reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Witam się, jeszcze nadrabiam (juz jestem na postach z dziś rana także spoko) ale byłam dziś na wizycie to się musze pochwalić:)
Dzidzia rośnie, ma juz 130g, juz długości całkowitej nie mierzy, mierzyła główkę brzuszek i kość udowa wszystko w super normie pomiędzy 15+2 a 15+4 a według om mam 15+2 także ideolo.
Serduszka posluchalysmy super bije :) wartości nie podawała.
Podsumowanie z całego usg to jakby 15+4 także o 2 dni wyprzedzamy :)
Niestety nie mam ani jednego zdjęcia ;(
 
reklama
Witam się, jeszcze nadrabiam (juz jestem na postach z dziś rana także spoko) ale byłam dziś na wizycie to się musze pochwalić:)
Dzidzia rośnie, ma juz 130g, juz długości całkowitej nie mierzy, mierzyła główkę brzuszek i kość udowa wszystko w super normie pomiędzy 15+2 a 15+4 a według om mam 15+2 także ideolo.
Serduszka posluchalysmy super bije :) wartości nie podawała.
Podsumowanie z całego usg to jakby 15+4 także o 2 dni wyprzedzamy :)
Niestety nie mam ani jednego zdjęcia ;(
Super wiadomości dzidzia pieknie rośnie:))
 
A może chodziło o to, że sam ten wynik pappa wyszedł niżej? I nie policzyli jeszcze w systemie jakie ryzyko wyszło? Dziwne ,że nie powiedzą dokładnie jak wyniki ... W sumie to słabo co wiesz z tego ...

Wiem tyle że mam właśnie za niski poziom papp A. I z tego co wyczytałam na nas to jest tak jak mówiła że dziecko może urodzić się male.. lub przedwczesny poród.. Ale ona uważa że będzie ok.

Ja też słyszałam, że trzeba przyjmować acard. Po to się też robi ten test pappa, bo jak wyjdzie ryzyko przedwczesnego porodu to do 14 tygodnia mogą wprowadzić profilaktykę, żeby poprawić przepływy i zeby dzidzia sobie ładnie rosła. Moze masz możliwość skonsultować ten wynik gdzieś jeszcze.

No zobaczymy może na dniach coś stwierdza co dalej.

O Boziu to nieciekawie :( czyli w sumie żadnych leków nic nie przepisali tylko musisz czekać na usg ?

Tak na dniach mam połączenie z położna. Zobaczymy co ona powie.

No mi tez wyszlo to ryzyko stanu przedrzucawkowego. Mi to powiedzieli na prenatalnych 5 czerwca, a dopiero teraz w piatek mialam kolejna wizyte na ktorej mi przepisala wlasnie cos jak aspiryne. Tez bede miec wiecej badan, ale mi to podkreslala caly czas, ze to jest ryzyko i ze wcale nie znaczy, ze to bede miec 😉

Ona sama nic nie mówiła o stanie przedrzucawkowym A tylko o przedwczesnym porodzie I niskiej wadze dziecka. Ja to doczytałam na stronie nhs
 
Wiem tyle że mam właśnie za niski poziom papp A. I z tego co wyczytałam na nas to jest tak jak mówiła że dziecko może urodzić się male.. lub przedwczesny poród.. Ale ona uważa że będzie ok.



No zobaczymy może na dniach coś stwierdza co dalej.



Tak na dniach mam połączenie z położna. Zobaczymy co ona powie.



Ona sama nic nie mówiła o stanie przedrzucawkowym A tylko o przedwczesnym porodzie I niskiej wadze dziecka. Ja to doczytałam na stronie nhs
Napewno beda Cie teraz czesciej kontrolowac i samej Cie z tym nie zostawia. Skoro juz wiedza, ze istnieje takie ryzyko to na pewno maja jakies sposoby na to zeby utrzymac ciaze jak najdluzej i dbac o wage dziecka. Mysl pozytywnie, bo dzidzia to czuje 😘
 
@EvilDesiree, @Basiola, @Martini4, @Angelika22, @Saneatsui gratuluję udanych wizyt 😍 super, że maluszki rosną zdrowo 😁

Kocham te nasze ciążowe sny 😂❤️ mi się śnił poród, urodziłam już dużą dziewczynkę taką paro letnia.... Kochałam ją wiadomo ale ciągle było mi w głębi serca przykro bo chciałam dzidziusia małego chociaż na chwilę a miałam już duże dziecko 😂😂

Ile masz wzrostu? Pytam ponieważ ktoś pisał że rozmiarówka jest zawyzona, ja mam 158 i dużo ubrań na mnie wisi ehh :(
159cm. W Lidlu pasuje mi zazwyczaj rozmiar xs. Z ciążowymi wygląda na to,że jest tak samo.

