reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

nie jest to przyjemne, ale partner jakoś się nauczył robić mi te zastrzyki tak, żeby bardzo nie bolało. Po zastrzyku czasami chwilę piecze, ale innych odczuć nie mam.

my zawsze zastrzyki robimy na wysokości pępka: raz z lewej raz z prawej strony. Partner czasami mówi, ze mam „grubą skórę” i ciężko ją przebić 🤣 Mówi, że jak kiedyś sobie sam robił zastrzyki, to u niego wchodziło jak w masło 😆

gdzieś od 3-4 miesiecy jestem wegetarianką, wcześniej 4,5 roku weganizm. Jeśli chodzi o żelazo to moje jest lepsze niż u niejednej mięsożernej dziewczyny. Natomiast przed dodaniem suplementacji zalecam się dokładnie zbadać. Podstawa dla wegetarianki, ale też dla każdej ciężarnej to b12,wit D, żelazo, ferrytyna.
Suplementuję się regularnie dha 1000mg, cholina 500mg (+aktualnie 200mg więcej z littleme), witD 6tys (gdzieś 2-3tyg temu miałam poziom ok 43, a chcę dobic do 60, 4tys j prawie u mnie nie działa) No i suplement ciążowy. Teraz zaczęłam LittleMe, ale nie wiem, czy to dobry wybór, bo ma trochę żelaza, a ferrytynę mam już 88. Myślę, że nawet jakbym nie była wegetarianką, suplementowałabym się tak samo. czytałam wiele artykułów na temat zbawiennego wpływu dha, choliny, witD na mózg dziecka w jego dorosłym życiu. Cholina w trakcie ciąży zapobiega autyzmowi, schizofrenii. Udowodniono, że dzieci przetwarzają szybciej informacje na każdym etapie rozwoju, mają lepszą pamięć wzrokową itd itp. Dha i wit D to wiadomo.
Oczywiście u mnie podstawą jest zdrowa, zróżnicowana dieta. Przywiązuję do niej dużą uwagę. Suplementacja i dieta to tak w ogóle mój obszar zainteresowania. Siedzę w tym dużo i czytam badania dla przyjemności.
Czy przyjmujesz choline oddzielnie? Czy jakiś zestaw suplementów? Ja czytałam ze w połączeniu z kwasem foliowym może nawet zmniejszyc ryzyko wystąpienia zespołu downa. Samej choliny niestety nie znalazłam tylko zestawy Oli DHA jakieś specjalne czy może być zwykle z apteki?
 
reklama
Jestem już po wizycie i to jest piekny dzień mamy❤Dzidzia rośnie, serduszko bije jak dzwon. Ostatnio było 114, dzisiaj 171. Według usg 8 tyd. 4 dni a według om 10 i 4, także jest różnica. Lekarz mówił, że nie mam sie tym stresować,
bo na tym etapie możliwe są odchylenia. Gorzej jakby to było na późniejszym etapie ciąży. Ja też przyjmuję clexane i partner robi mi zastrzyki. Czasami czuję tylko lekkie wkłucie a czasami dość mocno boli🥴
 
Hej hej ❤️ meldujemy z Kropkiem, że na usg wszystko idealnie ❤️ Serduszko bije, maluch znowu urósł i termin porodu zmienił się na 10.12. No i według Pani doktor podobno nie Julian, a mała Zosia ❤️ Teraz tylko czekamy jak na szpilkach do czwartku na wyniki Pappa, aczkolwiek podobno po dzisiejszym usg ryzyko chorób bardzo spadło. Także kamien z serca.
 

Załączniki

  • F94B21C6-39E9-437A-A6C8-7EA7BD6A6B7F.jpeg
    F94B21C6-39E9-437A-A6C8-7EA7BD6A6B7F.jpeg
    876,4 KB · Wyświetleń: 81
Czy przyjmujesz choline oddzielnie? Czy jakiś zestaw suplementów? Ja czytałam ze w połączeniu z kwasem foliowym może nawet zmniejszyc ryzyko wystąpienia zespołu downa. Samej choliny niestety nie znalazłam tylko zestawy Oli DHA jakieś specjalne czy może być zwykle z apteki?
oczywiście, ale to przed ciążą. czytałam, że cholina zmniejsza ryzyko zespołu downa 8 razy! u nas wcześniejsza ciąża była z trisomią 16. Genetycy powtarzali mi, że to pech, wada losowa, ale strach przed kolejną wadą mieliśmy ogromny, więc ja bardzo poważnie podchodzę do suplementacji.
Cholinę biorę Prenacaps (2x tabletka 250mg). Omega3 1 tabletkę Prenacaps (300mg dha) i 1 tabletkę OmegaMe Prenatal (700mg dha)
 
Ja również chodzę do mężczyzny. Mam złe doświadczenia jeśli chodzi o kobietę ginekolog. Mój gin jest mega fajnym facetem ! Delikatny i w ogóle nie czuje się skrepowana.
ja tak samo, zreszta w szpitalu przed/po porodzie badali mnie sami faceci, wiec jak ktoś ma lek to trzeba się oswoić z myślą ze niestety zawsze mamy wpływ na to kto bada :(
 
Hej hej ❤️ meldujemy z Kropkiem, że na usg wszystko idealnie ❤️ Serduszko bije, maluch znowu urósł i termin porodu zmienił się na 10.12. No i według Pani doktor podobno nie Julian, a mała Zosia ❤️ Teraz tylko czekamy jak na szpilkach do czwartku na wyniki Pappa, aczkolwiek podobno po dzisiejszym usg ryzyko chorób bardzo spadło. Także kamien z serca.
no wkoncu jakiś raport! 🌷❤️

Swietnie, ze wszystko jest dobrze ❤️❤️❤️ a twoje przeczucie mówiło ze chłopiec?

Piękna już nie fasolka, ale dzidziuś ❤️
 
Piękne wieści do tej pory! @natusia.mamusia86 , @Blondynka w sieci , @Magdalena_xx gratuluję pięknych wyników i zdjęć ❤️
Ja dopiero za 1.5 godziny wizyta, za 20 minut zaczynam wlewać w siebie te 0.8l wody. Stresik lekki jest, ale chyba bardziej o to, że się tam posikam na tej leżance 😅 🤪 Trzymajcie kciuki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry