reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Brakowało Mi wcześniej osób które Mnie będą potrafiły zrozumieć. W grudniu pierwszy raz staraliśmy się o dziadziusia. Udało się...Niestety w styczniu poronienie samoistne...Przykre i smutne momenty naszego życia. Lekarz kazał od razu brać się do roboty 🤔 Hmmm...i udało Nam się. Czuje się bardzo dobrze. Nie mam żadnych objawów. Staram się jak najwięcej odpoczywać i oczywiście nie dźwigać niczego.
U nas dokładnie tak samo... W grudniu się udało, test był pozytywny ale beta niska 12,40 mlu/ml po 48h już była 8,05 mlu/ml i dostałam okres lekarz powiedział że to samoistne poronienie. Nie znam powodu poronienia ;( od stycznia staraliśmy się znowu ale nie udawało się...już myślałam, że mam cykle bezowulacyjne i w marcu zrobiłam badanie progesteronu w 21 dniu cyklu wyszedł 9,14 ng/ml czyli owulacja była... No i w pierwszym dniu planowanej miesiączki czyli 03 kwietnia wyszedł test pozytywny 😊❤️ teraz nie robię Bety... idę pierwsze na wizytę do gina. Mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze ale boje się każdego dnia, że zobaczę krew masakra straszne jest to uczucie....
 
reklama
Moja córa tak samo :) jak na razie nie chce słyszeć o rodzeństwie ;p
Mój 8 latek zawsze powtarza, że nie wie czy chce rodzeństwo, bo nie wie jak to jest je mieć więc skąd ma wiedzieć czy warto [emoji1787] w sumie logiczne[emoji6] ale martwię się o jego reakcje, jest dość wrażliwym dzieckiem, pewnie będzie bardzo przeżywał... 8 latek niby fajnie bo coś tam pomoże itd ale z drugiej strony takie dziecko tyle czasu było same z rodzicami że się już przyzwyczaiło a tu nagle wiele się zmieni, myślę że to nie będzie łatwe.

W ogóle dziewczyny byłam wczoraj u ginekologa. Planowałam wybrać się gdzies w ostatnim tygodniu kwietnia, ale miałam wybór albo wczoraj czyli 5 tydzień, albo dopiero w maju co wydawało mi się zbyt późno, nie jestem jego pacjentka a zależało mi na prowadzeniu ciąży u niego bo ma dobre opinie. I jest pęcherzyk ciążowy 0,43cm[emoji846] zauważył też torbiel ciałka żółtego, powiedział że go to nie martwi, zdarza się połowie jego pacjentek i najczęściej się zmniejsza i wchłania, ale w głowie ciężarówki ziarno niepewności zasiane.... Zalecił suplement Mamma DHA premium plus i magnez 2 razy dziennie. Co mnie ucieszyło to ćwiczenia na orbitreku jak najbardziej dozwolone i spokojna jazda na rowerze póki brzuch nie przeszkadza również dozwolona. Fajnie, jak zaczną się cieplejsze dni może uda mi się z młodym kilka wycieczek rowerowych zaliczyć żeby wyciągnąć go z tego domu, już tyle czasu spędza przed komputerem na zdalnej nauce że aż mi go żal.
 
Jak zamierzacie sobie radzić w wakacje ,ja kocham być opałów szukam już jakiejkolwiek alternatywy żeby mieć chociaż odrobine koloru na ciele macie jakieś pomysły ?
Myślę że ba spokojnie będziemy mogły troszkę słoneczka złapać o ile będziemy mogły na nim przebywać bo różnie to bywa. Ja w poprzedniej ciazy nawet na plaze z corko trochę jezdzilam i raz to nawet plecy sobie spalila niechcący. 🤣
 
Mój 8 latek zawsze powtarza, że nie wie czy chce rodzeństwo, bo nie wie jak to jest je mieć więc skąd ma wiedzieć czy warto [emoji1787] w sumie logiczne[emoji6] ale martwię się o jego reakcje, jest dość wrażliwym dzieckiem, pewnie będzie bardzo przeżywał... 8 latek niby fajnie bo coś tam pomoże itd ale z drugiej strony takie dziecko tyle czasu było same z rodzicami że się już przyzwyczaiło a tu nagle wiele się zmieni, myślę że to nie będzie łatwe.

