reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

U mnie dziś mało ruchów :/ 31+1, no oczywiście staram się nie wpadać w panikę bo wczoraj Nikoś był aktywny jak zawsze , ale przedwczoraj też był słabszy dzień. Jutro chyba pojadę do szpitala uspokoić obawy, bo moja lekarka zamiast mi ostatnio zrobić porządne usg, to zbadała dopochwowo bo mam niestety stan zapalny i zbadała detektorem tętna. Nawet nie wiem ile teraz moje dziecko waży. :/ . Co do dziewczyn które straciły ciążę ❤❤🤗🤗 każda z nas która ją straciła wie przezco przechodzicie . Ja jak się martwiłam na początku obecnej ciazy to robiłam sobie afilację mianowicie na Internecie pewna osoba powiedziała aby codziennie po wstaniu mowic sobie x5... Wiem Ze mnie Magdzie wszystko sprzyja w dzień I w nocy x5 i napisać na kartce, potem wyobrazić sobie że ktoś to mówi do Was , wierzę że Tobie Magda wszystko sprzyja w dzień I w nocy x5 i też x5 zapisać, i na koniec wyobrazić sobie kilka osób które bam mówią Wierzymy że Tobie Magda wszystko sprzyja w dzień I w nocy i też zapisać x5 i powiem Wam że w sytuacjach naprawdę stresowych np przez wizyta u lekarza wmawiałam tak sobie i o dziwo mi.pomagalo , bo chodziło o to żeby zakodować sobie w glowie ze naprawde wszystko nam sprzyja, więc może którejś z Was też taka afilacja pomoże. W każdym razie życzę Wam z całego serca żeby było dobrze z Waszymi ciazami i za parę miesięcy urodziły się Wam zdrowe dzieciaczki ❤❤❤
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja też nieraz mam takie dni że mały mnie słabo kopie i też zaczynam się martwić ale zawsze go gdzieś tam poszczuje jedzeniem i zaczynam go czuć a nieraz jest tak że od rana się kręci i wierci.Ma też takie swoje leniwe dni
U mnie nawet czasem jedzenie nie wystarcza , poprostu strajk i tyle . Ja w końcu nie byłam u lekarza, a maluszka czuję ostatnio normalnie, oby nie wykręcał więcej takich numerów:)))
 
Hej ho, zostałam wyrzucona z prywatnej grupy grudniowej za to, że nie odzywałam się dwa tygodnie ;) więc wracam tutaj! Oczywiście z pytaniem - czy Wasze dzieci już się obróciły? Jestem w 30+2 i na USG III trymestru lekarz pozbawił mnie nadziei na obrót (pierwsza ciąża). Tzn mówił, że może się jeszcze obrócić, ale jeśli do tej pory się nie obrócił, to już coraz trudniej będzie. A u Was jak to było/co Wam mówili, jeśli też Wam się jeszcze nie obróciły?
 
Hej ho, zostałam wyrzucona z prywatnej grupy grudniowej za to, że nie odzywałam się dwa tygodnie ;) więc wracam tutaj! Oczywiście z pytaniem - czy Wasze dzieci już się obróciły? Jestem w 30+2 i na USG III trymestru lekarz pozbawił mnie nadziei na obrót (pierwsza ciąża). Tzn mówił, że może się jeszcze obrócić, ale jeśli do tej pory się nie obrócił, to już coraz trudniej będzie. A u Was jak to było/co Wam mówili, jeśli też Wam się jeszcze nie obróciły?
Hej, nie należę do Grudniowych mam 2022, ale przez przypadek tu kiedyś weszłam, coś kliknęłam i teraz dostaję powiadomienia z tej grupy, więc odpowiem na Twoje pytanie. Miałam w ciąży podobną sytuację. Lekarz mi powiedział, że jak córka się nie obróci do końca 28 tc to już się nie obróci, bo nie będzie mieć miejsca.Jeżeli dziecko ma miejsce w brzuchu to może obrócić się nawet kilka dni przed porodem. Więc jak Twój lekarz widzi, że dziecko raczej się nie obróci, powinien Ci wystawić skierowanie na cc. Żebyś mogła na spokojnie umówić się na termin w szpitalu i miała pewność, że jakiś świr, który będzie akurat miał dyżur w dniu Twojego porodu nie każe Ci rodzić naturalnie dziecka ułożonego miednicowo, bo o takich przypadkach też już niestety słyszałam. Ułożenie pośladkowe jest niepodważalnym wskazaniem do cięcia. Poza tym radzę Ci jak dziecko będzie miało 2 miesiące udać się do fizjoterapeuty. O tym pediatra Ci nie powie, ale dzieci, które były przez większą część ciąży ułożone miednicowo często mają asymetrię i problemy z napięciem mięśniowym (dominacja jednej strony). Wtedy jest potrzebna rehabilitacja, którą im wcześniej zaczniecie, tym lepiej dla późniejszego rozwoju dziecka.
 
