reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Mi na zatoki REWELACYJNIE pomógł sinupred express forte - looknij go sobie - on jest bezpieczny przy kp - może w ciąży też można?
W ciąży lekarka zaleciła mi z buteleczki 3 razy dziennie niuchnąć do każdej dziurki olbas (potem się dowiedziałam, że niby jest niewskazany, ale w końcu stosowałam ze wskazania lekarza 🤷‍♀️).
nie wiem czy mogę ale zaraz zobaczę , już jestem przerażona że wzięłam 2 apapy że mogę zaszkodzić mojemu babelkowi. Mąż już mi gada że jutro do lekarza mam iść 😣 masakra tak się dziś fatalnie czuje , i wymioty męczą 😞
Już to widzę jak robię obiad 🥺
 
reklama
Hej dziewczyny, mnie z kolei dokucza od wczoraj ból krzyża jestem dzisiaj 10+5 nie wiem czy się martwić czy to normalne, ma któraś z was podobnie ?
mi też czasem dokucza, jak za długo stoję w kuchni. Jak poleżę przechodzi.
U mnie podobnie z tym spaniem. Niby cały dzień jestem zmęczona, czasami się zdrzemnę w ciągu dnia, a przychodzi co do czego, to budzę się 5/6 rano i wcale nie wyrabiam 8h snu 🤦🏼‍♀️
odpukać, ja od kilku lat nie miewam bólów głowy, nie choruję, ale czasami partner ma migreny, więc wiem, jakie to straszne.
U mnie delikatne mdłości wróciły w tym tygodniu, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Piersi ciągle mocno bolą, ale z tego akurat się cieszę, bo mam złe doświadczenia, gdy piersi przestawały boleć.

Odnośnie kołyski to słyszałam tylko, że łóżeczko ma być puste. Tylko szczebelki, zero ochraniaczy, maskotek itd Naczytałam się kiedyś o śmierciach łóżeczkowych, więc podziękuję za takie gadżety.
ja mam monitor oddechu, super sprawa. Polecam
Ja dziś mam 7+4 i od dwóch dni mnie pobolewa. Najgorzej jak wyjdę gdzieś połazić na 2h to odczuwam bardziej.
to chyba normalne skoro tak dużo osób to ma


Dziewczyny a ja dziś obudziłam się o 2 w nocy na siku, oczywiście macam się wiecznie po tych cyckach i nie bolaly. I już schiz🤦 rano wstałam i bolą i są mdłości. Ale kuźwa już mi głowa pracowała. Innych uspokojaam że przecież zanik i pojawienie się objawów o niczym nie świadczy a sama panikuje. Ale jutro 11 TC to te objawy już będę słabnąć z tego co pamiątam. Ale zaś dziewczyny na wizycie gdzieś w 11 TC dowiedziałam się że bliźniaki się zatrzymały na 9 tc i boje się, tak cholernie się boje tej wizyty że aż mnie skręca.
 
nie wiem czy mogę ale zaraz zobaczę , już jestem przerażona że wzięłam 2 apapy że mogę zaszkodzić mojemu babelkowi. Mąż już mi gada że jutro do lekarza mam iść 😣 masakra tak się dziś fatalnie czuje , i wymioty męczą 😞
Już to widzę jak robię obiad 🥺
Może zrób sobie napar z imbiru? On jest i przeciwirusowy, wzmacniający i imbir na mdłości/wymioty jest polecany w ciąży 🤷‍♀️ 3cm korzenia imbiru na szklankę wrzątku i zaparzać ok. 10 min. Ja też do herbaty dorzucam sobie często plasterek 🙂
 
Dziewczyny a ja dziś obudziłam się o 2 w nocy na siku, oczywiście macam się wiecznie po tych cyckach i nie bolaly. I już schiz🤦 rano wstałam i bolą i są mdłości. Ale kuźwa już mi głowa pracowała. Innych uspokojaam że przecież zanik i pojawienie się objawów o niczym nie świadczy a sama panikuje. Ale jutro 11 TC to te objawy już będę słabnąć z tego co pamiątam. Ale zaś dziewczyny na wizycie gdzieś w 11 TC dowiedziałam się że bliźniaki się zatrzymały na 9 tc i boje się, tak cholernie się boje tej wizyty że aż mnie skręca.
Tylko tak naprawdę co zrobisz? Ja to rozumiem, bo też cały czas gdzieś z tyłu głowy mam pełno obaw, ale co ma czy miało się stać, na to już naprawdę nie masz wpływu. Naprawdę nie ma co się stresować na zapas, jeśli wszystko będzie dobrze to się tylko niepotrzebnie nadenerwujesz :) A jeśli, odpukać, miałoby być coś nie tak, to stres nic nie zmieni.
Serio, będzie dobrze :) ❤️
 
Może zrób sobie napar z imbiru? On jest i przeciwirusowy, wzmacniający i imbir na mdłości/wymioty jest polecany w ciąży 🤷‍♀️ 3cm korzenia imbiru na szklankę wrzątku i zaparzać ok. 10 min. Ja też do herbaty dorzucam sobie często plasterek 🙂
nie mam imbiru 😭 już bym dziś brała wszystko co mi mówisz ,bo ledwo żyje , ale kurde nie mam tego imbiru 😞 a sklepy dziś zamknięte 😭
 
reklama
, młodej kapusty też można taki bigosik walnac, ale jadlabym 😃
ale ja też nie umiem robić bigosu, pierogów, gołąbki zrobię ale z pomocą mamy. Za to moja mama robi często. A ja za to robię wyśmienite makarony z sosami, sałatki, naleśniki, ciasta bez pieczenia i zupy. A resztę jeszcze mam czas się nauczyć 🤣 nie wszystko człowiek tam.zaraz musi umieć 😃
mam to samo 😉 tylko że z babcią ☺️
 
Do góry