reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

11.05.23

@astorlee - wizyta
@stella33 - wizyta
@olenka201 - wizyta
@Karola z nadzieją - wizyta
@Strzyga_ - wizyta
@Renjja - wizyta
@Cleo92 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

12.05.22

@Justys28 - wizyta
@Edka88 - wizyta
@Hol-inka - wizyta


@Majka2022 - wizyta 13.05
@Nantes - wizyta 13.05
@Franka95 - USG 13.05
@MissCe - prenatalne 15.05
@Evelina@ - wizyta 16.05
@marsi89 - wizyta 16.05
@Margeritka28 - wizyta 16.05
@AgataG21 - USG z karty ciąży 16.05
@olenka201 - prenatalne 17.05
@Carmen_87 - wizyta 18.05
@anulaa_89 - wizyta 18.05
@Nantes - wizyta 18.05
@7grudnia - wizyta 18.05
@Malka_91 - wizyta 19.05
@Blondynka w sieci - wizyta 20.05
@Olka92 - wizyta 20.05
@Cytryna* - wizyta 20.05
@Agnesco - prenatalne 23.05
@MartaMarkry - wizyta 23.05
@Aurora84 - wizyta 23.05
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna 23.05
@Agnesco - wizyta 24.05
@Cleo92 - prenatalne 24.05
@MissCe - prenatalne 24.05
@Poplątana9 - prenatalne 24.05
@7grudnia - prenatalne 24.05
@Malka_91 - prenatalne 24.05
@Mamafasolki - prenatalne 24.05
@Cleo92 - wizyta 25.05
@Blondynka w sieci - prenatalne 26.05
@Purrfect - prenatalne 26.05
@ka.an92 - prenatalne 28.05
@Olka92 - prenatalne 30.05
@Magdalena_27 - prenatalne 30.05
@pannadarianna - wizyta 30.05
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@pannadarianna - prenatalne 1313.06
Dopisz mnie proszę na jutro 😊
 
reklama
Tylko się cieszyć naprawdę ☺️
Ja po Luteinie i Accofilu czuje się strasznie…wiec nawet Ci zazdroszczę ☺️
teraz masz 4 dni przerwy w braniu Accofilu? Ostatni zastrzyk 0,5 ampułki miałam w sobotę, teraz kolejny w czwartek. Wczoraj byłam na badaniach krwi i machnęłam przy okazji morfologię, bo miałam za darmo. W morfologii ani śladu po Accofilu 😱 Wiem, że minęło 3 dni od zastrzyku, ale aż się przestraszyłam, czy tak powinno być. Zastanawiam się, czy nie napisać do Paśnika w tej sprawie.
 
Dziewczyny pytanie przyszłościowe. Nasze dzieci urodza sie zimą. Po jakim czasie planujecie wychodzić z nimi na spacer? Moje pierwsze dziecko urodzone wiosną, więc spacery rozpoczęliśmy odrazu po wyjściu ze szpitala. Ale jak postąpić zimą?
ja pewnie zacznę tez odrazu, tylko pierwszy spacer krotki :) zapytam swojej położnej jak już będzie ten czas i zrobię tak jak mi powie. Ale myśle, ze czy posiedze w domu dwa tygodnie czy trzy dni to żadna różnica, bo zima jest zima. Ciepło ubrać i na chwile nawet 15 minut i wrócić i stopniowo wydłużać czas.
 