W ogóle dziewczyny byłam wczoraj u ginekologa. Planowałam wybrać się gdzies w ostatnim tygodniu kwietnia, ale miałam wybór albo wczoraj czyli 5 tydzień, albo dopiero w maju co wydawało mi się zbyt późno, nie jestem jego pacjentka a zależało mi na prowadzeniu ciąży u niego bo ma dobre opinie. I jest pęcherzyk ciążowy 0,43cm[emoji846] zauważył też torbiel ciałka żółtego, powiedział że go to nie martwi, zdarza się połowie jego pacjentek i najczęściej się zmniejsza i wchłania, ale w głowie ciężarówki ziarno niepewności zasiane.... Zalecił suplement Mamma DHA premium plus i magnez 2 razy dziennie. Co mnie ucieszyło to ćwiczenia na orbitreku jak najbardziej dozwolone i spokojna jazda na rowerze póki brzuch nie przeszkadza również dozwolona. Fajnie, jak zaczną się cieplejsze dni może uda mi się z młodym kilka wycieczek rowerowych zaliczyć żeby wyciągnąć go z tego domu, już tyle czasu spędza przed komputerem na zdalnej nauce że aż mi go żal.
 
Mój 8 latek zawsze powtarza, że nie wie czy chce rodzeństwo, bo nie wie jak to jest je mieć więc skąd ma wiedzieć czy warto [emoji1787] w sumie logiczne[emoji6] ale martwię się o jego reakcje, jest dość wrażliwym dzieckiem, pewnie będzie bardzo przeżywał... 8 latek niby fajnie bo coś tam pomoże itd ale z drugiej strony takie dziecko tyle czasu było same z rodzicami że się już przyzwyczaiło a tu nagle wiele się zmieni, myślę że to nie będzie łatwe.

W ogóle dziewczyny byłam wczoraj u ginekologa. Planowałam wybrać się gdzies w ostatnim tygodniu kwietnia, ale miałam wybór albo wczoraj czyli 5 tydzień, albo dopiero w maju co wydawało mi się zbyt późno, nie jestem jego pacjentka a zależało mi na prowadzeniu ciąży u niego bo ma dobre opinie. I jest pęcherzyk ciążowy 0,43cm[emoji846] zauważył też torbiel ciałka żółtego, powiedział że go to nie martwi, zdarza się połowie jego pacjentek i najczęściej się zmniejsza i wchłania, ale w głowie ciężarówki ziarno niepewności zasiane.... Zalecił suplement Mamma DHA premium plus i magnez 2 razy dziennie. Co mnie ucieszyło to ćwiczenia na orbitreku jak najbardziej dozwolone i spokojna jazda na rowerze póki brzuch nie przeszkadza również dozwolona. Fajnie, jak zaczną się cieplejsze dni może uda mi się z młodym kilka wycieczek rowerowych zaliczyć żeby wyciągnąć go z tego domu, już tyle czasu spędza przed komputerem na zdalnej nauce że aż mi go żal.
Ja trzy miesiące temu kupiłam orbitrek 🤣🤣🤣chciałam zejść do 55kg ,przez lockdowne przytulam 10kg ,dobrze wiedzieć ze można dalej spokojnie ćwiczyć ,miałam być łaska na wakacje a zapowiada się ze będę mamiiii
 