Hej ho, zostałam wyrzucona z prywatnej grupy grudniowej za to, że nie odzywałam się dwa tygodnie ;) więc wracam tutaj! Oczywiście z pytaniem - czy Wasze dzieci już się obróciły? Jestem w 30+2 i na USG III trymestru lekarz pozbawił mnie nadziei na obrót (pierwsza ciąża). Tzn mówił, że może się jeszcze obrócić, ale jeśli do tej pory się nie obrócił, to już coraz trudniej będzie. A u Was jak to było/co Wam mówili, jeśli też Wam się jeszcze nie obróciły?
moj syn był obrócony od 20 któregoś tygodnia. I w takiej pozycji jest nadal 31+0
 
Hej ho, zostałam wyrzucona z prywatnej grupy grudniowej za to, że nie odzywałam się dwa tygodnie ;) więc wracam tutaj! Oczywiście z pytaniem - czy Wasze dzieci już się obróciły? Jestem w 30+2 i na USG III trymestru lekarz pozbawił mnie nadziei na obrót (pierwsza ciąża). Tzn mówił, że może się jeszcze obrócić, ale jeśli do tej pory się nie obrócił, to już coraz trudniej będzie. A u Was jak to było/co Wam mówili, jeśli też Wam się jeszcze nie obróciły?
Mnie dziś wypada równo 32 tydzień i dopiero 20.10 idę do mojej gin (o ile wróci z l4 covidowego) i do tej pory nie wiem ile dzidzi waży i w jakiej jest pozycji :/ , jestem trochę zła, bo mogła mi zrobić usg 2 tyg temu to nie zrobiła, w każdym razie czuje teraz trochę inaczej kopniaczki bo w okolicach pępka , a wcześniejbyły po prawej stronie , więc mam nadzieję że Nikoś leży do wyjścia 😊😊😊😊, ale zobaczymy za tydzień ...
 
Cześć dziewczyny , mam pytanie do tych co zaczęły już albo są dalej niż w 33 tygodniu. Wiadomo , dziecko ma coraz mniej miejsca , gdzieś wyczytałam że w 8 miesiącu będzie więcej spało, czy to się u Was zgodziło? No i napiszęże o dziwo, jak wydawało mi się wcześniej że mam spory brzuch, tak teraz jakby przestał rosnąć... dziwne to dla mnie, i to że mam sporo energii i nawet spacery nie są dla mnie problemem, dość dużo się ruszam. Jak to wygląda u Was ??
 
Cześć dziewczyny , mam pytanie do tych co zaczęły już albo są dalej niż w 33 tygodniu. Wiadomo , dziecko ma coraz mniej miejsca , gdzieś wyczytałam że w 8 miesiącu będzie więcej spało, czy to się u Was zgodziło? No i napiszęże o dziwo, jak wydawało mi się wcześniej że mam spory brzuch, tak teraz jakby przestał rosnąć... dziwne to dla mnie, i to że mam sporo energii i nawet spacery nie są dla mnie problemem, dość dużo się ruszam. Jak to wygląda u Was ??
nie😅😅więcej nie śpi, jak śpi. Takie mam wrażenie 😅jest bardziej aktywne niż wcześniej.

Kwestia samopoczucia zależy od sposobu życia. Ja się mecze szybko, ale 7 miesięcy pracowałam na siedząco. Nic dziwnego, ze teraz spacer mnie pokonuje.

Brzuch myśle, ze dalej rośnie tylko już pomału lub tego tak nie zauważasz. Ja nie ocenie swojego brzucha. Jest duży, ale czy rośnie dalej .. :)
 
reklama
Cześć dziewczyny , mam pytanie do tych co zaczęły już albo są dalej niż w 33 tygodniu. Wiadomo , dziecko ma coraz mniej miejsca , gdzieś wyczytałam że w 8 miesiącu będzie więcej spało, czy to się u Was zgodziło? No i napiszęże o dziwo, jak wydawało mi się wcześniej że mam spory brzuch, tak teraz jakby przestał rosnąć... dziwne to dla mnie, i to że mam sporo energii i nawet spacery nie są dla mnie problemem, dość dużo się ruszam. Jak to wygląda u Was ??
Ja mam wrażenie że się ciągle rusza , chyba że ma dzień słabszy to pół dnia spi ale zawsze potem na koniec dnia nadrabia 😝

Energia 🤔 nieee nie mam chyba że dopadnie mnie dopiero na samej końcówce .
 
Do góry