie może się do mnie przytulać po przez kładzenie się na mnie itd. No ale cóż ja też trochę wychodzę z założenia że jednak zarodek czy płód są mocno chronione.

Ja w sumie tylko zrezygnowałam z zajęć MMA bo za krótko na nie chodziłam, żeby tu ryzykować

A tak z ciekawości , wizyty na NFZ to są jakieś ograniczenia w USG chyba, nie ?

Nie ma ograniczenia - musisz mieć 3 po 1 na każdy trymestr. Ale jak lekarz uzna, że potrzebuje więcej to może być i więcej. To nie jest przecież tak, że jak jest coś źle to NFZ nie kieruje na badania - kieruje

Dziewczyny a jeśli chodzicie na nfz oraz prywatnie czy mówicie na nfz ze chodzicie prywatnie ? Bo
Chyba nie można mieć kilka kart ciazy

Można mieć i 10 kart ciąży. Przecież to nie ma z niczym związku

Dziewczyny macie nadal bóle kręgosłupa i brzucha jak na okres? U mnie minęły na weekend a dzisiaj po pracy znów wróciły 😔😔

Ja miałam takie bóle praktycznie od samej owulacji. Zaczęłam brać aspargin (magnez + potas) i przy mocniejszych bólach no spę i jest zdecydowanie lepiej. Są momenty że w ogóle nie boli

Dziewczyny, czy któraś miała/ma problemy z wypadającymi włosami w pierwszym trymestrze? W poprzedniej ciąży tak nie miałam, a teraz z dnia na dzień zrobiły się super suche (mimo stosowania nawilżających szamponów i odżywek) i wypadają mi tak, że do 12 tyg. chyba będę łysa:o

Badałaś tarczycę?

Dziewczyny co na ból gardła :/ chyba jednak pójdę na to zwolnienie bo przy tych moich 3-latkach to coś złapie gorszego.

Ja standardowo polecę domowe sposoby jak syrop z cebuli, czosnek - dużo czosnku, dbanie o witaminy z owoców i warzyw. O odpowiedni poziom witaminy D i żelaza


U mnie dziś ponuro i deszczowo.

Ja nie wiem jak przy trojce dzieci mozna mieć oszczedny tryb życia;(
A już leżenia sobie nie wyobrażam a chyba powinnam jednak część dnia spędzić odpoczywając.

Czy któraś ma cechy odklejenia trofoblastu/krwiaka przy dziecku, na tym etapie?

Psychicznie wysiadam.

Nie wiem w jakim są wieku, ale warto bardziej zaangażować ich tatę. Spróbować ściągnąć babcię. Można też zainwestować w pomoc domową/nianię

No hej, ja już po wizycie. Dziś jestem 4+6 i mamy uwidoczniony pęcherzyk 8mm, więc to duży krok, gdyż poprzednie poronienia były na wczesnym etapie przed uwidocznieniem czegokolwiek na USG. Następna wizyta 11.05, wtedy będę wg OM 7+1

Kocham! Ciocia czeka na ten świąteczny prezent ❤️❤️❤️ 🎁🎄
 
No hej, ja już po wizycie. Dziś jestem 4+6 i mamy uwidoczniony pęcherzyk 8mm, więc to duży krok, gdyż poprzednie poronienia były na wczesnym etapie przed uwidocznieniem czegokolwiek na USG. Następna wizyta 11.05, wtedy będę wg OM 7+1
To wtedy zobaczymy już pewnie serduszko ❤️ odpoczywaj dużo. I bez brania ze mnie przykładu z panikowaniem. Ja tu od tego jestem ;)
 
Dziewczyny, wam też wyskakuje taka chamska reklama z samolotem na cały ekran, że nie ma możliwości jej zgasić? Forum spoko ale te reklamy to jakieś przegięcie :/
Pisze posta i nagle jeb. Muszę dać wstecz i post się kasuje 😩
 
Cześć dziewczyny, podczytuje was od samego początku i w końcu zdecydowałam się napisać. Według transferu jestem w 7+0. Jest to moja pierwsza ciąża, o którą staraliśmy się z mężem od 4 lat. Wizyta była 19.04 i było już widac serduszko. Według USG ciąża o 2 dni młodsza. Następna wizyta 5.05 a termin porodu wypada koło 12.12
 
reklama
Do góry