Ja mam podobnie czuje się jakby mi ktoś życia podmienił ,strasznie przeraża mnie odpowiedzialność za druga osobę ,chce się dobrze przygotować do grudnia a przede mną dopiero pierwsza wizyta u ginekologa w piątek
Też od kilku dni łapię się na tym, że odczuwam jakbym rozpoczęła swoje nowe życie. Myślałam, że tylko ja się tak wczuwam i wkręcam, ale cieszę się, że jest nas więcej :D Dzisiaj idę do kolejnego ginekologa, właściwie swojego starego, żeby w końcu podjąć ostateczną decyzję kto ma mi prowadzić ciążę. Bo do dwóch to latać raczej nie powinnam. Z drugiej strony ostatnia nowa ginekolog powiedziała, że bzdury opowiada ten mój ginekolog skoro twierdzi, że nadżerka może się wchłonąć w trakcie ciąży. No i bądź tu człowieku mądry, który z nich ma rację. 😂
Mamuśki, miłego dzionka Wam życzę :)
 
Ja trzy miesiące temu kupiłam orbitrek [emoji1787][emoji1787][emoji1787]chciałam zejść do 55kg ,przez lockdowne przytulam 10kg ,dobrze wiedzieć ze można dalej spokojnie ćwiczyć ,miałam być łaska na wakacje a zapowiada się ze będę mamiiii
Przynajmniej się krążenie w nogach trochę pobudzi, a i przy wysiłkowi endorfin kilka wpadnie [emoji23][emoji23] zobaczymy co będzie dalej bo jak mi się nudności pojawią to już nie będę taka mądra[emoji23]
 
wczoraj słuchałam na necie o kawie w ciąży 😉 i można nawet do 4 ... gorzej jest z herbata ale zapomniałam jaka bo nie pije żadnej 🙈
No to super, bo ja się zaczęłam wystrzegać kawy, ale po Waszych postach chyba skuszę się na Babyccino, czyli taką kawusię z dużą ilością mleka, którą może wypić matka będąca w ciąży 😝
 
reklama
Mój 8 latek zawsze powtarza, że nie wie czy chce rodzeństwo, bo nie wie jak to jest je mieć więc skąd ma wiedzieć czy warto [emoji1787] w sumie logiczne[emoji6] ale martwię się o jego reakcje, jest dość wrażliwym dzieckiem, pewnie będzie bardzo przeżywał... 8 latek niby fajnie bo coś tam pomoże itd ale z drugiej strony takie dziecko tyle czasu było same z rodzicami że się już przyzwyczaiło a tu nagle wiele się zmieni, myślę że to nie będzie łatwe.

W ogóle dziewczyny byłam wczoraj u ginekologa. Planowałam wybrać się gdzies w ostatnim tygodniu kwietnia, ale miałam wybór albo wczoraj czyli 5 tydzień, albo dopiero w maju co wydawało mi się zbyt późno, nie jestem jego pacjentka a zależało mi na prowadzeniu ciąży u niego bo ma dobre opinie. I jest pęcherzyk ciążowy 0,43cm[emoji846] zauważył też torbiel ciałka żółtego, powiedział że go to nie martwi, zdarza się połowie jego pacjentek i najczęściej się zmniejsza i wchłania, ale w głowie ciężarówki ziarno niepewności zasiane.... Zalecił suplement Mamma DHA premium plus i magnez 2 razy dziennie. Co mnie ucieszyło to ćwiczenia na orbitreku jak najbardziej dozwolone i spokojna jazda na rowerze póki brzuch nie przeszkadza również dozwolona. Fajnie, jak zaczną się cieplejsze dni może uda mi się z młodym kilka wycieczek rowerowych zaliczyć żeby wyciągnąć go z tego domu, już tyle czasu spędza przed komputerem na zdalnej nauce że aż mi go żal.

Cieszę się, że są lekarze, którzy przyzwalają na rower :) Bo jako miłośniczka roweru przeszukiwałam już forum w odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Dla mnie to jest oczywistość jeździć na rowerze, ale wiem, że znajdą się i tacy co wybiją ten pomysł kobiecie z głowy. 😔
 
Do góry