reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Hej kochane, u mnie już po wizycie! :) Sorki, że tak późno, ale długa trasa a nie umiem pisać z auta, bo od razu łapią mnie mdłości.

Z maleństwem wszystko ok! 🥰🥰🥰 Serduszko ślicznie biło, długość 63.2mm (i wiek określili na 12+5, a z OM mam 12+2), parametry z USG super ❤️ Taki mały wiercipięta na tym USG, ale wcale się nie dziwię, bo z tym moim pełnym pęcherzem nie miał/a w ogóle miejsca :)
Wyniki Pappy z krwi będą listownie po 2 tygodniach jeśli wszystko jest ok, albo jeśli coś nie tak, to będą dzwonić za kilka dni i umawiać na dalszą diagnostykę.
Płci na tym etapie nie określają. Niestety słuchania serduszka też nie robią, ale widzieliśmy na monitorze, jak bije 😍W ogóle już jestem w tym małym stworku zakochana😍
Co do pęcherza, to nie sprawdzali mnie na wejściu :p ale lekarka w trakcie badania pochwaliła, że tyle wypiłam i lepiej dzięki temu widać 🤷‍♀️
Jeszcze nie ochłonęłam!
jaka cudowna istotka 😍i jaka duża! planujesz używać wieku z OM czy z usg? Wiem, że to mała różnica, ale jestem ciekawa 😉
 
Minimum 😁😁 ja na początku ciąży i dopadły mnie te dolegliwości najgorsze jest akurat gotowałam rosół tak się źle czułam, że trochę przespałam trochę przeleżałam. Ale chyba gotował się z 8 godzin🤣🤣🤣... W każdym razie był przepyszny. Ale czułam wszędzie czosnek(dodaje go do rosołu ale nigdy go nie czuć, jedynie dodaje mu "tego czegoś") i mówiłam Kochanie ja wszędzie czuje czosnek za dużo czosnku jest w rosole 🤣🤣🤣 a mój na to, że gdzie tam rosół słodki bo dużo marchewki dałam🤣🤣... I, że jakbym mu nie powiedziała to by nie wiedział, że ja czosnek dodaje 🤣🤣



A mi w ogóle nikt nic nie mówił ani o jedzeniu ani niczym....




U mnie jest jak na razie od pierwszego usg cały czas odchylenie 1 tygodnia. I oczywiście ani mi to nie zostało wytłumaczone ani nic. 🙄🙄 To ja się musiałam dopytać czy mam się tym martwić i w ogóle... Wkurza mnie to bo naprawdę



No ja mam prawie na każdej wizycie studentów... Ostatnio na usg mialam dwójkę uczniaków... Ale to szpital kliniczny PUM więc muszę się przyzwyczaić. 😁😁 No i w sumie, jak jestem w ciąży to mam już gdzieś czy bada mnie facet czy kobieta byleby wszystko było ok. Poza takimi placówkami można się nie zgadzać na obecność studentów z tego co się orientuję.



Kochana nie nastawiaj się tak z góry... Myśl pozytywnie. Przyciągamy to o czym myślimy. A chcemy dla naszych skarbów jak najlepiej więc choć jest ciężko to mimo wszystko spróbój odgonić złe myśli. ❤️


Ufff ciężko było Was nadrobić. Ale w końcu dotarłam do końca 🤣🤣
Gratuluję wszystkim dzisiejszych pięknych fotek bobasów i dobrych wiadomości ❤️❤️
Oj, nie, czosnek wyczuwam w rosole i nie dodaję - ewentualnie jak jestem chora to ząbek poszatkowany do talerza i zalewam gorącym rosołkiem.
 
jaka cudowna istotka 😍i jaka duża! planujesz używać wieku z OM czy z usg? Wiem, że to mała różnica, ale jestem ciekawa 😉
Dziękuję! ❤️ No właśnie nie wiem z tym wiekiem, położna mówiła, że on się już raczej nie zmieni i oni będą liczyć jako 12+5, znowu na papierach mam, że margines pomyłki to +/-5 dni. Ale ponieważ nie wiem dokładnie, kiedy miałam owu, bo wszystko było raczej na spontanie, to chyba zacznę liczyć wg USG.
 
Dziękuję! ❤️ No właśnie nie wiem z tym wiekiem, położna mówiła, że on się już raczej nie zmieni i oni będą liczyć jako 12+5, znowu na papierach mam, że margines pomyłki to +/-5 dni. Ale ponieważ nie wiem dokładnie, kiedy miałam owu, bo wszystko było raczej na spontanie, to chyba zacznę liczyć wg USG.
też postanowiłam liczyć wg usg.
znalazłam tabelkę z wymiarami dzieciaków (już nie zarodków😍) w późniejszych tygodniach i czasami sobie do niej zaglądam i sprawdzam, ile dzisiaj ma 🙈(patrzę tylko na 50centyl).
 

Załączniki

  • F0411DB2-7003-4F57-89E7-11F964216C6E.png
    F0411DB2-7003-4F57-89E7-11F964216C6E.png
    495,2 KB · Wyświetleń: 79
też postanowiłam liczyć wg usg.
znalazłam tabelkę z wymiarami dzieciaków (już nie zarodków😍) w późniejszych tygodniach i czasami sobie do niej zaglądam i sprawdzam, ile dzisiaj ma 🙈(patrzę tylko na 50centyl).
O widzisz, ja dostałam taką dzisiaj ze wszystkimi papierami. Z tego, co widzę, to tylko nieznacznie się różnią, bo wg Twojej w 12+5 jest 64mm, a wg mojej 63 lub 64mm.
 

Załączniki

  • IMG_6873.JPG
    IMG_6873.JPG
    1,5 MB · Wyświetleń: 61
reklama
Do góry