reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

@Cleo92 @Purrfect ja 6+1 to praktycznie mamy tak samo 😁
Super!! Jutro potwierdzę na 100%, jak już będzie po usg :)
nie trzeba wcale unikać kota, we wcześniejszej ciąży lekarz mi powiedział ze toksoplazmoza można się zarazić w 90% od mięsa a w 5% od kota i raczej koty nie sa zagrożeniem 🙂 ja swojego traktuje w pełni normalnie a kot jeszcze włączył taka ochronę od kiedy jestem w ciąży i nie odstępuje mnie na krok ze byłoby wręcz ciężko 😅
Mój to samo! Częstotliwość przesiadywania mi na kolanach, albo chociaż w pobliżu, wzrosła o 300% :)
 
reklama
Dziewczyny, a jak radzicie sobie z infekcjami. Zanim się dowiedziałam o ciąży używałam ala iladian direct plus, a teraz nie wiem czy mogę. Piszą na ulotce aby skontaktować się z lekarzem. 🤷🏻‍♀️ Kupiłam wcześniej żurawinę w tabletkach dla ciężarnych.
 
Dzień dobry ❤️ ja dziś byle przetrwać do 13 i w końcu troszkę wolnego będzie 😁 Jak się czujecie Kochane?
Czy możecie mi przypomnieć ten magiczny przepis na mdlosci? Mnie męczą praktycznie cały dzień, ale wymiotów póki co odpukać brak, wiec chociaż tyle 🙈
 
Dzień dobry ❤️ ja dziś byle przetrwać do 13 i w końcu troszkę wolnego będzie 😁 Jak się czujecie Kochane?
Czy możecie mi przypomnieć ten magiczny przepis na mdlosci? Mnie męczą praktycznie cały dzień, ale wymiotów póki co odpukać brak, wiec chociaż tyle 🙈
Hej. Ciepła woda, dwa plasterki imbiru, plasterek cytryny i miod 😊
 
Dzień dobry. Ja się obudziłam z bólem podbrzusza jak na @. Zastanawiam się czy wolno mi wziąć jakas tabletkę przeciwbólowa? Strasznie przeszkadza mi to w normalnym pracowaniu, mam wrażenie ze coś jest nie tak mimo ze wszystko gra..
 
Dzień dobry. Ja się obudziłam z bólem podbrzusza jak na @. Zastanawiam się czy wolno mi wziąć jakas tabletkę przeciwbólowa? Strasznie przeszkadza mi to w normalnym pracowaniu, mam wrażenie ze coś jest nie tak mimo ze wszystko gra..
Mi lekarz powiedział, że w takim wypadku śmiało paracetamol i nospa
 
Tez mam kota i to wychodzacego, tez wertowalam google i nie mam najmniejszego zamiaru sie od niego separowac, poza sprzataniem kuwety, ktore z radoscia zwalilam na meza:) Zdecydowana wiekszosc zakazen toxo jest przez jedzenie niedokladnie umytych warzyw i owocow, a od kota, bez bezposredniego kontaktu z jego odchodami, bardzo nikla “szansa”.
Lekarz powinien Ci zlecić badanie na toxo i na 90 procent przeszłaś. I wtedy ryzyko jest minimalne i dotyczy rzadkich sytuacji nowych szczepów, których u nas nie ma, ale mogłabyś je np. z Azji spotkać. Tak mi ktoś tłumaczył ;)

Co do wakacji: ja w pierwszej ciąży około 16-18 tygodnia byłam z pracy w Albanii na szkoleniu. I na prawdę nic mi nie było. Teraz miałam jechać, ale u męża krucho z urlopem i chyba odpuścimy, bo sama to z walizką etc nie chcę, a we trójkę ciężko by nam było. Odwołam wyjazd w maju na Słowację, bo 🤢 nie podejrzewam, że będzie mi lepiej.

Ja bardzo chętnie bym poleciała gdzieś na wakacje, ale nas w tym roku raczej nie stać ,🙈 mamy mieszkanie kupione i pewnie będziemy woleć coś zrobić tam z jakąś wolną gotówką 😆 jak taka będzie 🤣🤣🤣
 
reklama
Dziewczyny, a jak radzicie sobie z infekcjami. Zanim się dowiedziałam o ciąży używałam ala iladian direct plus, a teraz nie wiem czy mogę. Piszą na ulotce aby skontaktować się z lekarzem. 🤷🏻‍♀️ Kupiłam wcześniej żurawinę w tabletkach dla ciężarnych.
Intymne? Możesz clotrimazol i canesten, bo ja miałam bez recepty.
 
Do góry