Kurczę nie strasz mnie nawet, 39 lat, pierwsza ciąża i zero leków, jedynie suple 😵‍💫 Moje szanse chyba nie wyglądają najlepiej...
przestań, wiek to tylko liczby. Ze mną na porodówce leżało pelno kobiet koło 40 lat i 40+ i ciążę bezproblemowe a młode miały ciąże powikłane
Niby tu jest ten krwiak. No i mam też torbiel na prawym jajniku, co też ponoć jest standardem w ciazy...Zobacz załącznik 1399909
aż oblukam moje USG w domu z krwiakiem choć mi się wydaje że na każdym jest krwiak ale lekarz nic nie mówi
W pon idę do gina na NFZ po skierowania na badania 😂 i za miesiąc od dzisiaj ponownie do mojego gina prywatnie. Przez historię położnicza dostałam od niego skierowanie na badania prenatalne i Pappe na NFZ ❤️ także super, nie spodziewałam się
to dużo kasy zaoszczędzone, mi też gin powiedział że oba prenatalne będę mieć za darmo. Ponoć przy tych moich poliformizmach powinnam mieć za darmo.
Ok musze zapytac, mam nadzieje, ze to nie bedzie zle odebrane… Czy ktoras z Was jeszcze ma ciaze bez zadnych lekow? Bez progesteronu itd? Czy te leko to juz po prostu standard?
po poronieniach lekarze często dają zapobiegawczo leki. Choć ja pierwsza ciąże miałam ok a w drugiej od początku lekarz dał mi progesteron choć wynik jego miałam mega wysoki. Teraz w obecnej ciąży ze względu na polimorfizmu mam heapryne w brzuch no i witaminy dla ciężarnych. Także nie przejmuj się że nie masz leków, trzeba się z tego cieszyć.
na brałam na początku dwa tyg. Ale mi progesteron nagle spadł i lekarz dał mi profilaktycznie globulki, jako ze jestem po stracie i trochę fiksowalam. Ale po dwóch tygodniach, jak zabiło serduszko, było wzorowo, lekarz powiedział, ze nie ma potrzeby ładować mnie lekami, jeśli nie ma wogole takiej potrzeby. :)
mój też wychodzi z założenia co za dużo to niezdrowo. Też pytałam czy po dwóch poronieniach da mi progesteron, acard, magnez. Powiedział że zastrzyki i póki co nic więcej bo wszystko jest idealnie.
U mnie nic, wszystko okej, ale tak po tylu wiadomościach na wątku o stratach, że w 8 i 9 tc zatrzymuje się często serduszko, a ja dzisiaj 10+0 to przez to trochę spanikowałam i zapisałam się na jutro do lekarza, żeby sprawdzić czy jest wszystko okej, bo następna wizyta dopiero 24 maja - prenatalne i bym myślała cały czas, a tak jak pójdę teraz i będzie okej to będę spokojniejsza, a jak nie będzie okej, to też wolę się dowiedzieć teraz niż za 2 tygodnie dopiero..
Ostatnią wizytę miałam 22 kwietnia
tak ja też podlamuje się tymi wiadomościami o stratach. Zaraz mam czarne wizje że może się nie udać. Ale szybko je odagniam. Bo czemu miałoby się nie udać? Ja też mam teraz ciężki czas bo serca moich bliźniaków stanęły między 9 a 11 TC. A ja dziś 10+3. Także no też mi głowa pracuje a na poniedziałkowej wizycie chyba zemdleje.
Ja dzisiaj po USG, 1.5 cm, o dwa dni więcej pokazuje (7+6) niż z daty okresu (7+4), ale to pewnie normalne? Natomiast nastraszyła mnie pani doktor podwójną torbielą, która urosła od ostatniej wizyty dwa tygodnie temu, ma 5 cm i dostałam informację, że jak mnie zaboli mocniej to znaczy że się zakręciła wokół i mam jechać od razu na pogotowie ginekologiczne. Ale nic więcej nie powiedziała, a ja jestem jakaś lama i o nic więcej nie dopytałam. Wiecie coś na temat takich torbieli?
takie rozbieżności w dniach są normalne, moja mała miała w 33 tyg. 2 tyg. Rozbieżności ale po prostu była drobniejsza. Lepiej do góry niż w dół choć te kilka dni w ta czy w ta nie ma znaczenia. Co do torbieli się nie wypowiem bo miałam raz poza ciąża, lekarz tłumaczył że powstała z niepeknoetego cialka żółtego czy jakoś tak i sama mi chyba po dwóch miesiącach pękła bo potem już śladu po niej w USG nie było. Torbiel czynnościowa czy jakoś tak.
Dziewczyny Kochane co na ból gardła i takie delikatne przeziębienie? 🙈
syrop z cebuli, *spam* też ma serie dla kobiet i są tam pastylki na gardło. Ogólnie jedz kiwi, cytrynę
Jeśli to jest krwiak to ma już zaburzoną echogennosc, wyglada jakby krzepł i sie wchłaniał. I jest malutki, nie przejmowalabym się :)
o kurde napisałas to jak lekarz 😱 ale wiedza
Hej, ja biorę kwas foliowy tylko
jak się bardzo stresujesz to pewnie, idź prywatnie
Dziewczyny pytanie przyszłościowe. Nasze dzieci urodza sie zimą. Po jakim czasie planujecie wychodzić z nimi na spacer? Moje pierwsze dziecko urodzone wiosną, więc spacery rozpoczęliśmy odrazu po wyjściu ze szpitala. Ale jak postąpić zimą?
ja też mam córkę z lipca a tu będzie zima 😱 ale myślę że jak tylko będę w stanie chodzić prosto po CC to zaraz ubieramy się cieplo i na krótkie spacery. Będę musiała córkę do szkoły prowadzić więc i tak będę musiała wychodzić.
Hej, ja już po! Uff! wszystko dobrze, wg. USG 11t4d więc ciaza rozwija się szybciej niż wg OM. Ale jestem szczęśliwa :) 😀
gratulacje 🥰

Dziewczyny kciuki trzymam za dzisiejsze wizyty 🙂

Jezu zaś litanie walnelam na cala stronę 🤦🤣
 
teraz masz 4 dni przerwy w braniu Accofilu? Ostatni zastrzyk 0,5 ampułki miałam w sobotę, teraz kolejny w czwartek. Wczoraj byłam na badaniach krwi i machnęłam przy okazji morfologię, bo miałam za darmo. W morfologii ani śladu po Accofilu 😱 Wiem, że minęło 3 dni od zastrzyku, ale aż się przestraszyłam, czy tak powinno być. Zastanawiam się, czy nie napisać do Paśnika w tej sprawie.
Ja biorę 1/3 amp co 3 dni. Na sorze jak mi robili w dniu dawki to miałam 32tys, dziś pobrałam morfologię dzień po dawce, bo tak kazał robić i czekam na wynik. Na początku jak zrobiłam blednie i chyba 2 dni po dawce to miałam z 11tys i pisał ze jest okej.
 
reklama
Hej, u mnie wczoraj 6+5 nie było serca i myślę czy iść prywatnie... Chociaż tyłozgięcie macicy niby utrudnia i za tydzień idę znowu na NFZ.
Kochana ja też mam przodo albo tło zgięcie macicy i mam problemy z usg. Na następnej wizycie spróbuj moją sztuczkę, tylko to działa na leżance a nie fotelu ginekologicznym. Jak leżę na płasko to zawsze ręce zaciskam w piąstki i kładłam pod pupę. Dzięki temu nie trzymam jej w powietrzu tylko stabilnie opieram a na usg wszystko lepiej widać.
Tylko się cieszyć naprawdę ☺️
Ja po Luteinie i Accofilu czuje się strasznie…wiec nawet Ci zazdroszczę ☺️
Tak to prawda accofil to samo zło 🙄
 
Do góry