reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

a nie możesz ustalić sobie częściej wizyt? Lekarzowi to pewnie na rękę będzie, jeśli chodzi prywatnie. Ja jestem po dwóch poronieniach i powiedziałam sobie że w kolejnej ciąży będę chodzić co 2 tyg. Na wizytę. Ale nie jestem tak zestresowana jak myślałam i szybko mi lecą te miesięczne przerwy między wizytami. Ale też mam prywatny numer do mojego gina i wiem że zawsze mnie wysłucha
Właśnie tak myślę żeby przesunąć tydzień wcześniej bo prenatalne mam na 7 więc fajnie by się to rozłożyło co 2 tyg 🙂 a tak swoją drogą mój lekarz jest taki dosyć szorstki, małomówny, ciąża nie choroba i uważa że wizyta co miesiąc jest wystarczająca (pewnie ma rację ale nic na to nie poradze że sie stresuje czy wszystko ok🤷🏼‍♀️ )- wybrałam go ze względu na bardzo dobre opinie
 
reklama
Właśnie dziewczyny, może stworzymy też "podpost" albo spam wiekowy ?
Tzn kazda z nas niech powie swój wiek i dopisze liczbę dzieci 😁

Ja 27lat
0 dzieci (jedno w brzuszku) 😁
Jeszcze 29. To będzie pierwsze. Bardzo się cieszę, że jest Was Tu trochę 30 + 😊

Dajecie mi nadzieję, że to się wkrótce skończy. I modlę się żeby było to bliżej 11 tc niż 14, bo się chyba uśpię na kolejny miesiąc.
 
Dziewczyny kiedy Wam przeszły mdłości? Mam powoli naprawdę dość.. Mdli mnie na okrągło w zasadzie od rana do wieczora i przed snem i przy wybudzeniu . Przechodzi tylko jak coś zjem i to też nie zawsze, a często tylko na chwilę. Zero radości z jedzenia, jem aby tylko jakoś to znieść i przeżyć do 12 tc położna mówi, że wtedy powinno wszystko przejść. Jeszcze 3 tygodnie 🤦‍♀️ czy naprawdę w okolicy 11 /12 tc Wam przeszło?
Ja mam 11 tydz i nadal okropne mdłości i wymioty. Jak nic nie zjem to się nasilają. Niestety również nie mam satysfakcji z jedzenia. Jem co muszę, dużo zwrócę. Myślę że każda z nas inaczej i nie ma reguły. Moje przyjaciółki do 6 msc tak nawet miały 😞 więc głowa do góry musimy uzbroić się w cierpliwość żeby móc w pełni cieszyć się naszym wyjątkowym stanem 😍🥰 buziaki kochana.
 
Hej, ja po prenatalnych, ogólnie wszystko w porządku. Wyszło niskie ryzyko wad więc bardzo sie cieszę 😀 żeby nie było za kolorowo pod koniec wizyty dostałam informację, że mam wysokie ryzyko porodu przedwczesnego... ah... niby wiem bo mam obciążenie w wywiadzie ale jednak tak dziwnie.
ja na to nie będę patrzeć. W ciąży z synkiem ryzyko przedwczesnego porodu było pięć razy wyższe niz u córki. Mała urodziłam w 24tc a synka wywoływali po 35tc bo moje wyniki nie pozwalały na dalszą ciążę. Więc takie ich przewidywania dla mnie bzdura.
 
Jeszcze 29. To będzie pierwsze. Bardzo się cieszę, że jest Was Tu trochę 30 + 😊

Dajecie mi nadzieję, że to się wkrótce skończy. I modlę się żeby było to bliżej 11 tc niż 14, bo się chyba uśpię na kolejny miesiąc.
ja nie mam żadnych mdłości. Nawet jak jadę autem. Nic.
Nie wiem co gorsze. Bo często się łapie czy ciąża nadal jest. Przed pierwszym USG czy w ogóle jest. Bo obecnie objawów zero. Nawet piersi już nie bolą, a bolały troszkę na samym początku.przez niecały tydzień.
 
ja na to nie będę patrzeć. W ciąży z synkiem ryzyko przedwczesnego porodu było pięć razy wyższe niz u córki. Mała urodziłam w 24tc a synka wywoływali po 35tc bo moje wyniki nie pozwalały na dalszą ciążę. Więc takie ich przewidywania dla mnie bzdura.
Tak, ja wiem ze to jakieś durne statystyki. Zapytałam lekarza czy cokolwiek poza moja historia ma wpływ na tą daną, powiedział, że nie. Ja prawdopodobnie urodziłam tak wcześnie przez Covid, wiec mam nadzieje to się nie powtórzy.
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta, 09.00
@Cytryna* - wizyta, 13.45
@Coronita - wizyta, 16.45

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

21.05.2022
@Dorotii - prenatalne
23.05.22
@MartaMarkry - wizyta, 17.45
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne
24.05.22
@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne, 06.00
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne, 19.00
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja - prenatalne
@marsi89 - prenatalne, 19.00
25.05.22
@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne, 17.50
26.05.22
@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi
@natusia.mamusia86 - wizyta
28.05.22
@ka.an92 - prenatalne
30.05.22
@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta
@Blackoliwka - wizyta
31.05.2022
@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta 06.06
@Sentosa - wizyta 06.06
@Diaanaa - prenatalne 6.06
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
09.06.2022
@MartaMarkry - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam pytanie jestem w 8 tyg ciazy za 2 tyg mam pow lekarzowi czy chce zrobić badanie prenatalne z krwi matki ogólnie pow ze wszystko oki ale jest taka możliwość czy ktoś robił i co wy myślicie o tym pzdr
Badania prenatalne np przez Mamaginekolog polecane są każdej kobiecie, lekarz z certyfikatem robi badanie USG i pappa-z krwi i na podstawie wynikowych badań sprawdza prawdopodobieństwo występowania różnych chorób. Jeśli lekarz wystawi ci skierowanie to czemu nie skorzystać? Prywatnie dziewczyny płaca 500 zł. Chociaż niektórzy decydują się tylko na USG ponieważ Pappa to bardziej statystyka a co radzi Ci lekarz? To jemu powinnaś ufać w 100%
 
reklama
Dziewczyny kiedy Wam przeszły mdłości? Mam powoli naprawdę dość.. Mdli mnie na okrągło w zasadzie od rana do wieczora i przed snem i przy wybudzeniu . Przechodzi tylko jak coś zjem i to też nie zawsze, a często tylko na chwilę. Zero radości z jedzenia, jem aby tylko jakoś to znieść i przeżyć do 12 tc położna mówi, że wtedy powinno wszystko przejść. Jeszcze 3 tygodnie 🤦‍♀️ czy naprawdę w okolicy 11 /12 tc Wam przeszło?
Ja końcówka 10 tyg (10+6) i czuje się coraz lepiej są oczywiście momenty ze mi się robi niedobrze albo chce poleżeć ale od 6 tyg miałam okropne mdłości i cieszy mnie nawet mała zmiana także jest nadzieja dla nas hehe za to z rannych mdłości przeszły na wieczorne niestety.
 
Do góry