reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Co to znaczy dwu kosmowkowe? Jaki ma wpływ na ciąże?
Kosmówka, która później przekształca się w łożysko, zaopatruje dzieciaczka w substancje odżywcze. Jeśli jest jedna na dwoje dzieci, to mogą "podkradać" sobie jedzenie, więc lepiej, jeśli są dwie.
Polecam ten artykuł, temat MEGA ciekawy i fajnie wyjaśnione. Czytałam, jak na grupie zaczęły się pojawiać bliźniaki :) Link do: Mamaginekolog
 
reklama
Ja nie mam nic tzn przeraszam mam materac do lozeczka . Wszystko sprzedalam.badz oddalam . Teraz wozek.chce uzywany raczej 2w1 fotelik osobno kupimy.
Ja bym chciala taco acoustic ze wzgledu na duze kola i duza gondole. Mieszkamy na wsi i bedzie mam sie super jezdzilo. Ja mysle ze zaczne kupowac tak od polowy ciazy juz wtedy mam nadzieje ze bedziemy znali plec.
 
Dziewczyny byłam na wizycie, wszystko ok, zmierzył nawet NT bo panikowałam już przed środowymi prenatalnymi ale jest w normie. PS nie polecam zajadania się słodyczami z torebki w poczekalni do lekarza. Lekarz powiedział, ze dziecko tak skacze i tańcuje ze nie może go złapać :)
a ja myślę że to kwestia charakteru dziecka😁 ja mam chyba spokojne. Pół godziny przed wizytą zjadłam cukierki czekoladowe i wyypilam fante a maluch pomachał tylko rękami i nogami, popatrzył na nas i poszedł spać. Następnym razem mam wypić sok jabłkowy przed wizytą
Melduje się po badaniu, ależ odetchnęłam!! Moje obie dwie myszki maja się bardzo dobrze, wiek ciąży zgodny z OM, dwa serduszka biją 💖💖 dzieciaczki są najpewniej dwujajowe i na szczęście dwuowodniowe, nie widać jeszcze ilu kosmówkowe. Jak machały mi rączką to poszły łzy szczęścia 🥹 Wrzucę Wam zdjęcie usg jak będzie już grupa prywatna. Termin 31.12-3.01 ale ze względu na ciąże bliźniacza pewnie będzie CC odrobine wcześniej, także jestem grudniówką 😄 Obym do końca dostawała takie dobre wiadomości jak dziś 💌 ściskam Was mocno, dziękuję za miłe wiadomości, kciuki i wsparcie
cudowne wiadomości. Ale jak są dwujajowe i dwuoowodbiowe to chyba tez muszą być dwukosmowkowe 🤔 tak mi się wydaje. A to.ktory tydzień jesteś ?
Ja jestem kompletnie gotowa na chlopczyka. Serduszko przestało bić w dziewiątym miesiącu więc byłam kompletnie. Przygotowana na mojego synka w listopadzie. Teraz termin jest na grudzień ale napewno urodzę z cc w listopadzie więc powiedzmy że mam już wszystko. Trzy ciąże i 3 chłopaki więc szczerzę nie liczę na dziewczynkę choć bardzo bym chciała 💗😍🍀
ojej w 9 miesiącu? Ja straciłam córke w 5 miesiącu i ledwo to przeżyłam. A wiadomo dlaczego to serduszko przestało bić?
A dziewczyny z tą kością udową jest wszystko w porządku? 🙈
Ola nie analizuj tak tego😁😱🙉 wszystko jest ok, jakby coś było nie ok to by lekarz zwrócił uwage. Ja też mam tu mniej tam więcej. Nikt nie jest równy 😁 ani idealny
Co to znaczy dwu kosmowkowe? Jaki ma wpływ na ciąże?
czy mają dwie kosmówki a nie jedna wspólną. Najprościej mówiąc. Lepiej i bezpieczniej 🙂
Kosmówka, która później przekształca się w łożysko, zaopatruje dzieciaczka w substancje odżywcze. Jeśli jest jedna na dwoje dzieci, to mogą "podkradać" sobie jedzenie, więc lepiej, jeśli są dwie.
Polecam ten artykuł, temat MEGA ciekawy i fajnie wyjaśnione. Czytałam, jak na grupie zaczęły się pojawiać bliźniaki :) Link do: Mamaginekolog
w punkt.
 
U mnie wysokie TSH które wykryto w Niemczech zbijał zwykły lekarz rodzinny, spróbuj z wynikami isc do niego to nie jest jakiś wysoki wynik ale warto wdrożyć leczenie. A żeby Cię trochę uspokoić powiem ze jak ja z moja 5 tsh poszłam do endo to powiedziała żeby się nie martwić jakbym przyszła ze 100tsh to wtedy :) a to są lekkie odchylenia. Kiedyś w Polsce norma była do 4-5 zmieniło się to niedawno.
Dziekuje :) tak zrobie, od razu mi lepiej 💕
 
cudowne wiadomości. Ale jak są dwujajowe i dwuoowodbiowe to chyba tez muszą być dwukosmowkowe 🤔 tak mi się wydaje. A to.ktory tydzień jesteś ?
Gdzieś wyczytałam, że istnieje możliwość zrośnięcia się łożysk, wtedy jest dwujajowa, dwuowodniowa i jednokosmówkowa. Ale to chyba rzadkie przypadki.
 
Witam dziewczyny troszkę was podglądam od dłuższego czasu ale dopiero dzisiaj postanowiłam się odezwac:) dzisiaj zaczynam 11 tydzień, ale od samego początku czuje, ze cos będzie nie tak. Od samego początku brak objawów ciąży wogole nie czuje żebym w niej była, troszkę piersi pobolewaly a od paru dni nawet i tego brak. Wizyta dopiero w piątek. Jestem po 1 poronieniu w 7 tygodniu i strach jest bardzo duży
Hej, ja mialam dokladnie tak samo i do tej pory czuje sie super, kazda wizyta mnie zaskakuje pozytywnie i wszystko jest ok:) wiec trzymam kciuki mocno, bedzie dobrze
 
Właśnie wyszłam, po krwiaku nie ma śladu. Wszystko Ok. Wg usg termin 22 grudzien i Pani Doktor powiedziała ze to chłopiec…. Tak czułam dziewczynkę 🥹🥹🥹 ciekawe czy to pewne…
 

Załączniki

  • 90B69D0E-DF99-4CF2-AE02-D474A607EF82.jpeg
    90B69D0E-DF99-4CF2-AE02-D474A607EF82.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 69
Właśnie... Wózki nowe, używane, 2w1, 3w1 czy jeszcze co innego? Firmy konkretne (wiadomo, to też konkretne pieniądze) czy raczej "no name"? Co preferujecie?
Ja jeszcze boje sie przegladac, mysle, ze jakos w polowie bede cos kupowac. A jesli chodzi o wozek to ja bym chciala nowy, chyba,ze znajde jakas fajna okazje. Musi byc lekki, skretny i miec dobra amortyzacje bo planuje duzo spacerowac 🙏 mi osobiscie podobaja sie wozki bugaboo albo nuna mixx
 
reklama
Do góry