reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Wydaje mi się, że będziesz miała pełnowymiarowy urlop macierzyński z racji tego że rozpocznie Ci się on podczas trwania umowy. Tydzien 0 zaczyna się w dniu porodu, a przy zakończeniu umowy o pracę dalsze świadczenie pokrywa ZUS

Nie powiem, mega mnie to cieszy :D wlasnie tak czytałam, ale jeszcze zadzwonie do księgowej dla pewności. :)
Ale o wiele lepiej rok niz pół roku :)
 
A mi się wydaje, że to może być niewygodne, bo jak wyciąga się dziecko z kąpieli to kładzie się na przewijaku na kocyku, a tu musisz trzymać jedna ręka mokre dziecko, a drugą nasunąć sobie przewijak, chyba że zawsze będziecie kąpać we dwójkę.

Takie moje zdanie i ja bym się chyba na to nie zdecydowała [emoji4]

Ja często kapalam z m Ale też zdarzało się samej. Mój sposob był taki niezależnie od rodzaju wanny. Ręcznik z kapturkiem pod broda. Wyciagalam bobaska plecami do mnie zakładając kapturek na główkę. Zawijala obiema rękoma I jak juz zawinięte to trzymałam jedna reka przytulone do mnie A druga opuszczalnam przewijak. I tak chwilę trzymałam żeby ręcznik wchłonąl wilgoć:) potem kladlam na przewijak.

Daj znać jak Ci wyjdzie te drugie badanie krwi ! Trzymamy kciuki [emoji873]

Drugie wyszlo w normie wiec zastrzyki przeciwzakrzepowe pomagają Ale I tak chca bym została przynajmniej do rana ! Jutro zobaczymy co powiedzą. Ok 8.30.

@Akuku trzymam mocno kciuki za Ciebie
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze ❤️

Dzikeuje :*
 
Powiem Ci że tym lekarzom nie ufam do końca.. Choc podobno najgorzej gp.. A jak jest się już pod opieką lekarza to oni mają pojęcie co robią. Może dla tego jestem na oddziale bo gp pewnie wysłany mnie do domu mówiąc że mam happy baby :p



Ja uzywalam pod przewijanie panienka, odpływ był spoko. Super bo można tym jeździć z pokoju do łazienki.
Na przewijak mialam drogowe przescieradelko na gumce.
Po kąpieli wyciagalam jadłam przewijak jadłam na przewijak. Pod spodem pułku z ubraniem kremem i pampersami.

Nie wiem czy mowilam że z krwi wyszlo że mam mleczany za wysokie co oznacza kwasice mleczanowa.. I jak się okazuje jest to zagrożenie zycia :o powiem wam że jestem w szoku.. Dzieki Bogu przyjechałam do szpitala..

Pobrali mi 2 raz krew zeby sprawdzić I czy spada ten poziom.. jeśli spadnie to może nawet dziś do domu pójdę.. Jak nie to zostaje tu I jutro zobaczymy co dalej.

W poniedziałek będę miała ust klatki piersiowej oraz nog w poszukiwaniu zakrzepow.

Samo serce bije w normie, ciśnienie w normie.. Tylko te dodatkowe bicie które powoduje wlasnie te odczucia.

Kłucie już dużo lepiej.
O rajusiu! 😱 Niech Cię tam przebadają wzdłuż i wszerz! Dobrze że pojechałaś do szpitala! Trzymam kciuki za szybką poprawę sytuacji!
 
Impreska zaliczona, nawet makijaż sobie walnęłam i pierwsza fotę brzuszkową z numerem tygodnia zapisanym na boczku ;) najadłam się po uszy, pogadałam, pograłam i z tego wszystkiego zapomniałam zadzwonić do siostry z życzeniami urodzinowymi 🙈 drugi dzień w tej ciąży bez wymiotów 🥳
Co do wanienki, przy pierwszym miałam zwykłą z korkiem i z termometrem (który po pierwszej kąpieli przestał działać) i stawialiśmy ja na stoliku w pokoju, potem już w łazience na podłodze, a z drugim miałam tylko tzw. foczkę (taki leżaczek wkładany do wanny), która stała w dużej wannie, na nią miałam rzucona pieluszkę i tak był kąpany, a jak wyrósł to od razu w dużej wannie. Teraz chyba zostanę przy zwykłej wanience bez stelaża i innych bajerów, ale foczkę też dokupie.
 
O rajusiu! 😱 Niech Cię tam przebadają wzdłuż i wszerz! Dobrze że pojechałaś do szpitala! Trzymam kciuki za szybką poprawę sytuacji!

Oj tak dobrze że tu przyjechałam... czytam że przy cukrzycy (A ja mam duże prawdopodobieństwo że mi wyjdzie przy tesco glukozy) śmiertelność na to kwasicy wynosi 50% :o
I tu dochodzi ciąża.. czulam że jest coś nie tak tylko nie wiedziałam co.. dziwi mnie tylko że skoro mam coś z niedotlenieniem krwi to czemu nie zrobią usg dziecku.. Chyba jutro spróbuje wymusić.. Bo będę się stresować.
 
Oj tak dobrze że tu przyjechałam... czytam że przy cukrzycy (A ja mam duże prawdopodobieństwo że mi wyjdzie przy tesco glukozy) śmiertelność na to kwasicy wynosi 50% :o
I tu dochodzi ciąża.. czulam że jest coś nie tak tylko nie wiedziałam co.. dziwi mnie tylko że skoro mam coś z niedotlenieniem krwi to czemu nie zrobią usg dziecku.. Chyba jutro spróbuje wymusić.. Bo będę się stresować.
Bosh kochany... Już nie czytaj dr gugla! Jesteś zaopiekowana, ale o USG swoją drogą nie zaszkodzi poprosić. Spróbuj odpocząć.
 
reklama
Do góry