reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A powiedz mi jak to jest z tym ryzykiem ? Mi lekarz nie podal żadnej statystki. Powiedział tylko że wszystko jest w normie.
Ja dostałam taki wydruk:
IMG_20200622_131626.jpeg
 
reklama
Oczywiście, warto zapytać swojego lekarza, ale dopóki dzidzia rośnie, a Ty masz dobre wyniki badań to na pewno nie ma się czym martwić 😉
U mnie - 2kg, a w ogóle nie wymiotowałam, więc też to łączę ze spadkiem TSH. Przed ciąża miałam do 2.4, zaraz po teście skoczyło do lekko ponad 4, a odkąd biorę Letrox to utrzymuje się poniżej 0.5. Myślę że to może mieć wpływ, a dodatkowo odkąd jestem w ciąży to biorę regularnie probiotyki i wydaje mi się że zdecydowanie poprawił się metabolizm, więc raczej się cieszę i wolę nie zapeszac żeby potem 20kg nie przywalić 😀
W ogóle martwi mnie moja waga. Kolejny tydzień, zaczęłam drugi trymestr a waga ciagle w dole i jeszcze ciut spadła...
w piątek wizyta będę dopytywać.
Haha
No ja jedyne na co wpadłam to w końcu wyregulowana tarczyca. Przed ciaza miałam Tsh ponad 3, skoczyło do 4.6 a teraz ciagle mam poniżej 1. Ale to ja sobie sama to wymyślam, nie wiem czy to na pewno ma znaczenie.
 
A sugerowali CI amniopunkcję?
Póki co nie. Ale przy takim ryzyku jakie mam to nie będę robić. Chyba, że po pappa się wyraźnie zwiększy. Ale to musiałoby być poniżej ryzyka podstawowego żebym się zdecydowała.

Rozmawiałam w kolejce z babką, która w poprzedniej ciąży miała wysokie ryzyka tych trzech trisomii. T21 miała 1:10. Ale nie zdecydowała się na amniopunkcję bo bala się ryzyka straty ciąży a wiedziała, ze jakikolwiek byłby wynik to i tak by nie usunęła ciąży.
Urodziła ZDROWĄ córeczkę, która ma już 9 lat.
 
Pisałyście coś o jednoczęściowych kostiumach - z mojego doświadczenia BonPrix i Gatta mają fajne jakościowo i takie zgrabne jednoczęściowe kostiumy 😉
 
Cześć ja juz po wizycie wszystko dobrze i wyglada na to ze dzwiucha(na 80 %) rosnie zdrowo termin im 25 grudzień A z usg 20 więc może przed swietami bedzie juz na świecie seducho wali tak jak trzeba 8.2 cm szczęścia łożysko z przodu wiec ruchy poczuje nie wczesniej niz w 20 tyg co do wagi hmmm tu jest problem bo już na plusie 5- 6 kg (ale to też wina rzucenia papierochow w momencie testu poszly w kont jedzenia wiecej nie jem ale przemiana materii calkiem siadla ) a naprawde prawie zero slodyczy patrze na ile i co jem ale kij w oko od stycznia sie tym bede martwic :)) wkoncu założył mi kartę ciąży do szpitala dal skierowanie na polowkowe pewno koniec lipca wiec kamień z serca i jestem taka szczęśliwa. Ostatnio mala szalała przez całe usg to dzis spala nie chciał sie obudzić [emoji16] śpioch po tacie A wstydliwe po mamie
Świetne wiadomości [emoji3590] [emoji3059]
 
Przyszła moja poducha do spania, ja w końcu zdecydowałam się na literę C bo jak na razie w nocy wstaje max 1 raz na siku i zawsze spałam raczej na lewym boku lub brzuchu wiec chyba u mnie się akurat sprawdzi. Dziś w nocy będzie testowanko [emoji16]
Ja jestem ze swojej szalenie zadowolona [emoji16] tez jest C
 
Patrzyłam na stronkach i nie znalazłam nic ciekawego. Musiałabym poprzymierzac. Utrudnieniem jest to, że mieszkam w małym mieście i u nas nie ma sklepow z sieciowek. Ogólnie ciężko z tymi strojami bo chce coś co zakryje mi brzuszek a bardzo mało mi się podoba jednoczęściowych. Myślałam może o tankini. Sama nie wiem.
Ja kupowałam tankini na Allegro. Wylicytowałam za grosze tak samo jak kurtkę zimową. Wszystko nowe z metkami. Czasami można ustrzelić coś w naprawdę dobrej cenie :) dwa lata temu kupiłam 4 pary spodni ciążowych, dwie krótkich dwie długich, tunikę ciążową do karmienia i bluzę a za wszystko zapłaciłam niecałe 100zł.
 
reklama
Do góry