reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Dziewczyny a jeśli chodzicie na nfz oraz prywatnie czy mówicie na nfz ze chodzicie prywatnie ? Bo
Chyba nie można mieć kilka kart ciazy
Ogólnie możesz mieć dwie, ale ja w pierwszej ciąży mówiłam prywatnej gin że chodzę na NFZ, ginowi z NFZ nie mówiłam. I "bazowa" była karta z NFZ, prywatna mi się tam nie wpisywała, sama tak zarządziła :p
 
A tak z ciekawości , wizyty na NFZ to są jakieś ograniczenia w USG chyba, nie ?
Jest określone min. Ale nic nie słyszałam o max... Ja mam plan opieki i mniej więcej tygodni w których mają być wizyty z góry określony - ale szczegóły zależą od wielu czynników wiadomo - ja póki co mam częściej przez plamienia i krwiaczki
 
Pytanie do dziewczyn z małymi dziećmi, a jest Was tu trochę :p też macie problem z ochroną brzucha? Wiem że jeszcze wszystko siedzi głęboko pod wzgórkiem łonowym, ale ja już zaczynam uczyć syna żeby uważał na brzuch. I kiepsko nam to idzie 😅
On uwielbia się do brzucha przytulać, albo kłaść się na mnie, coś go zainteresuje to leci po mnie, nie patrzy. Nieraz łokcie mi wbija czy to przy żebrach, czy to przy pachwinach, no masakra. Czuję że będzie niezłe wyzwanie żeby to ogarnąć.

Noo i dobrze, uspokoisz się trochę. Mam nadzieję że mi lekarz nie walnął żadnej ściemy z tym pustym jajem. Też mnie lekko martwi brak zarodka.
Jednak u Ciebie myślę, że jeśli lekarz nic nie mówił to raczej nie widział nic niepokojącego.

Podziwiam że Ci się chce to ogarniać! Ja zawsze uciekam od takich rzeczy 🙈
No dzisiaj właśnie przy zmianie pampersa dostałam kopa w brzuch. Trzeba będzie bardziej uważać. I musimy opracować inną technikę podawania leków, bo moje dziecko tego nie lubi i się rzuca trochę 🙃
 
Hej dziewczyny mam kilka pytań. Może pomożecie.
1. Dzisiaj robiłam betę i wyszła 669,4 poprzednia z 15.04 65. Według kalkulatora bety przyrost prawidłowy bo 66% ale czy na pewno? Trochę się martwię. Może nie potrzebnie.
2. W piątek mam pierwsza wizyte. Myślicie ze będzie widać zarodek i będzie serduszko? I mogę już wtedy zasypać pytaniami lekarza co robić co nie itp.? Jak było z wami?
3. Licząc od miesiączki dzisiaj 5+4 teraz mam jedynie mega bóle piersi. Ale chce się spytać czy mogą się pojawić jeszcze mdłości? Nie zapowiada się więc chce znać wasze zdanie - jak było z wami, kiedy pojawiły się mdłości?
Liczę na pomoc od Was dziewczyny. ❤️❤️
 
Hej dziewczyny mam kilka pytań. Może pomożecie.
1. Dzisiaj robiłam betę i wyszła 669,4 poprzednia z 15.04 65. Według kalkulatora bety przyrost prawidłowy bo 66% ale czy na pewno? Trochę się martwię. Może nie potrzebnie.
2. W piątek mam pierwsza wizyte. Myślicie ze będzie widać zarodek i będzie serduszko? I mogę już wtedy zasypać pytaniami lekarza co robić co nie itp.? Jak było z wami?
3. Licząc od miesiączki dzisiaj 5+4 teraz mam jedynie mega bóle piersi. Ale chce się spytać czy mogą się pojawić jeszcze mdłości? Nie zapowiada się więc chce znać wasze zdanie - jak było z wami, kiedy pojawiły się mdłości?
Liczę na pomoc od Was dziewczyny. ❤️❤️
Pęcherzyk tak, serduszko nie (za mała beta póki co by była szansa na 💓). Nikt nie przewidzi czy będziesz miała nudności - mogą się pojawić jak i mogą się nie pojawić - mi nie pojawiły się do tej pory a mam 8+3

Co do przyrostu bety wolę się nie wypowiadać - długa przerwa niby w normie
 
reklama

Podobne tematy

Do góry