Dziewczyny ile przytyłyacie od początku ciąży?Ja przed ważyłam 47 Teraz jestem w 14+5 i ważę 50.
Ważyłam 48 a ważę 52. 18 tydzień.

Ja polecam tankini z bon prixa, mam dwa i super się sprawdzają
Dobrze wiedziec :) na najbliższe tygodnie udało mi się dzisiaj zdobyć strój ale na sierpień kiedy planujemy wypad nad morze mogę się już przypadkiem w niego nie zmieścić więc pewnie będę musiała znowu czegoś poszukać.
Ogólnie obleciałam dzis pół miasta za tym strojem, przymierzyłam milion modeli i w żadnym się nie czułam bo albo był źle skrojony albo nie pasował na moją figurę. Koniec końców okazało sie, że mam strój od mojej mamy. Ona jest ode mnie prawie 20cm wyższa więc w ogóle nie myślałam, żeby jej pytać o strój kąpielowy a okazało się, że ten jej strój jest dla mnie w sam raz i nawet mi się podoba 😉

@Tymon'sMom ja też jak kicham na leżąco to podkurczam nogi a jak stoję to się lekko zegnę i mi pomaga i nie nie boli wtedy 🙂

Okej nie wytrzymałam pierwszy szał zakupowy poszedł 😂 przez internet do zapłaty 840 zł 😂 wszystko wzielam bardziej neutralne w razie „W” ale już musiała 🥰❤️ Mąż się zdziwi 😜
Hihi to niezła sumka się uzbierała 😁 najbardziej mi się podoba to body z leśnymi zwierzatkami, które wstawiłas 🥰

No i kamien z serca. Ryzyko jeszcze mniejsze niż z usg samego ;)

wizyta trwała minutę 😂

zapisałam się na usg 2trymestru na 3 sierpnia ;)
Super, że wszystko ok z wynikami 🙂

Ja też po :) miałam lekko podwyższony urobilinogen i zaleciła jakieś badania na wątrobę ;)
A co do płci powiedziała, że na 80% chłopak więc na razie 2:0 na chłopaka :D
Miałaś jakieś preferencje co do płci ?

Mialam robione zeby w ostatniej ciazy I piaskowanie zeby zdjąć kamień.

Niestety nie zrobili usg :(

Dobrze że na usg Wsio Ok. Czesto wstydniesie to dziolchy:D

Ja byłam ja wizycie I jednak nie zrobili usg :/

Za to dowiedziałam się że Papp A wyszło za niskie, co daje ryzyko poronienia w drugiej połowie ciazy, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzinowej, stanu przedzucawkowego :(

Dowiedziałam się również że nie będę miała badania z obciążeniem glukozy.. mimo że w ostatniej po tym badaniu wyszła cukrzyca.. zrobią mi tylko zwykle badanie na cukier.

Od 28 tyg będę miała ust co 3 tyg zeby sprawdzać jak bobo rośnie i czy będzie trzeba wywoływać wczesniej.

Wyczytałam że przy niskim papp A powinnam brać aspiryne.. A nic mi nie przepisali :(

To nie moj dzien :(

Usg dopiero 17.07 A potem 7.09
O kurcze, to współczuję takich wiadomości ale tak jak już dziewczyny pisały, to jest tylko ryzyko, wcale nie musi się sprawdzić. Szkoda, że nie masz możliwości prywatnej konsultacji w sprawie aspiryny..

Jestem po wizycie. Wszystko ok. w zeszłym tygodniu w szpitalu w poradni lekarz mówił że dziewczynka będzie najprawdopodobniej, a dziś lekarz prywatny powiedział że chyba coś widzi między nóżkami hehe zgłupiałam ;) następna wizyta za miesiąc. Teraz tylko czekam na wyniki krwi z poradni prenatalnej które mają być w czwartek.
A w którym jesteś tygodniu? Mi na prenatalnych w 13 powiedzieli, że raczej dziewczynka. Niecałe 2 tygodnie później inny lekarz mi powiedzial, że wg niego raczej chlopiec.

@Ata_1995 super, że mąż mógł podpatrzeć bąbelka 😉

Mamusie, myślałyście o szkole rodzenia? U nas powoli się otwierają i myślę nas zapisać na sierpień :)
Nie myślałam o tym. Sama nie wiem, w pierwszej ciąży nie byłam bo miałam leżącą druga połowę ciąży. To może teraz bym się przeszła..

Ja też mam w planach iść.
A co myślicie o fizjoterapeucie? Na pewno po porodzie się wybiorę ale słyszałam że w ciąży warto chodzić
Może głupie pytanie ale w jakim celu chcesz iść do fizjo?

No tylko taki czolg to tez sobie wazy, ja mialam taki przy corce i jednak po jakiejs piaszczystej drodze to ciezko sie prowadzi.

Dziewczyny przy KICHANIU - jak sie chce kichac to przycisnac jezyk do gornego podniebienia i kichniecie bedzie o wiele slabsze albo nawet calkiem przejdzie, sprawdzone, ja tak robie w nocy jak nie chce m budzic 😉
Muszę wypróbować ta metodę na kichanie 🙂
 
Również uwielbiam. Miałam dzisiaj robić mikser mi umarł. Jestem ostatnio bardzo nerwowa a jednocznie łatwo mnie przestraszyć i ten mikser postawił kropkę. Wyrzuciłam wszystko. Jutro kolejne podejście nowym mikserem. 😂
Ja wczoraj zepsułam blender, piąteczka! 😂 A taki dobry, porządny! Wściekła byłam!

Mamusie, myślałyście o szkole rodzenia? U nas powoli się otwierają i myślę nas zapisać na sierpień :)
Przypomniałaś mi :) Ja znalazłam kurs 1 września i chyba już nas zapiszę...
 
Nadrobiłam zaległości 😃 w sumie 2 dni mi to zajęło bo jak tylko nadgoniłam wczoraj z 40 stron i zostało mi tylko 15-20, to dziś rano było znowu to samo 😂

@Akuku przytulam do serducha z całych sił 😘 byłam przerażona jak czytałam Twoje wpisy z weekendu, dobrze że słuchasz swojego ciała i nie zbagatelizowałaś sprawy.
Co do aktualnych obaw, wierzę że odpowiednio o Ciebie zadbają i obejdzie się bez dalszych strachów ☺️

Dla wszystkich dziewczyn, które dzisiaj wizytowały ogromne gratulacje 🥳🍀🥰 uwielbiam dobre wieści i mam nadzieje, że tylko takie będziemy wszystkie otrzymywać.

Lecę spać bo jutro rano powtarzam badanie TSH a o 14 kontrola u kardiologa.

Spokojnej nocki dla moich ulubionych Mamusiek 😘
 
reklama
Teraz ja melduję co u mojego bobo i u mnie😁 maleństwo waży już 200 gram, serduszko bije choć nie wiem jak szybko, na USG fajnie się ruszało ale niestety nadal nie mam pewności kto tam mieszka bo bobas (chyba na złość matce) zakrył krocze swoją piętą 🤦 pani doktor długo próbowała podpatrzec co ma między nozkami i ostatecznie skłania się ku dziewczynce ale przez tą piętę powiedziała, że musimy poczekać do kolejnej wizyty. Także mam mętlik w głowie i kolejną nadzieję na córkę 😉 wygląda na to, że z wyprawka nadal muszę poczekać 🙈
Pytałam też o moją szyjkę bo w poprzedniej ciąży mi się skracała i na razie jest ok więc mi ulżyło. Minus taki, że strasznie mnie zabolało jak próbowała złapać na USG wymiar szyjki. Ostatecznie nie dopytalam ile ma ale wiem, że jest ok i to mi wystarczy.
Kolejna wizyta, tym razem prywatna i na lepszym sprzęcie za 2 tygodnie 🙂
 
Do góry